جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

570

بازدید

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی

فرهنگ نامه شریعتی، گردآوری شده اصطلاحات و واژه های ادبی، سیاسی، ایدئولوژیک، جامعه شناختی و فلسفی – دینی از آثار دکتر شریعتی و توضیح مفهومی آنها.

گلچینی از مقدمه :
… به هر حال رنسانس اسلامی ما با حرکت سید جمال آغاز شد . قبل از آنکه انقلابات کارگری در اروپا رخ دهد و مارکسیسم تدوین شود حرکت سید جمال در آسیا و آفریقا ، مسیر خویش را با بزرگانی چون شیخ محمد عبده تا انقلابات آفریقا ادامه می دهد .

به گفته فرحت عباس ، انقلابی بزرگ الجزایر ، پس از سید جمال و شعار ” بازگشت به قرآن ” که او میگفت ، آفریقا بیدار شد . اسلام آنچنان در آفریقا پیش رفت و مطرح گشت که متفکرین بزرگ مارکسیسم از قبیل ” عمار اوزگان ” ، ” دکتر مصطفی محمود ” و در ایران ” جلال آل احمد ” را به سوی خود خواند .

در شرق آسیا نیز ( پاکستان و هند ) علامه ی اقبال لاهوری نقش عبده را ایفا می کند . وی که از رهبران انقلابی جنبش مترقی اسلامی در شرق بوده و حتی حزب مسلم لیگ را نیز رهبری می کرده ، موثرترین کار را انجام می دهد و آن تدوین ایدئولوژی اصیل اسلامی است .

کار وی نیز تا بدان جا ارزش می یابد که انقلابی بزرگ شیعه و ایدئولوگ شهید ، دکتر شریعتی ، او را معمار تجدید بنای تفکر اسلامی می داند . وی ( اقبال ) از دستاوردهای علمی و فلسفی خویش در غرب و سوربون ، برای شناساندن اسلام استفاده می کند .

پس از سید جمال و اقبال با چهره ی دیگری برخورد می کنیم که تکاملی یافته تر از همفکران خویش است . اندیشه های آنان را تحت الشعاع افکار خویش قرار می دهد . هر چند که افکار خود وی نیز دنباله و تداوم اندیشه آنان بود .

توجه : کتاب ” فرهنگ نامه شریعتی ” توسط نویسنده آن در فضای مجازی منتشر شده .

دانلود کتاب فرهنگنامه شریعتی ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : علی فیاض
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2.5 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 104


رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر

  دانلود کتاب دستور زبان شعر معاصر ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دستور زبان را می توان به اجمال دانشی دانست که به بررسی ساختمان زبان می پردازد و ساختار واژگان و پیوند میان آنها را در یک زنجیرۀ گفتاری توصیف می کند.

  دانلود کتاب دانستنی های ادبی و لحن خوانداری در کتابهای فارسی ابتدایی

  دانلود کتاب دانستنی های ادبی و لحن خوانداری در کتابهای فارسی ابتدایی ۲٫۴۰/۵ (۴۸٫۰۰%) ۵ امتیازs بدون شک زبان فارسی از دیرباز نماد سرزمین آریایی ایران بوده و به رغم تأثیرات و تحولات سیاسی امروزه نیز یکی از زبان های مطرح جهان است .

  دانلود کتاب جمله هایی برای تکان دادن دنیا

  دانلود کتاب جمله هایی برای تکان دادن دنیا ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز گاهی مرا متهمم میکنند به بازی با کلمات . با اینکه میدانند در این کار ناشی خواهم بود و قدرت بیان خوبی ندارم . من تنها زمانی که متوجه حقیقتی میشوم بی […]

  دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای

  دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۳ امتیازs این مجموعه شامل تاویل دو داستان از صادق هدایت به نامهای “سه قطره خون” و “زنده به گور” اثر است. فهرست : پیشگفتار داستان ” زنده به گور “ تأویل ” […]

  دانلود کتاب اندیشه های ناپایدار

  دانلود کتاب اندیشه های ناپایدار ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۵ امتیازs این کتاب سخنان کوتاه دکتر مهدی اقبالی مهدی آبادی می باشد امتیاز این کتاب در این است که در ۱۳۴۹ سخن کوتاه از ایشان هیچ کلمه غیرفارسی وجود ندارد مثلا از از حروف ث-ح-ق-ص-ض-ط-ظ-ع که […]

  دانلود ماهنامه ادبیات متعهد _ شماره اول

  دانلود ماهنامه ادبیات متعهد _ شماره اول ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۳ امتیازs آنچه در ” ماهنامه ادبیات متعهد ” شماره اول می خوانیم : ماهنامه ادبیات متعهد طلیعه سخن سردبیر نقد و بررسی پروین اعتصامی – نگینی درخشان بر تاریخ ادب پارسی
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد