جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

1,739

بازدید

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

فرهنگ نامه شریعتی، گردآوری شده اصطلاحات و واژه های ادبی، سیاسی، ایدئولوژیک، جامعه شناختی و فلسفی – دینی از آثار دکتر شریعتی و توضیح مفهومی آنها.

گلچینی از مقدمه :
… به هر حال رنسانس اسلامی ما با حرکت سید جمال آغاز شد . قبل از آنکه انقلابات کارگری در اروپا رخ دهد و مارکسیسم تدوین شود حرکت سید جمال در آسیا و آفریقا ، مسیر خویش را با بزرگانی چون شیخ محمد عبده تا انقلابات آفریقا ادامه می دهد .

به گفته فرحت عباس ، انقلابی بزرگ الجزایر ، پس از سید جمال و شعار ” بازگشت به قرآن ” که او میگفت ، آفریقا بیدار شد . اسلام آنچنان در آفریقا پیش رفت و مطرح گشت که متفکرین بزرگ مارکسیسم از قبیل ” عمار اوزگان ” ، ” دکتر مصطفی محمود ” و در ایران ” جلال آل احمد ” را به سوی خود خواند .

در شرق آسیا نیز ( پاکستان و هند ) علامه ی اقبال لاهوری نقش عبده را ایفا می کند . وی که از رهبران انقلابی جنبش مترقی اسلامی در شرق بوده و حتی حزب مسلم لیگ را نیز رهبری می کرده ، موثرترین کار را انجام می دهد و آن تدوین ایدئولوژی اصیل اسلامی است .

کار وی نیز تا بدان جا ارزش می یابد که انقلابی بزرگ شیعه و ایدئولوگ شهید ، دکتر شریعتی ، او را معمار تجدید بنای تفکر اسلامی می داند . وی ( اقبال ) از دستاوردهای علمی و فلسفی خویش در غرب و سوربون ، برای شناساندن اسلام استفاده می کند .

پس از سید جمال و اقبال با چهره ی دیگری برخورد می کنیم که تکاملی یافته تر از همفکران خویش است . اندیشه های آنان را تحت الشعاع افکار خویش قرار می دهد . هر چند که افکار خود وی نیز دنباله و تداوم اندیشه آنان بود .

توجه : کتاب ” فرهنگ نامه شریعتی ” توسط نویسنده آن در فضای مجازی منتشر شده .

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : علی فیاض
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2.5 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 104


رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟ ۴٫۱۷/۵ (۸۳٫۳۳%) ۶ امتیازs فهرست کتاب ” از دهر چه می جویی ؟ ” ( جستارهایی شاعرانه پیرامون مرگ ) □ نخست □ مرگی دیگر □ قهرمانانه گرد قمر مرگ بگرد! جستاری در قهرمانمرگی □ جستاری […]

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۸ امتیازs کتاب ” برین زادم و برین بُگذرم ” عنوان آن از ابیات دیباچه شاهنامه حکیم فردوسی گرفته شده است. در بخش اول این کتاب به زوایای اصلی زندگانی فردوسی مانند نام و نام […]

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۲۰ امتیازs این کتاب ماجرای خودم هست که با خدا به خیال خودم قهر بودم. خدا گویا دلش نیامد و لبخندهایش را بر زندگی‌ام جاری کرد.سال‌ها به خاطر دردهای جسمانی شدید و مشکلاتی که به علت مشکل […]

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ امتیازs آنچه در کتاب ” ژاله بر رخ لاله ” می خوانیم : عارض آنی به آنان که آن دارند و خود خوب می دانند نفی و درشتی ! جماعت من هنوز زنده ام ! […]

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ۳٫۲۰/۵ (۶۴٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب ” شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ” ترجمه ‌ای است از مجموعه شعرها‌ی منتشره در مجله ادبی Tabla Redonnda و همچنین “سیما‌ی رنگین نیمکره” از الویر و میرانا‌ندا می با‌شد.

  دانلود کتاب سیراب از سراب

  دانلود کتاب سیراب از سراب ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۶ امتیازs سخن مولف : این خطوط را نگاشتم تا بی دیده بنگرم بر این جهان پرصدا که گمانم به چشم جان نگریستش راه تا گریه ای می برد که طهارت جان است و منفذی را قراول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi