جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای

1,030

بازدید

دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۹ امتیازs
دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای

دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای

این مجموعه شامل تاویل دو داستان از صادق هدایت به نامهای “سه قطره خون” و “زنده به گور” اثر است.

فهرست :
پیشگفتار
داستان ” زنده به گور
تأویل ” زنده به گور “
داستان « سه قطره خون »
تأویل « سه قطره خون »

در بخشی از کتاب ” در آغوش خود مردن شنل سورمه ای ” می خوانیم :
یـادم مـی آیـد آن روز بارانـی کـه بـه دروغ و دونـگ و هـزار زحمـت آن را بـه اسـم عکاسـی خریدم، اسـم و آدرس دروغی داده بودم.

“سـیانور دو پتاسـیوم” کـه در کتـاب طبـی خوانـده بـودم و نشـانی هـای آن را مـی دانسـتم: تشـنج، تنگـی نفـس، جـان کنـدن، در صورتی که شـکم ناشـتا باشـد، بیسـت گـرم آن فـورا یا در دو دقیقـه طـول می کشـد. بـرای این کـه در نزدیکی هـوا خـراب نشـود، آن را در قلع شـکلات پیچیـده بودم
و رویـش را یـک قشـر از مـوم گرفته بـودم و در شیشـه در بسـته بلـوری گذاشـته بـودم. مقـدار آن صـد گـرم بـود و آن را ماننـد جواهـر گرانبهایـی بـا خودم داشـتم.
امـا خوشـبختانه چیـزی بهتـر از آن گیـر آوردم. تریاک قاچـاق، آن هـم در پاریـس! تریـاک کـه مدت ها بـود در جسـتجویش بـودم، بـه طـور اتفاقی بـه چنـگ آوردم. خوانـده بـودم که طرز مـردن با تریـاک به مراتـب گواراتر و بهتـر از زهـر اولـی اسـت. حالا می خواسـتم خـودم را جـدا ناخـوش بکنـم و بعـد تریـاک بخورم.

۱- پلـک بیـدار ( نیمکـره چـپ ) قـادر اسـت جزییات را شـرح بدهـد، بـه یـاد بیـاورد و همچنیـن اهـل دروغ و دونگ اسـت.

۲- اغـراق در بیـان، »تریـاک قاچـاق، آن هـم در پاریـس!« ، بـه دلیـل بـه خود آوردن مخاطب اسـت کـه مبادا آن گفتـه ها را که از آن، جزییـات و هوشـیاری مشـهود اسـت، بـاور کند.

۳- منظـور از آن روز بارانـی …

توجه : این کتاب توسط نویسنده در فضای مجازی منتشر شده .

دانلود کتاب در آغوش خود مردن شنل سورمه ای :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : رویا وهمی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.5 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 353
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟ ۴٫۱۷/۵ (۸۳٫۳۳%) ۶ امتیازs فهرست کتاب ” از دهر چه می جویی ؟ ” ( جستارهایی شاعرانه پیرامون مرگ ) □ نخست □ مرگی دیگر □ قهرمانانه گرد قمر مرگ بگرد! جستاری در قهرمانمرگی □ جستاری […]

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم ۴٫۴۳/۵ (۸۸٫۵۷%) ۷ امتیازs کتاب ” برین زادم و برین بُگذرم ” عنوان آن از ابیات دیباچه شاهنامه حکیم فردوسی گرفته شده است. در بخش اول این کتاب به زوایای اصلی زندگانی فردوسی مانند نام و نام […]

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۲۰ امتیازs این کتاب ماجرای خودم هست که با خدا به خیال خودم قهر بودم. خدا گویا دلش نیامد و لبخندهایش را بر زندگی‌ام جاری کرد.سال‌ها به خاطر دردهای جسمانی شدید و مشکلاتی که به علت مشکل […]

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ امتیازs آنچه در کتاب ” ژاله بر رخ لاله ” می خوانیم : عارض آنی به آنان که آن دارند و خود خوب می دانند نفی و درشتی ! جماعت من هنوز زنده ام ! […]

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ۳٫۲۰/۵ (۶۴٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب ” شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ” ترجمه ‌ای است از مجموعه شعرها‌ی منتشره در مجله ادبی Tabla Redonnda و همچنین “سیما‌ی رنگین نیمکره” از الویر و میرانا‌ندا می با‌شد.

  دانلود کتاب سیراب از سراب

  دانلود کتاب سیراب از سراب ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۶ امتیازs سخن مولف : این خطوط را نگاشتم تا بی دیده بنگرم بر این جهان پرصدا که گمانم به چشم جان نگریستش راه تا گریه ای می برد که طهارت جان است و منفذی را قراول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi