جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس

487

بازدید

دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس ۴٫۳۳/۵ (۸۶٫۶۷%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس

دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس

آنچه در کتاب ” امنیت ایران و جنوب خلیج فارس ” می خوانیم :
۱ – نگاه کلی به کتاب
۲ – اصول و مبانی تئوری
۳ – کالبدشناسی خلیج فارس
۴ – همگرایی و واگرایی حکومت های جنوب خلیج فارس
۵ – امنیت جمهوری اسلامی ایران
۶ – فهرست منابع

از متن کتاب :
در فصل سوم می خوانیم :
کالبدشناسی خلیج فارس

شناخت منطقه خلیج فارس
خلیج فارس یکی از حسـاس ترین مناطق جهان به شمار می رود . مهم ترین دلایل اهمیت این منطقه در طول تاریخ ، ۳ موضوع بوده است :
۱ – موقعیت ویژه آبراهی و استراتژیک آن طی قرون متمادی
۲ – وجود قطب های تجاری و کالاهای مورد مبادله در آن
۳ – کشف و استخراج نفت در منطقه از آغاز قرن بیستم

همه این عوامل باعث شده است خلیج فارس ، همواره از حساسیت و اهمیت ویژه ای در صحنه رقابت های سیاسی ، نظامی و بین المللی برخوردار باشد و این مسئله موجب گردیده است تا در طول قرن های اخیر پیوسته مورد توجه قدرت های بزرگ جهانی بوده و از تجاوز آن ها در امان نماند .

گویا با توجه به بافت دولت های منطقه خلیج فارس و وضعیت سرزمینی و جغرافیایی سیاسی آن امنیت منطقه ای مبتنی بر همکاری بین دولت های منطقه ، مناسب ترین شیوه برای تأمین امنیت خلیج فارس است.
خلیج فارس در میان مناطقی که در بخش معروف به خاورمیانه به عنوان مناطق ژئوپلیتیک جداگانه و متمایز از دیگران وجود دارد ، مدل منحصر به فرد از یک منطقه ژئوپلتیک را ارائه می دهد .

این منطقه شامل ملت هایی است که از نظر فرهنگی متفاوت هستند ولی از نظر مشغله های سیاسی و استراتژیک و اقتصادی هماهنگی و تجانس دارد .

توجه : کتاب « امنیت ایران و جنوب خلیج فارس » توسط نویسنده آن در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده .

برای دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس ؛ به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : مهدی اقبالی مهدی آبادی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2.5 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 155
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب مدلهای میان رشته ای در علوم سیاسی

  این کتاب حاصل ابتکاری دو گانه است : – ترکیب اصطلاحات تازه ترین تحقیقات انجام شده برای بکارگیری ریاضیات در علوم سیاسی. -تأملی نقادانه درباره پشتوانه و اساس معرفت شناختی این روشها

  دانلود کتاب نامعادله ی بی مجهول

  دانلود کتاب نامعادله ی بی مجهول ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز آنچه در کتاب ” نامعادله ی بی مجهول ” می خوانیم : ♠ مقدمه ♠ بخش اول : روایت متعارف ♠ فصل ۱ : سر تا پای یک سیاست ♠ ۱ . صورت مسأله […]

  دانلود کتاب فارغ از مغیلان در بیابان

  دانلود کتاب فارغ از مغیلان در بیابان ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آنچه در کتاب « فارغ از مغیلان در بیابان » می خوانیم : □ مقدمه……………………..۷ بخش ۱٫ سینما و سیاست □ شبیه سازی نظام های سیاسی در سریال مردگان متحرک….. ۱۳

  دانلود کتاب نظریه رودخانه های موازی ولی مواج

  دانلود کتاب نظریه رودخانه های موازی ولی مواج ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs فهرست □ مقدمه…………………………………………………………………………۷ □ نظرنوشت رودخانه های موازی ولی مواج……………………. ۱۱ □ قدرها و قلدرها ……………………………………………………….. ۱۷ □ فتنه فرقه…………………………………………………………………. ۲۵

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs روند جهانی شدن که به تعبیری از چهار قرن پیش شروع شد، اگرچـه بـا محوریت اقتصاد آغاز گردید، اما به تدریج دیگر جنبـه هـا را هـم شـامل گردید. به موازات گسترش امکان ارتباط […]

  دانلود کتاب ما چه می گوییم

  دانلود کتاب ما چه می گوییم ۱٫۵۰/۵ (۳۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آنچه که در این کتاب می خوانید مجموعه ای از مقالات شهید راه اسلام، سید قطب است که سال ها پیش به مناسبت هایی در مطبوعات اسلامی چاپ قاهره منتشر گردیده و سپس در […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi