جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

چهره‌ های مشهوری که مرگ به موقع سراغشان آمد!! + عکس

463

بازدید

۹ نمونه از مرگ به موقع بزرگان
شما هم امروزه حتما در مورد مرگ‌های پیش از موقع یا ناگهانی چیزهایی خوانده اید یا شنیده اید؟ اما آیا شنیده اید که مرگی به موقع و شاعرانه برای کسی اتفاق افتاده شده باشد؟! ما اینجا لیستی داریم که به شما نشان می‌دهد مرگ همیشه چهره وحشتناکی نداشته و بعضی وقتها هم در زمان مناسبی سراغ افراد آمده!

۹- هنریک ایبسن (۱۹۰۶-۱۸۲۸)، نمایشنامه نویس

هنریک ایبسن نمایشنامه نویس و شاعر اتریشی که اغلب به او لقب «پدر نمایشنامه نویسی مدرن» را داده اند. از قرار معلوم او mortal coil اش (لحظات بی قراری قبل از مرگ، که هملت شکسپیر را برایش تداعی می‌کرد) را با عنوانی که برایش در نظر گرفته بود در ذهن خود نگه داشته بود. روز آخر مرگش او در رختخوابش خوابیده بود و پرستار به عیادت کننده‌ها می‌گفت که او حالش کمی ‌بهتر شده است.

ایبسن بدون باز کردن چشمهایش گفت: « Tvertimod» (به صورت درهم کلمه را به زبان آورد). او بعد از این کلمه به زودی و بدون اینکه حرف دیگری بر زبان آورد دار فانی را وداع گفت.

۸- دومیتیان (۵۱تا ۹۶….)، امپراطور روم

پیشگویان ستاره شناس در زمان گذشته و در زمان حیات دومیتیان اعلام کرده بودند که او ظهر ۱۸ سپتامبر سال ۹۶ قبل از میلاد به قتل خواهد رسید. وقتی این تاریخ فرا رسید او به خاطر این پیشگویی در بسترش ماند و بیرون نرفت.

تعدای از خدمه‌ها از فرصت استفاده کرده و برای کشتن او توطئه چیدند، آنها تصمیم گرفتند با گفتن اینکه در هنگام عصر این زمان به پایان رسیده و خطری امپراطور را تهدید نمی‌کند او را فریب دهند. سپس به او گفته شد که مباشر یکی از خویشاوندانش به نام «استفانوس» خبرهای مهمی ‌در مورد نقشه قتل او دارد. وقتی که او «استفانوس» را ملاقات کرد، مباشر او لیستی از دسیسه چی‌ها به او داد و سپس به کمک چهار نفر از همدستانش به او خنجر زد. بله امپراطور مرد اما نزدیک ظهر و در همان تاریخی که پیش گویی شده بود.

۷- لئونارد وارن (۱۹۶۰-۱۹۱۱)، خواننده اپرا

لئونارد وارن زمانی که روی صحنه جان به جان آفرین تسلیم کرد در حال اجرای اپرای «لا فورزا دل دستینو» بود. یکی از شاهدان عینی اعلام کرد که وارن پرده سوم تک خوانی «لا فورزا» را تمام کرده بود و می‌خواست « Morir, tremenda cosa» (جمله ای به معنی مردن، جمله ای بسیار مهم و البته ناراحت کننده) بخواند و بعد از آن هم قرار بود کیف پول مهر و موم شده ای را باز کرده و بررسی کند و با صدای بلند فریاد بزند: «E salvo, o gioia» (به معنی او در امان است).

اما سرنوشت کار خودش را کرد و بعد از این عبارت‌های مبتنی بر پیشگویی مرگش بر اثر حمله قلبی روی صحنه درگذشت.

۶- آرنولد شونبرگ (۱۳ سپتامبر ۱۸۷۴ تا ۱۳ جولای ۱۹۵۱)، آهنگساز

آرنولد شونبرگ از بیماری «تریسکیادکاپولیا» یعنی بیماری ۱۳هراسی یا ترس از شماره ۱۳، رنج می‌برد و اعتقاد داشت عدد ۱۳ نقشی در مرگ او بازی خواهد کرد. و براستی که طبیعت خرافاتی او باعث مرگش شد.

او از اینکه به سن ۷۶ سالگی برسد می‌ترسید (به خاطر اینکه ۷+۶= ۱۳ می‌شد)، بخصوص بعد از اینکه فهمید ۱۳ جولای ۷۶ سالگی‌اش ( سال۱۹۵۱) مصادف با روز جمعه است. وقتی این روز فرا رسید او نمی‌دانست که آیا آخرین روزی است که روی زمین زندگی می‌کند یا نه! در نامه ای به تاریخ آگوست ۱۹۵۱ که همسر او گرترود به اوتیلی خواهر شونبرگ نوشته بود آمده که: حدود ساعت یک ربع به ۱۲ من به ساعت نگاه کرده و به خودم گفتم فقط یک ربع مانده و بعد از این یک ربع همه چیز به خوبی و خوشی می‌گذرد. اما همان لحظه دکتر من را صدا کرد. از گلوی آرنولد دو بار صدای خرخر بیرون آمد، ضربان قلبش ناگهان تند شد و بعد پایان یافت. ساعت مرگ این هنرمند هم ۱۱:۴۷، ۱۳ دقیقه مانده به نیمه شب بود.

۵- چارلز دیویس (۱۹۹۵-۱۹۲۷)، خواننده

دیویس در سال ۶۷ سالگی در انگلیس در حال اجرای یکی از برنامه‌هایش بود. او ترانه ای را به اسم «خدانگهدار» می‌خواند و ترانه را با این جمله تمام کرد: «برای آخرین بار با تمام شما وداع می‌کنم» و درست زمانی که جمعیت بلند شده و برایش کف می‌زدند، او سر صحنه غش کرد و همان موقع هم درگذشت.

۴- جورج استوری

تصویر روی جلد مجله لایف (یا زندگی) عکسی از یک نوزاد تازه متولد شده بود. اسم این نوزاد «جورج استوری» بود. روی جلد هم جمله «زندگی آغاز می‌شود» نقش بسته بود.

در تمام سالهایی که این مجله منتشر می‌شد خواننده‌ها زندگی این نوزاد را دنبال می‌کردند تا روزی که «جورج استوری» می‌میرد. و جالب است بدانید که ۴ آپریل ۲۰۰۰ تنها چند روز بعد از اینکه مجله لایف اعلام کرد چاپش متوقف شده است، جورج درگذشت! و این واقعا برای همه خواننده‌ها تراژدی غم انگیزی بود و مجله هم آخرین مقاله اش را به زندگی «جورج استوری» اختصاص داد و تیتر ساده ای را با عنوان «پایان یک زندگی» را برای روی جلد انتخاب کردند.

۳- مارک تواین (۱۹۱۰-۱۸۳۵)، نویسنده

زمان تولد مارک تواین در سال ۱۸۳۵ ستاره دنباله دار‌ هالی در آسمان مشاهده شد. او می‌گفت که من با ستاره ‌هالی پا به این دنیا گذاشتم و با ستاره‌ هالی هم این جهان را ترک می‌کنم.

بالاخره یک روز این گفته او به حقیقت پیوست، او در ۲۱ آپریل ۱۹۱۰ روزی که ستاره‌هالی بازگشت از این دنیا رفت.

۲- چارلز اسکالز Charles Schulz (2000-1922)، کاریکاتوریست و نقاش کارتون

چارلز اسکالز در سال ۱۹۹۹ به دلیل ضعف سلامتی بازنشستگی خود را پیشاپیش اعلام کرد. او شب ۱۲ فوریه ۲۰۰۰ قبل از اینکه آخرین کاریکاتورش در روزنامه‌ها منتشر شود درگذشت. تصویری که در بالا می‌بینید همان کاریکاتور فوق الذکر است.

دوست او «لیون جانسون» در مورد این نقاشی می‌گوید: «آن روز آخرین مهلت برای تحویل دادن کار به روزنامه بود و این تصادف واقعا واقعه رمانتیک است». در این کاریکاتور مشهور او مراسم تدفین خودش را کشیده و دوستش هم در کنار سنگ قبر به او می‌گوید: رفیق نیمه راه!

۱- توماس جفرسون (۱۸۲۶- ۱۷۴۳)، رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور سابق آمریکا زمان مرگش ۸۳ ساله بود. او زیاد حال خوشی نداشت، اما امیدوار بود که تا ۱۴ جولای ۱۸۲۶ که پنجاهمین سالگرد امضای اعلامیه استقلال آمریکا بود زنده بماند.

او از کسی که کنار تختش بود پرسید: این چهارمین سالگرد است؟ و بلافاصله بعد از ادای این سئوال درگذشت. به طور تصادفی جان آدامز رئیس جمهور سابق که دوست صمیمی‌اش هم بود چند ساعت بعد از او درگذشت.

منبع : سیمرغ

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۰/۵ (۹۶٫۰۶%) ۷۱ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi