جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

بررسی اهمیت المنت دیزل ژنراتور

182

بازدید

 

بررسی اهمیت المنت دیزل ژنراتور

 

مقدمه

المنت دیزل ژنراتور یکی از اجزای مهم و کاربردی در موتور های دیزل ژنراتور می باشد. در واقع وجود این المنت سبب می شود که دمای آب موتور گرم شده و موتور عملکرد صحیح خود را ادامه دهد. عملکرد المنت های دیزل ژنراتور در زمان خاموش بودن موتور می باشد. به طور کلی عملکرد و فعالیت المنت ژنراتور زمانی است که دما کاهش می یابد. این المنت با فعالیت خود سبب افزایش دمای موتور می شود. علاوه بر کاهش دمای آب، کاهش دمای محیط نیز در عملکرد المنت و فعالیت آن موثر است. وجود المنت برای گرم کردن دیزل ژنراتور باعث کاهش زمان گرم کردن می شود در نتیجه وجود آن یک مزیت بزرگ به حساب می آید. المنت های دیزل ژنراتور دارای انواع مختلفی هستند که علاوه بر استفاده برای گرم کردن آب، برای سایر موارد نیز استفاده می شوند.

نحوه عملکرد المنت دیزل ژنراتور

عملکرد المنت یا هیتر دیزل ژنراتور بر اساس دستگاه و محل قرار گیری آن می باشد. در واقع برای نصب و استفاده از این المنت لازم است که به شرایط آب و هوایی آن محل نیز توجه نمود. استفاده از المنت های دیزل ژنراتور در مکان هایی با آب و هوای سرد اهمیت بیشتری دارد. زیرا در این مکان ها سوخت دستگاه های دیزل ممکن است که سرد شوند. با سرد شدن سوخت موتور دیزل ژنراتور فعالیت آن دچار مشکل خواهد شد. در اینجا وجود یک المنت و هیتر سبب می شود که از این امر یعنی سرد شدن و یا یخ زدن سوخت دستگاه جلوگیری شود. نکته مهم درباره المنت های دیزل ژنراتور زمان عملکرد آنها می باشد. این المنت ها زمانی فعالیت و پروسه گرم کردن را شروع می کنند که دستگاه خاموش باشد و فعالیتی نداشته باشد. در این زمان المنت با عملکرد خود سوخت دستگاه و مایعات درون آن را در دمای مورد نظر نگه می دارد.

المنت دیزل ژنراتور از یخ زدن آب جلوگیری می کند.

انواع المنت های دیزل ژنراتور

هیتر دیزل ژنراتور می تواند دارای انواع مختلفی باشد. هر کدام از آنها برای یک ماده خاصی مورد استفاده قرار می گیرندو دارای ویژگی های منحصر به خود می باشند.

 • هیتر دیزل ژنراتور روغن: المنت مخصوص گرم کردن روغن دستگاه های دیزل ژنراتور سبب جلوگیری از یخ زدگی روغن موتور در هوای سرد می شود. این المنت در زمان خاموش بودن موتور دستگاه شروع به کار کرده و مانع از سفت شدن روغن موتور می شود. این المنت روغن موتور دیزل ژنراتور را روان کرده و دستگاه را برای فعالیت بعدی خود آماده نگه می دارد. المنت روغن در صفحه کارتل ژنراتور نصب می شود. می توان برای دیزل ژنراتور های بزرگ تر و با ظرفیت بیشتر از چند المنت روغن همزمان استفاده نمود.
 • هیتر دیزل ژنراتور آب: این المنت و هیتر، آب درون رادیاتور دستگاه را در دمای متعادلی نگه می دارد. نگه داشتن آب رادیاتور در دمای متعادل و مناسب از یخ زدگی آن در زمان خاموش بودن دستگاه جلوگیری می کند. المنت های آب دیزل ژنراتور را بر اساس توان و ظرفیت دستگاه انتخاب می کنند.
 • هیتر دیزل ژنراتور گازوئیل: این المنت و گرم کن برای متعادل نگه داشتن دمای سوخت و گازوئیل دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. در دما های زیر منفی ۲۰ درجه سانتی گراد سوخت و گازوئیل یخ می زنند در نتیجه عملکرد دستگاه با مشکل و تاخیر روبرو خواهد شد. لازم است از المنت های گازوئیل برای گرم نگه داشتن آن استفاده نمود. نکته مهمی که درباره این نوع از المنت ها وجود دارد این است که باید توجه کنید که المنت در تماس مستقیم با گازوئیل قرار نگیرد. المنت می تواند سبب ایجاد حریق با گازوئیل و سوخت شود. بهتر است المنت درون یک مخزن دور از گازوئیل قرار بگیرد.

هیتر دیزل ژنراتور آب و روغن

دلایل استفاده از هیتر دیزل ژنراتور

یک استاندارد کلی برای دیزل ژنراتور ها وجود دارد و آن هم این است که این دستگاه ها باید در کمتر از ۱۰ ثانیه فعالیت خود را آغاز کنند. درون دستگاه های دیزل ژنراتور مایعات وجود دارد. قرار گرفتن دستگاه در یک محیط سرد، سبب یخ زدن مایعات شده و فعالیت دستگاه را با تاخیر مواجه می کند. هدف استفاده از المنت دیزل ژنراتور رفع همین مشکل می باشد. علاوه بر این موضوع مهم، المنت های دیزل ژنراتور مزایای دیگری دارند که مورد استفاده قرار می گیرند.

 • جلوگیری از اتلاف زمان برای شروع فعالیت دیزل ژنراتور
 • گرم کردن مایعات درون بخش های مختلف دیزل ژنراتور در مدت بسیار کوتاه
 • بهبود سرعت و عملکرد دیزل ژنراتور
 • افزایش طول عمر دستگاه و قطعات مختلف آن
 • کاهش تعداد دفعات تعمیر و سرویس دیزل ژنراتور و قطعات آن
 • جلوگیری از مصرف بی رویه و بیش از حد سوخت و روغن
 • جلوگیری از ایجاد آلودگی محیط زیست در زمان شروع فعالیت
 • افزایش ایمنی در عملکرد دیزل ژنراتور
 • با وجود المنت دیزل ژنراتور، موتور دستگاه در زمان شروع به فعالیت دچار ریپ زدن نخواهد شد.
 • مقرون به صرفه و اقتصادی است.

هیتر دیزل ژنراتور سرعت شروع فعالیت دستگاه را افزایش می دهد.

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  روش های تشخیص دوربین مخفی در منزل و.. که باید بلد باشید!

  در سال های اخیر استفاده از دوربین های مخفی رایج شده است. 👀 این دوربین ها را می توان در مکان های مختلفی اعم از اتاق های هتل تا سرویس بهداشتی های عمومی پیدا کرد. به روش های مختلفی از این دوربین های مخفی […]

  تأثیر هوش مصنوعی بر آینده کودکانمان

  تأثیر هوش مصنوعی بر آینده کودکانمان ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز کلسی پایپر، روزنامه نگار امریکایی و از کارکنان سایت “وُکس” است جایی که او برای ستون Future Perfect می‌نویسد که موضوعات مختلفی را از دیدگاه نوع دوستی موثر پوشش می‌دهد. پایپر نگران خطرات فاجعه […]

  عجیب ترین تکنولوژی های آینده

  عجیب ترین تکنولوژی های آینده : شاید چیزی که هنگام تماشای فیلم‌های علمی‌تخیلی و آینده‌نگر انسان را به هیجان می‌آورد، امید به دیدن و تجربه‌ی چنین تکنولوژی‌هایی در آینده‌ی نزدیک است.

  نگرانی از توسعه هوش مصنوعی

    نگرانی از توسعه هوش مصنوعی مروری بر شاخص‌ترین نگرانی‌های کارشناسان در مورد توسعه سریع و شتاب‌زده هوش مصنوعی و تهدیدات بالقوه این فناوری، نشان می دهد که عواقب این فناوری اعتماد، اخلاق و دموکراسی را نشانه می گیرد.

  شناخت بهترین گوشیها برای بازی

  در ادامه به معرفی بهترین گوشی‌های موبایل موجود در بازار ایران می‌پردازیم که نه تنها برای هر مقدار بودجه‌ای مناسبند بلکه در انجام بازی‌هایی با گرافیک بالا عملکرد خوبی نیز دارند.

  راهنمای خرید درب ضد سرقت

  اگر قصد خرید درب ضد سرقت را داشته و به فروشگاه‌های عرضه این محصول در بورس درب مراجعه کنید؛ حتما با انبوهی از مدل‌های این کالا مواجه می‌شوید. حتی در فروشگاه‌های اینترنتی نیز تنوع بالایی از درب‌های ضد سرقت به مشتریان عرضه می‌شود.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi