جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب کرانه های ذن

5,113

بازدید

دانلود کتاب کرانه های ذن ۴٫۲۳/۵ (۸۴٫۶۲%) ۱۳ امتیازs
دانلود کتاب کرانه های ذن

دانلود کتاب کرانه های ذن

نسل جوان ما عادت کرده تا هر مفهوم تازه و نوظهوری را تنها به ضرب و زور پیوند دادنش با متافیزیک عامیانه و مفاهیم شبه علمی پیش پا افتاده بفهمد، و با واسطه ی فنون جن گیری و روشهای احضار ارواح با مفاهیمی علمی مانند فعالیت الکتریکی مغز ارتباط برقرار کند.

انگار دانایی و علم معتبر و رسمی دارویی تلخ است، که تنها با کپسولی شیرین از مفاهیم جادوگرانه می توان خوردنش را تحمل کرد. طبیعی است که در این روزگار و با این شرایط، باید چشم به راه الگوهایی نامنتظره و اشکالی بدیع از مفاهیم دورگه و مکاتب التقاطی باشیم.

در واقع این چشمداشت هم اکنون هم در سطحی فراتر از توقع اولیه مان برآورده شده است. ارتباط یافتن معجزه آمیزی نسخه هایی عامیانه از مفاهیم فیزیک کوانتوم با عرفان، پیوند خوردن طب سوزنی چینی با تله پاتی و احضار روح، و نشت کردن مفاهیم عصب شناسانه به حوزه ی رمالان و غیب گویان، نمونه هایی آشنا از این هرج و مرج معنایی هستند.

ذن نیز، یکی از قربانیان این بازار مکاره است. این مکتب فلسفی -عرفانی، با وجود اینکه درختی تنومند و بارآور در باغ فرهنگ بشری است، در کشورمان بیشتر به عنوان علفی مخدر یا گلی زیبا ولی بی فایده مورد اشاره قرارمی گیرد.

این روش کهن اندیشیدن، در کشوری که خود از زادگاه های دیرینه ی اندیشه است، تنها به عنوان نوعی روش تمرکز ذهن و تمرین ذهنی شهرت دارد. بسیاری از مردم، هنوزهم می پندارند که ذن چیزی است که برای خوب جنگیدن در هنرهای رزمی – یا بدتر از آن برای شعبده بازی و چشم بندی – به دردمی خورد، و گروهی نیز آن را با تمرکز فکر و مراقبه یکسان می پندارند.

این نادانی و سطحی نگری، به ایران منحصر نیست و شیوع آن را در بسیاری از کشورها و فرهنگ های دیگر نیزمی توان سراغ کرد. با تمام این حرفها، چنان که از خزانه ی متون نوشته شده به زبان فارسی برمی آید، گشایشی در این زمینه حاصل شده است و در سه دهه ی گذشته کتاب هایی اصیل و عمیق در این زمینه انتشار یافته اند.

ذن، که یک مکتب کهن فلسفی است، از ریشه هایی چینی و هندی روئیده، و با سایر مکاتب عرفانی شرقی، از جمله نحله های ایرانی پیوند نزدیکی دارد.

مطابق معمول، در مورد ذن هم داده های دردسترس مان دست اول و اصیل نیست. آنچه که در ایران در مورد ذن می دانیم، عمدتای از ترجمه ی آثار نویسندگان اروپایی برگرفته شده است . یکی از اهداف ذن، بیان این نکته است که زبان و پیچیدگی های آن، ما را از دریافت بی واسطه و سرراست جهان بازمی دارد ..

توجه : کتاب ” کرانه های ذن ” توسط نویسنده آن در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شده .

دانلود کتاب کرانه های ذن ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : شروین وکیلی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 100
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب جامع تله کینزی

  دانلود کتاب جامع تله کینزی ۴٫۱۱/۵ (۸۲٫۲۲%) ۱۸ امتیازs چکیده: در کتاب جامع تله کینزی، ابتدا به تعریف دقیق تله کینزی و سایکوکینزی و تفاوت های آن پرداخته شده است. تله کینزی به ایجاد حرکت یا جنبش در هر شیء بدون دخالت عاملی مادی […]

  دانلود کتاب ناکشاتراها یا منازل قمر در آسترولوژی ودیک

  دانلود کتاب ناکشاتراها یا منازل قمر در آسترولوژی ودیک ۳٫۳۸/۵ (۶۷٫۶۹%) ۱۳ امتیازs چکیده : ناکشاتراها یا منازل قمر نگاهی جزئی‌تر به چارت تولد را مهیا می‌کند، اکثر کسانی که با آسترولوژی آشنا هستند به تفسیر از طریق سیارات در بروج و خانه‌ها می […]

  دانلود کتاب عالم عجیب ارواح

  دانلود کتاب عالم عجیب ارواح ۳٫۰۷/۵ (۶۱٫۳۳%) ۱۵ امتیازs جوانی به نام محمد شوشتری که پدر و مادرش در تهران زندگی می کنند در یک حادثه اتومبیل رانی از دنیا رفته و جریان عجیب زندگی عالم بعد از مرگ خود را برای یکی از […]

  دانلود کتاب سراللیل

  دانلود کتاب سراللیل ۳٫۷۱/۵ (۷۴٫۱۲%) ۱۷ امتیازs فهرست مطالب و موضوعات: بیشتر این کتاب مشتمل بر موضوعات ، مطالب و فصل های ذیل می باشد : ۱- مطالب پیرامون متافیزیک :چاکراها.، هاله ها…. ۲- داستانهایی از کرامات و مقامات عرفا… ۳- مطالب پیرامون سیر […]

  دانلود کتاب رازهای جادوکاران حرفه ای

  دانلود کتاب رازهای جادوکاران حرفه ای ۳٫۴۷/۵ (۶۹٫۴۷%) ۳۸ امتیازs آنچه در کتاب » رازهای جادوگران حرفه ای « می خوانیم : ۱ – مقدمه ۲ – آیا جادو واقعیت دارد ؟ ۳ – جایگاه علوم غریبه و جادو در ایران ۴ – روش […]

  دانلود کتاب اسرار احضار جن و موکل

  دانلود کتاب اسرار احضار جن و موکل ۴٫۴۸/۵ (۸۹٫۶۴%) ۵۶ امتیازs فهرست مطالب کتاب ” اسرار احضار جن و موکل ” : مقدمه موکل چیست ؟ عجایب زندگی اجنه انواع کمک موکلین به انسان ها چرا روش رایج احضار نتیجه نمی دهد ؟
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi