جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

۱۰ چیزی که زندگی شما را ناخوشایند می کند

480

بازدید

10 چیزی که زندگی شما را ناخوشایند می کند

10 چیزی که زندگی شما را ناخوشایند می کند

کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آن را بدهیم!
برخی از مردم بر این باور هستند که مردم دقیقا همانطور که شما به آنها اجازه می دهید با شما رفتار می کنند و این سخن تا حد زیادی درست است. زمانی که شما به خودتان عشق بورزید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت. در این مقاله لیستی از کارهایی که نباید به دیگران اجازه انجام آنها را بدهید گردآوری شده است که بر زندگی شما نیز تاثیر می گذارد. همراه ما باشید.

• شما برای ظاهر یا ترجیحات خود شرمنده هستید

اگر کسی در مورد لباس، شکل یا انتخاب همسر شما جملات منفی می گوید، لطفا شروع به بهانه جویی نکنید. شما مقصر نیستید و به هیچکس مدیون نیستید به یاد داشته باشید که افراد فوضول احتمالا اتفاق خاصی را در زندگی خود تجربه نکرده اند.

• شما مجبور هستید بین شغل و زندگی یکی را انتخاب کنید

متاسفانه، این اتفاق اغلب هم در محل کار و هم در خانه رخ می دهد، اما هیچ قانونی وجود ندارد که شما را مجبور کند خانواده را به نفع کار رها کنید یا برعکس. برقراری ارتباط با نیاز های خود به هر دو طرف و مدیریت خوب زمان به شما کمک می کند تا در کار و زندگی خود بهترین باشید و برای عزیزان خود وقت به اندازه کافی داشته باشید؛ همچنین وقت آزاد برای سرگرمی ها را نیز در اختیار خواهید داشت.

• همه چیز در این دنیا برای شما تعیین می شود

این امکان وجود دارد که مادر و پدر شما واقعا بهتر از شما شرایط این زندگی را بدانند، حتی اگر خودتان در حال حاضر پدر و مادر باشید. اما این به آنها حق تحمیل انتخاب خود را به شما نمی دهد، هر چقدر هم که ایده ها و انتخاب های آن ها خوب به نظر برسد.

این زندگی شماست. شما عواقب تصمیمات خود را متحمل خواهید شد، بنابراین حق دارید آنطور که می خواهید تصمیم بگیرید. به یاد داشته باشید بهتر است یک طراح لباس شاد، البته نه خیلی معروف باشید تا یک وکیل ثروتمند که نمی تواند از افسردگی خلاص شود.

• روابطی که شما را ناراحت می کند

جالب است بدانید یک بار شخصی به شوخی گفت: شما همیشه بخاطر رابطه ی خود گریه می کنید؟ با چه کسی در ارتباط هستید؟ با یک شخص یا پیاز؟

اگر شریک زندگی شما مدام شما را ناراحت می کند، به این فکر کنید که زندگی بدون این فرد برای شما چگونه است قطعا تصمیم بهتری خواهید گرفت و یا فکر کنید که چرا هنوز با او هستید؟ این خودتان هستید که باعث خوشبختی و خوشحالی خودتان هستید نه افراد دیگر!

• اجبار به رابطه جنسی، حتی توسط همسرتان

بدن شما فقط به شما تعلق دارد و ” حقوق زناشویی ” به این معنی نیست که می توانید بدون توجه به خواسته ها و رفاه خود از جسمتان استفاده کنید. یک همسر یا شریک مناسب با امتناع شما همدردی خواهد کرد. به یاد داشته باشید در صورتی که برعکس اتفاق بیفتد و به خودخواهی متهم شوید، دلیلی جدی برای تجدید نظر در رابطه خود دارید.

• به طور مداوم دروغ های دوستان یا همسرتان را نادیده می گیرید

اگر تصمیم دارید که رابطه خود را بدون اعتماد حفظ کنید، پس بدون قضاوت به طرف مقابل بگویید که همه چیز را می دانید. تغییر این شخص موضوع اصلی فکر شما نیست، شما می توانید همچنان از او حمایت کنید اما بدانید اگر کسی شما را واقعا دوست داشته باشد و به شما احترام می گذارد و از ابتدا به شما دروغ نمی گوید.

• تحمل بی احترامی در محل کار

متاسفانه برخی از افراد مجبورند بی احترامی کارفرما یا همکاران خود را تحمل کنند. اگر در موقعیت مشابهی قرار گرفتید، از خودتان بپرسید که آیا آنقدر به این شغل نیاز دارید که تحقیر شوید؟ از مبارزه برای حق و حقوق خود دریغ نکنید و اگر مورد آزار و اذیت قرار گرفتید، از پاسخ دادن محترمانه اما قاطعانه نترسید. زمانی که شما ارزش خودتان را بدانید و به خودتان احترام بگذارید دیگران هم به شما احترام خواهند گذاشت.

• آزار جسمی و روحی حتی در رابطه

هیچ توجیهی برای کسانی که به طور سیستماتیک شما را مورد ضرب و شتم یا تحقیر قرار می دهند وجود ندارد. امنیت شما از اهمیت بالایی برخوردار است و نباید در کنار فردی باشید که دائما سلامت جسمی و روحی و حتی جان شما را تهدید می کند. شما حق کامل دارید که تمام ارتباط هایتان را با یک شخص سوء استفاده کننده قطع کنید و حتی آنها را به نهاد های امنیتی گزارش دهید.

• کنترل مداوم

اگر کسی شما را در هر حرکت یا هر کاری که انجام می دهید ، کنترل می کند خواه والدین، دوستان یا شریک زندگی شما باشد، این بدان معنا نیست که آنها خیلی اهمیت می دهند، همه به فضای شخصی نیاز دارند و روابط بدون اعتماد متقابل غیرممکن است. اگر این وضعیت به شانس واگذار شود، می تواند به یک استبداد واقعی تبدیل شود.

• سرزنش برای کمبود ها و نقص ها

تصور کودک ایده آل، مرد واقعی، دختر رویایی، تقریبا در ذهن همه ما وجود دارد، اما این به شما این اجازه را نمی دهد که عزیزان خود را به خاطر از دست دادن چیزی مورد انتقاد قرار دهید. با این حال تسلیم کسانی نشوید که اصرار دارند مدل موهایتان یا مدل لباس پوشیدنتان را عوض کنید، تغییرات شما تضمین نمی کند که آنها شما را بیشتر دوست خواهند داشت، شما مجبور نیستید مدام بخاطر عزیزانتان تغییر رنگ بدهید و هر مدلی که دوست دارند باشید، نکته قابل توجه این است که شما فقط باید به کسی گوش بدهید که نگران سلامتی یا رفاه زندگی شماست.

سخن پایانی

با توجه به مواردی که ذکر شد، اگر می خواهید زندگی آرام داشته باشید این ۱۰ مورد را از ذهن خودتان بیرون کنید و برای خودتان زندگی کنید، اجازه ندهید دیگران همیشه در مورد روش زندگی شما، برنامه ها و اهداف و یا حتی طرز لباس پوشیدنتان نظر بدهند. به این ترتیب زندگی خوبی خواهید داشت بدون دغدغه و سرشار از انرژی.

امیدواریم این مقاله نیز برای شما مفید بوده باشد.

بیتوته

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بسیاری از رابطه‌ها و ازدواج‌ های امروزی به علت برخی ویژگی‌های اخلاقی طرفین و نداشتن شناخت کافی نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟ ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs شخصیت شما بر هر چیزی، از دوستان‌تان گرفته تا کاندیدی که به او رای می‌دهید تاثیرگذار است؛ اما با این حال خیلی از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن به ویژگی‌های شخصیتی‌شان […]

  شیوه های پاداش به کودکان

  شیوه های پاداش به کودکان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز قبل از هر چیز باید تعریفی صحیح از پاداش داشته باشیم . قانون اثر در روانشناسی بیان می کند که وقتی به دنبال یک رفتار اتفاق خوشایندی روی می دھد احتمال تکرار شدن آن رفتار […]

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان ۳٫۳۶/۵ (۶۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان/ جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها […]

  اختلال سلوک در کودکان

  اختلال سلوک در کودکان ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۵ امتیازs اختلال سلوک چیست؟ این اختلال وضعیتی است که کودکان و نوجوانان دچار آن می‌شوند. کودکان درگیر این اختلال از آزاررساندن به مردم و انجام‌دادن کارهای ناشایست لذت می‌برند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi