جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر

1,706

بازدید

دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر ۳٫۰۵/۵ (۶۱٫۰۵%) ۱۹ امتیازs
دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر

دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر

دستور زبان را می توان به اجمال دانشی دانست که به بررسی ساختمان زبان می پردازد و ساختار واژگان و پیوند میان آنها را در یک زنجیرۀ گفتاری توصیف می کند. پیش از آنکه انسان به مدرسه برود و خواندن و نوشتن را بیاموزد و از اصول و قواعد دستورزبان از طریق مطالعه آگاه شود، بیشتر قواعد دستوری را آموخته .

گاه دستورزبان برای او تنها یادگیری چنداصطلاح و نام چند قاعده است که پیش از آن به صورت عملی، بدون آنکه نام آن را بداند، در گفتار به صورت صحیح استفاده می کرده است.

برخی از انسان ها پا را فراتر نهاده و با احاطه بر روح زبان، به مدد قدرت خلاقیت یا تفحص دقیق در متون دیگر، قواعد دستوری را به گونه ای تازه و متفاوت با افراد و نویسندگان عادی به کار می گیرند.

 

قسمتی از کتاب :

۴- ۱-۳-قید و ایجاد موسیقی
کارکرد دیگر قید ایجاد موسیقی در سخن است. از آنجا که شاعر آزادی زیادی در آوردن قید دارد میتواند بستری را برپایۀ این مقوله برای ایجاد موسیقی در کلام فراهم آورد. آنچنانکه اهمیت نظام موسیقایی قیدهای این سطور کاملا محسوس است:

« بیابان خسته/ لب بسته/ نفس بشکسته/ در هذیان گرم مه عرق می ریزدش از هر بند »)شاملو، ص۱۲۸
(، « غرنده، ستیزنده/ هر لحظه تا همیشه رونده/ چون رود»)گرمارودی، ص۰۱۳
(، « این گونه زیستن: در خود فشردن/ در خود گشودن/ در خود شکستن/ با فریاد»)همان: ۲۱۳

توفنده خشم خلق به دلها چو موج بحر / لرزنده جسم دهـر ز بیداد همچـو بید

 

آنچه در کتاب ” دستور زبان شعر معاصر ” می خوانیم :
فصل اول : کلیات
دوم : نقش های هنری و زیباشناختی مقوله های دستوری در شعر
سوم : نقش های هنری دیگر مباحث دستوری

توجه : کتاب « دستور زبان شعر معاصر » را مولف آن ” دکتر مهدی دهرامی ” با اطلاع و پذیرش قوانین سایت به تک بوک اهدا نموده اند .

دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : دکتر مهدی دهرامی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 3 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 181
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟ ۴٫۱۷/۵ (۸۳٫۳۳%) ۶ امتیازs فهرست کتاب ” از دهر چه می جویی ؟ ” ( جستارهایی شاعرانه پیرامون مرگ ) □ نخست □ مرگی دیگر □ قهرمانانه گرد قمر مرگ بگرد! جستاری در قهرمانمرگی □ جستاری […]

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم ۴٫۴۳/۵ (۸۸٫۵۷%) ۷ امتیازs کتاب ” برین زادم و برین بُگذرم ” عنوان آن از ابیات دیباچه شاهنامه حکیم فردوسی گرفته شده است. در بخش اول این کتاب به زوایای اصلی زندگانی فردوسی مانند نام و نام […]

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۲۰ امتیازs این کتاب ماجرای خودم هست که با خدا به خیال خودم قهر بودم. خدا گویا دلش نیامد و لبخندهایش را بر زندگی‌ام جاری کرد.سال‌ها به خاطر دردهای جسمانی شدید و مشکلاتی که به علت مشکل […]

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ امتیازs آنچه در کتاب ” ژاله بر رخ لاله ” می خوانیم : عارض آنی به آنان که آن دارند و خود خوب می دانند نفی و درشتی ! جماعت من هنوز زنده ام ! […]

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ۳٫۲۰/۵ (۶۴٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب ” شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ” ترجمه ‌ای است از مجموعه شعرها‌ی منتشره در مجله ادبی Tabla Redonnda و همچنین “سیما‌ی رنگین نیمکره” از الویر و میرانا‌ندا می با‌شد.

  دانلود کتاب سیراب از سراب

  دانلود کتاب سیراب از سراب ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۶ امتیازs سخن مولف : این خطوط را نگاشتم تا بی دیده بنگرم بر این جهان پرصدا که گمانم به چشم جان نگریستش راه تا گریه ای می برد که طهارت جان است و منفذی را قراول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi