جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب خاطرات یک وزیر فرانسوی

1,191

بازدید

دانلود کتاب خاطرات یک وزیر فرانسوی ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۶ امتیازs
دانلود کتاب خاطرات یک وزیر فرانسوی

دانلود کتاب خاطرات یک وزیر فرانسوی

استانلی جان وایمن در هفتم ماه اوت سال ۱۸۵۵ در استان شروپشایر انگلستان دیده بجهان گشود. او فرزند دوم یک وکیل دعاوی بود. استانلی از دانشگاه آکسفورد فارغ التحصیل شده و بعد از مدتی تدریس در مدارس مختلف ، نزد مادر خود که شوهرش، پدر استانلی را از دست داده بود، برگشت. او در آنجا شغل پدرش را دنبال کرده و در فرصت هائی که پیدا میکرد ، به نویسندگی میپرداخت. او خود را یک مورخ میدانست و در کار نوشتن داستانهای تاریخی شهرت زیادی بدست آورد.
بخاطر مشکلات جسمی که داشت به اتفاق برادر کوچکتر خود در سال ۱۸۸۵ به جنوب فرانسه مسافرت کرده که متاسفانه آنها را با تهمت غیر واقعی جاسوسی دستگیر کرده و بزندان منتقل کردند. این حادثه طوری روی این مرد سی ساله اثر گذاشت که پس از آن تمام نیروی خود را روی کارهای ادبی خود متمرکز نمود.

اولین کتاب او بنام ‘ خانه گرگ ‘ با موفقیت بی نظیری روبرو شده و در مدت کوتاهی تمام نسخه های آن بفروش رفته و نایاب شد. این توفیق او را از لحاظ مالی تقویت کرده و وی با پشتکار زیاد به خدمات ادبی خود ادامه داد. از او در حدود سی و پنج کتاب باقیمانده که اغلب آنها بزبان های مختلف بچاپ رسیده و بارها تجدید چاپ شده اند.
وایمن در سال ۱۹۲۸ بدرود حیات گفت و همسرش چهار سال بعد به او ملحق گردید. آنها دارای فرزندی نشده بودند.

کتابی را که در دست دارید یکی از آثار برجسته این نویسنده بوده که در آن بخشی از وقایع تاریخی زمان سلطنت هانری چهارم در فرانسه در دوازده فصل مجزا بصورت داستانهای دلکشی تدوین گردیده است.
رسیدن به تخت سلطنت فرانسه برای هانری دو ناوار که پادشاه یک مملکت کوچک و بی اهمیت ناوار بود ، خواب و خیالی بیش نبود. ولی پس از یک سلسله اتفاقات غیر منتظره ، هانری خود را پادشاه کشور بزرگ فرانسه یافت و از همان ابتدا برای اداره مملکت دچار مشکل شد.

اگر کمک افراد لایقی که در اطراف او بودند نبود بدون تردید سلطنت او بسیار کوتاه میشد. در راس این افراد مردی اشرافزاده بنام مارکی دو روزنی ، دوک دو سولی بود که در نهایت وفاداری و کاردانی تا آخر عمر به هانری چهارم خدمت کرد.

این مرد بزرگ که در مدت کمی به بالاترین مقام بعد از خود پادشاه رسید در سال ۱۵۶۰ متولد و در سال ۱۶۴۱ بدرود حیات گفت. تمام مورخین متفق القول هستند که تشکیلات منسجم اداری که بعنوان وزیر اعظم و وزیر خزانه داری در فرانسه ایجاد کرد دلیل اصلی ترقی فرانسه در میان رقیبان اروپائی این کشور بود.

کتابهای زیادی درباره این شخص نوشته شده ولی چیزی که در اینجا مورد نظر ماست ، کتاب خاطرات خودش است که جای مهمی در تاریخ و ادبیات این کشور دارد. این کتاب بزبان انگلیسی نیز ترجمه شده و در دسترس است.
این خاطرات طبعا بیشتر بصورت گزارش تاریخی بوده و نویسنده سعی زیاد کرده که واقعیات سیاسی و اقتصادی زمان را مجسم کرده و توضیح بدهد. استانلی وایمن با استفاده از قسمتهائی از همین کتاب ، کتابی را برشته تحریر در آورده که هرچند بر اساس وقایع واقعی و مستند بنا شده ، با مهارت و قلم سحرانگیز خود این خاطرات را بتصویر کشیده و خوانندگان خود در خواهندیافت که با وجود وفادار ماندن به زمینه تاریخی، هر فصل از این خاطرات خود کتاب کوچکی مستقل از بقیه بوده وضمن اینکه خشکی یک کتاب تاریخ را ندارد ، از ظرافت و زیبائی خاصی برخوردار است.

این کتاب هم مانند اغلب کتابهای استانلی وایمن در چاپهای اول مصور بوده و این بخودی خود نشان دهنده اعتباری است که ناشران برای نویسندگان معدودی قائل بوده اند. دلیل آنهم این بوده که هزینه های چاپ کتاب بیک طرف ، مخارج پرداخت حق الزحمه به هنرمندان نقاش که میبایستی بخوبی بروح کتاب آشنائی پیدا کنند ، مانع بزرگی بر سر راه مصور کردن آثار بوجود میآورد. تنها نویسندگانی این امتیاز را دریافت میکردند که ناشران از قبل به موفقیت کتاب اطمینان داشتند.

تصاویر این کتاب از چاپ اول کتاب که در آرشیو کتابخانه دانشگاه میشیگان نگهداری میشود برداشته شده و به خوانندگان این امکان را میدهد که با محیط داستان رابطه عینی برقرار کرده و از طرز لباس پوشیدن و سایر نکات زندگی روزمره آن زمان اطلاع حاصل کنند. این تصاویر بخاطر قوانین کپی رایت در دسترس خوانندگان اروپائی و آمریکائی قرار ندارد.

توجه : کتاب ” خاطرات یک وزیر فرانسوی ” را مترجم آن ” تورج هاشمی ” ضمن اطلاع و پذیرش قوانین سایت به تک بوک اهدا نموده اند .

دانلود کتاب خاطرات یک وزیر فرانسوی ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : استانلی وایمن/دکتر تورج هاشمی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 4.5 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 170
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب گورستان دیوانگان

  دانلود کتاب گورستان دیوانگان ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs ری بردبری از برجسته ترین نویسندگان داستانهای علمی و تخیلی در دوران معاصر بوده است. شهرت این نویسنده بیشتر به خاطر مجموعه داستان های “یادداشتهای مریخ” و “فارنهایت ۴۵۱” است.

  Wolf Of The Past

  Wolf Of The Past 3.75/5 (75.00%) 16 امتیازs David is a boy without a family, stealing to survive – until an unexpected meeting changes his life. College student Nicole is trying to cope with the death of her adoptive parents. Grief becomes the least […]

  دانلود کتاب بغض پنجره

  دانلود کتاب بغض پنجره ۲٫۵۵/۵ (۵۰٫۹۱%) ۱۱ امتیازs فهرست داستانهای کوتاه کتاب ” بغض پنجره ” بدین قرار است ” : ♥ ننه حشن ♥ ساز رویا ♥ موی سپید ♥ پهلوون

  دانلود کتاب خویشتن من

  دانلود کتاب خویشتن من ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۹ امتیازs گزیده ای از کتاب : چکیدن قطره ای خنک از آبریز غار و باز شدن چشم هایم بار دیگر کمی من را هوشیار کرد . توجه مرا به اندک نوری جلب کرد که از فاصله ی […]

  دانلود کتاب صوتی ژنرال شاه

  دانلود کتاب صوتی ژنرال شاه ۳٫۶۴/۵ (۷۲٫۷۳%) ۱۱ امتیازs درباره‌ی نویسنده: «دافنه دو موریه»، نویسنده‌ی انگلیسی، را معمولاً با شاهکارش «ربه‌کا» به یاد می‌آورند، اما داستان پرندگان او نیز که دست‌مایه‌ی فیلمی با همین نام به کارگردانی آلفرد هیچکاک شد، در میان اهالی ادبیات […]

  دانلود کتاب افسانه ای از مونت رز

  دانلود کتاب افسانه ای از مونت رز ۴٫۲۴/۵ (۸۴٫۷۱%) ۱۷ امتیازs سر والتر اسکات که بیشک در یکی از بالاترین جایگاه های ادبیات کلاسیک کشور های انگلیسی زبان قرار دارد ، با مهارت خاصی ، در مقام یک مورخ ، با خوانندگان خود رابطه […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi