جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

۲۰ مکان ممنوعه مرگبار که نباید در آنها شنا کنید

437

بازدید

20 مکان ممنوعه مرگبار که نباید در آنها شنا کنید

20 مکان ممنوعه مرگبار که نباید در آنها شنا کنید

آب هایی روی کره زمین هستند که شاید در نگاه اول مکانی بی خطر و فوق العاده برای شنا در آب های آزاد به نظر بیایند ولی بسیار خطرناک هستند و گردشگران زیادی را به کام مرگ کشانده اند. در این مطلب از تک بوک شما را با خطرناک ترین مکان ها برای شنا آشنا می کنیم.

شنا در آب های آزاد گزینه ای فوق العاده برای فرار از گرما و خشکی روی زمین است ولی با این حال این خلوتگاه های به ظاهر آرام ممکن است با خطرات ناخواسته ای همراه باشند از جمله شکارچیان ناشناس ، سوراخ های پنهان ، آلاینده های سمی و غیره.

در این مقاله میخواهیم شما را با ۲۰ مکان مرگبار که هرگز نباید در آنها شنا کرد ، آشنا کنیم.

۲۰- حفره سامایسان تایلند SAMAESAN HOLE

تایلند با سواحل زیبای خود بهشتی برای شناگران است با این حال باید از حفره سامایسان تایلند Samaesan Hole که عمیق ترین منطقه برای غواصی در تایلند محسوب می شود ، اجتناب کنید. در برخی قسمت ها از این سوراخ تاریک ، دید تقریبا صفر است و برخی غواصان راهشان را گم کرده و هرگز به سطح آب بازنمی گردند.

۱۹ – رودخانه نیل شمال آفریقا NILE RIVER

رودخانه نیل Nile River مهد بشریت است ولی میتوانید در عرض چند ثانیه جان انسان را بگیرد. در این رودخانه در شمال آفریقا سالانه ۱۰۰ حمله کروکودیل رخ می دهد که تقریبا ۵ برابر حملات کوسه منطقه است. به خاطر جان خودتان هم که شده شنا کردن در خانه حیوانات را کنار بگذارید.

۱۸- گرداب آشیانه عقاب در آمریکا EAGLE’S NEST SINKHOLE

این گرداب در فلوریدا برای شنا ایمن است ولی برای غواصی اینصور نیست. عمق گرداب آشیانه عقاب Eagle’s Nest Sinkhole به ۳۰۰ فوت می رسد و حدود ۱۰ نفر در آن جان خود را از دست داده اند. حتی تعدادی از مربیان با تجربه غواصی در این گرداب گیر افتاده اند و به همین دلیل این گرداب تا مدت نامحدود بسته شده است.

گرداب آشیانه عقاب

گرداب آشیانه عقاب

 

۱۷ – حوضه آمازون در آمریکای جنوبی AMAZON BASIN

در حوضه آمازون Amazon Basin میتوانید شگفتی ها و بی رحمی طبیعت را یکجا ببینید. شناگران این حوضه معمولا پیش غذای شکارچیان مختلف از جمله پیرانا ، باراکودا و کاندیروس می شوند که کشنده ترین ماهی های کوچک روی کره زمین هستند. این ماهی های کوچک وارد هر سوراخ بدنتان که فکرش را بکنید خواهند شد.

۱۶٫ ساحل نیو اسمیرنا آمریکا NEW SMYRNA BEACH

ساحل نیو اسمیرنا New Smyrna Beach کنار دریا است و بوی کوچکترین خونی میتواند کوسه های گرسنه و مرگبار را به سمت ساحل بکشاند. این مکان به عنوان خطرناکترین نقطه از نظر احتمال حمله کوسه ها شناخته می شود.

۱۵٫ چاله گلوری آمریکا GLORY HOLE

چاله گلوری Glory Hole دریاچه بریسا میتواند تبدیل به دروازه ای برای مرگ حتمی شود. این چاله که در اثر سرریز آب سر ایجاد می شود ۷۲ فوت عرض و ۲۴۵ فوت طول دارد و برای زهکشی سد مونتیسلو دره ناپا در کالیفرنیا عمل میکند.

هر کسی در نزدیکی این چاله شنا کند به احتمال زیاد ۲ هزار فوت به اعماق آب مکیده خواهد شد. این اتفاق برای یک بار در سال ۱۹۹۷ افتاد.

چاله گلوری آمریکا

چاله گلوری آمریکا

 

۱۴٫ ساحل خلیج آمریکا GULF COAST

به دلیل شیوه های کشاورزی محلی ساحل خریج در جنوب ایالات متحده میزبان روان آب های فراوان و برخی از ترسناک ترین موجودات جهان شده است. مارهای بیشماری در تاریکی این ساحل منتظر فرصتی برای حمله به شناگران هستند.

۱۳٫ رودخانه گنگ هند GANGES RIVER

صنعتی شدن هند علاوه بر این که باعث تقویت اقتصاد این کشور شده ، مشکلات آلودگی شدیدی به خصوص در رودخانه گنگ Ganges River ایجاد کرد است. زباله های محلی مردم و زباله های صنعتی به این رودخانه می ریزد و مراسم تدفین سنتی هند در این رودخانه برگزار می شود و حتی برخی اجساد به این رودخانه سپرده می شود که کیفیت آبش را روز به روز بدتر میکند. بسیاری از ویروس ها و باکتریهای مقاوم به دارو در همین رودخانه شکل می گیرند.

۱۲- گودال برکلی در آمریکا BERKELEY PIT

گودال برکلی Berkeley Pit بر خلاف ظاهر ارام یکه در تصاویر دارد کاملا برعکس است . این منطقه قبلا معدن مس بده که بعدها با آب پر شده است. ترکیب شیمیایی آب این معدن به طرز وحشتناکی سمی است و حتی در عرض چند ثانیه میتواند به سلامتی شناگران آسیب برساند.

۱۱- دریاچه ویکتوریا آفریقا LAKE VICTORIA

دریاچه ویکتوریا Lake Victoria به عنوان بزرگترین دریاچه آفریقا و سومین دریاچه بزرگ جهان ، گردشگران زیادی را جذب می کند با این حال هر ساله میزان مرگ و میر سرسام آوری دارد و در یک سال جان ۵ هزار نفر را گرفت. پیش بینی سیستم آب و هوایی ایزوله این دریاچه کار بسیار سختی است ممکن است در یک روز روشن و آفتابی به این دریاچه بروید و ناگهان با یک طوفان مرگبار روبرو شوید.

دریاچه ویکتوریا آفریقا

دریاچه ویکتوریا آفریقا

 

۱۰- نیراگونگو در کنگو NYIRAGONGO

نراگونگو Nyiragongo در آفریقا آخرین مکانی است که بای شنا باید انتخاب کنید. این منطقه بزرگترین گودال گدازه در جهان است که هم حاوی گدازه داغ است و هم میزان دی اکسید کربن در هوایش بسیار بالا ست و به راحتی جان شما را می گیرد.

۹- دریاچه مونو در آمریکا

دریاچه مونو Mono Lake در کنار دریاچه تاهو قرار دارد ولی از نظر کیفیت آب دو قطب متضاد هستند. به دلیل ظاهر یکسانی که این دو دریاچه دارند ممکن است گردشگران به اشتباه جذب آن شوند ولی متاسفانه سمیت آب این دریاچه بسیار بالا است.

۸ – تالاب کالینته در کاستاریکا LAGUNA CALIENTE

تالاب کالینته Laguna Caliente یا تالاب داغ در مرکز یک آتشفشان چینه ای در کاستاریکا قرار دارد که با فوران های ناگهانی آتشفشانی هر کسی را غافلگیر میکند. طولانی ترین فوران آن حدود ۲ سال طول کشید و گازی که هنوز از این فوران باقی مانده است برای انسان سمی است.

۷- آبشار ویکتوریا در زامیبیا VICTORIA FALLS

آبشار ویکتوریا Victoria Falls یکی از شگفت انگیز ترین آبشارهای جهان است ولی باید مراقب استخر شیطان روی لبه آبشار باشد. شنا کردن در این استخر میتواند منجر به سقوط و مرگ شود.

آبشار ویکتوریا در زامیبیا

آبشار ویکتوریا در زامیبیا

۶- دریاچه چاگان قزاقستان LAKE CHAGAN

دریاچه چاگان Lake Chagan یا دریاچه هسته ای نتیجه یک فاجعه غیر طبیعی است، این دریاچه به دلیل انفجار بمت هسته ای زیرزمینی روسیه ظاهر شد ، رادیواکتیویته این منطقه میتواند منجر به جهش های سلولی شود و آب دریاچه سوزاننده است.

۵- ساحل هاناکاپیای در آمریکا HANAKAPIAI BEACH

ساحل هاناکاپیای Hanakapiai Beach در هاوایی جزر و مد شدیدی دارد که میتواند شناگران را به قعر دریا بکشد. این ساحت تا کنون باعث مرگ ۸۰ نفر شده است. به هیچ عنوان برای نشان دادن شجاعتتان وارد امواج مرگبار این ساحل نشوید.

۴- ریوتینتو اسپانیا RIO TINTO

آب های ریوتینتو به رنگ قرمز مایل به زرد است و با مواد سمی معدنی مجاورش آلوده شده است و به شدت اسیدی است و هر چیزی که در آن فرو رود را حل میکند.

۳- جریان حباب دار در آمریکا BUBBLY CREEK

جریان حباب دار Bubbly Creek مکانه مناسبی برای شنا در رودخانه شیکاگو نیست. روانابی که به دریاچه می ریزد حاوی گوشت های دور ریز ، مدفوع و فاضلاب است که این محدوده را به صورت جدی آلوده کرده است و اغلب گونه های موجود در آن را از بین برده است.

۲- استراید در انگلیس STRID

استراید Strid در یورکشایر انگلیس با زیبایی های طبیعی شگفت انگیز است ولی جریان های کوچک و پنهان متعددی در آن روان است که میتوانند در عرض چند ثانیه شناگران را به داخل بمکند یا آنها را زیر صخره ها به دام بیندازند. این مکان به طور غیر عادی خطرناک است.

۱- دریاچه جوشان در دومینیکن BOILING LAKE

دریاچه جوشان دومینیکن Boiling Lake گرمای غیر عادی و خطرناکی دارد. ماگمای سوزان ، آب این دریاچه را به نقطه جوش رسانده است و به راحتی پوست هر جانداری را می سوزاند. این جا را با چشمه آب گرم اشتباه نگیرید.

منبع : بیتوته

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  کدام جاهای دیدنی رامسر برویم؟

  کدام جاهای دیدنی رامسر برویم؟ ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز کدام جاهای دیدنی رامسر برویم؟ شهر زیبا و سرسبز رامسر در خطه شمال ایران با جاذبه‌های طبیعی بی‌نظیر و منحصر به فرد خود از دیرباز پذیرای گردشگران و میهمانان زیادی از سرتاسر کشور بوده است. […]

  راهنمای بازدید از مناطق دیدنی و آثار تاریخی اراک

  اراک جاذبه‌های طبیعی و باستانی گوناگونی دارد. برای آشنایی با راهنمای سفر به جاهای گردشگری اراک و بهترین دیدنی‌های آن با ما همراه شوید.

  جاذبه های گردشگری دبی

  اسکای دایو دبی (Skydive Dubai) با دو شعبه در دبی، به ورزش و سرگرمی پرهیجان پرش از هواپیما و انجام حرکات آکروباتیک همراه با چتر نجات اختصاص دارد. این مجموعه یکی از هیجان‌انگیزترین جاذبه های گردشگری دبی است.

  درباره برزیل و جاذبه های آن

  برزیل یکی از کشورهای آمریکای جنوبی است که آن را به فوتبال و فستیوال‌های رنگارنگش می‌شناسیم. اگر دوست دارید درباره برزیل و جاذبه‌های آن بیشتر بدانید، در ادامه با تک بوک همراه باشید.

  جاذبه های گردشگری لاس وگاس

  جاذبه های گردشگری لاس وگاس ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز لاس وگاس یکی از پرطرفدارترین جاذبه‌ های گردشگری آمریکا شهری است که در جهان مانند و مثالی ندارد. مانند یک زمین بازی بزرگ است که چیزهای زیادی برای دیدن و انجام دادن دارد، به خصوص […]

  ۱۰ جاذبه توریستی که توسط انسانها تخریب شده اند

  این روزها شهرت جاذبه های توریستی به شبکه های اجتماعی بستگی دارد زیرا ۵۰ درصد مسافران گزارش داده اند که اطلاعات و تبلیغات اینترنتی روی برنامه سفر آن ها تاثیر گذاشته است.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi