جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

در دانشگاه آیدین استانبول چه خبر است؟

75

بازدید

در دانشگاه آیدین استانبول چه خبر است؟

مدتی است که خبرهای بسیار ناگوار و در عین حال نگران کننده ای از اقداماتی که توسط مدیریت دانشگاه آیدین صورت می گیرد در فضای آموزشی داخل و همچنین کشورترکیه و خصوصا در بین دوستداران تحصیل در دانشگاه های ترکیه به گوش می رسد. خبرهایی که در صورت درست بودن آن می تواند عواقب بسیار تلخی را در زمینه ضایع کردن حقوق متقاضیان ایرانی علاقه مند به تحصیل در ترکیه در بر داشته باشد.

این خبر چیست؟

داستان نشر این خبر بر می گردد به شایعات پرقوتی که این روزها در راهروهای وزارت بهداشت ایران و در میان بروکرات های این وزارتخانه دهان به دهان و به سرعت در حال انتشار است:

دانشگاه آیدین استانبول در مراحل نهایی قرارگیری در لیست دانشگاه های مورد تایید وزارت بهداشت ایران است.

این مسئله به قدری باورنکردنی است که حتی عکس العمل بسیاری از دانشگاه ها و مسئولین وزارت آموزش عالی ترکیه را هم برانگیخته است.

تمام افراد بی طرفی که شناخت نسبی از امکانات محدود آموزشی، ضعف کادر آموزشی و عدم رعایت عدالت آموزشی و بسیاری از این قبیل ضعف های بزرگ در ساختار مدیریتی این دانشگاه دارند شاید حق داشته باشند که از شنیدن خبر تایید شدن این دانشگاه از سوی وزارت بهداشت کشورمان علیرغم وجود بسیاری از دانشگاه های بسیار شایسته تر در کشور ترکیه ناراحت و حتی نگران باشند.

کشور ما البته کشور ناممکن هاست و شکی در آن نداریم ولی با این وجود، نفس درستی این خبر می تواند نشان دهنده بحران بزرگی در ساختار این وزارتخانه عریض و طویلی که وظیفه ذاتی آن حمایت از حقوق شهرندان ایرانی و اطلاع رسانی صحیح و موضعگیری درست در قبال چنین مسائل مهمی است باشد.

این خبرهرچه هست بیان کننده اتفاق نامبارکی است و دود این تصمیم اشتباه البته به چشم متقاضیان معصومی خواهد رفت که تنها خواسته آنها تحصیل در یک دانشگاه معتبر و اعتماد به تصمیمات مدیران ارشد وزراتخانه بهداشت کشورشان است.

دانشگاه آیدین، بنابه ادعای بسیاری از کارشناسان حوزه آموزش عالی داخلی و خارجی هرگز در آن حد و قواره ای نیست که بتواند جایی در لیست دانشگاه های پزشکی مورد تایید وزارت بهداشت ایران داشته باشد.

درستی این خبر همچنین می تواند زنگ خطربزرگی برای ارکان تصمیم گیری این وزارتخانه باشد.

شنیده های تلخ متاسفانه حکایت از نفوذ مسئولین این دانشگاه مافیایی در بدنه مدیریتی و تصمیم ساز این وزارتخانه عریض و طویل دارد و کمترین تبعات آن اینستکه می تواند منجر به از میان رفتن اعتماد شهروندان کشورمان نسبت به این تصمیمات عجولانه و نادرست و همراه با شبهه مسولان این وزارتخانه باشد که در شرایط حساس کنونی کشور، ایجاد چنین حساسیت و دامن زدن به این شایعات به حق می تواند کار دشمنان نظام بوده و بر ضد مصالح کشور باشد.

نگاهی به تصمیمات ضد دانشجویی این دانشگاه پس از پررنگ شدن این شایعه در فضاهای آموزشی و دانشگاهی به خصوص افزایش یک و نیم تا دو برابری شهریه های رشته های مرتبط با پزشکی این دانشگاه علیرغم کیفیت متوسط آموزشی آن نشانگر آن استکه که مسئولین این دانشگاه تصمیم جدی در سرکیسه کردن متقاضیان ایرانی تحصیل در این دانشگاه گرفته اند.

 این بی عدالتی با توجه به قرارگیری فردی معلوم الحال در مقام ریاست امور دانشجویان بین المللی این دانشگاه،بیشتر کارشناسان را بیش از پیش نگران اتخاذ احتمالی این تصمیم اشتباه از راه های غیرسالم نموده است.

انتظار افکار عمومی در حوزه آموزش عالی کشورمان از مسئولین تراز اول این وزارتخانه خصوصا ریاست محترم حراست وزارت بهداشت و همچنین شخص وزیر محترم بهداشت که دارای روحیه و سابقه ظلم ستیزی می باشند این است که سریعا در مقابل انتشار این خبر ناگوار موضعگیری انقلابی داشته و نگذارند که اعتبار و حیثیت این وزارتخانه مهم به دست نیات شوم عده ای فرصت طلب مورد خدشه و زیان قرار بگیرد و حقوق برحق شهروندان کشورمان به دست جمعی سوداگر تباه گردد.

ما امیدواریم در روزه های آینده تکذیبیه محکم و شفافی از سوی روبط عمومی وزارت بهداشت کشورمان در خصوص شایعه قرارگیری دانشگاه آیدین استانبول در لیست این وزارتخانه منتشر شود تا دل های ناآرام  و نگران بسیاری از هموطنان عزیزمان به آرامش برسد.

منبع : خبرگزاری ایلنا

دانلود کتاب


برچسب ها

مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۰/۵ (۹۶٫۰۶%) ۷۱ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi