جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

استرس قبل کنکور

153

بازدید

استرس قبل کنکور ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs

از آنجایی که کنکور یکی از آزمون‌های سرنوشت‌ساز داوطلبان محسوب می‌شود، رقابت بین داوطلبان زیاد بوده تا بتوانند بهترین رتبه را از آن خود کنند. همین رقابت و ترس از عدم موفقیتی که در نظر دارند، سبب می‌شود داوطلب با استرس زیادی و غیر طبیعی مواجه شود. در واقع استرس بیش از حد یکی از مشکلات بزرگی است که داوطلبین قبل از برگزاری کنکور با آن مواجه می‌شوند. استرس بیش از حد می‌تواند عواقب جبران ناپذیری را برای داوطلب به‌وجود آورد. رهایی از استرس کنکور یکی از مواردی است که هر داوطلب برای آن تلاش می‌کند و به دنبال راهکار‌هایی برای مبارزه با آن است. کاهش استرس موجب شده تا داوطلبان بتوانند رتبه بهتری کسب کنند. البته استرس کنکور طبیعی است. استرس بیش از حد است که موجب می‌شود دانش آموز نتواند به درستی کارهای خود را انجام دهد.

استرس بیش از حد بر روی جسم و روان و ذهن دانش‌آموز تاثیر گذاشته و او را از تصمیم گیری درست باز می‌دارد. چه بسا دانش‌آموزانی بودند که آمادگی کافی برای کنکور داشتند، اما چون نتوانستد استرس شان را کنترل کنند، این استرس سدی برای رسیدن به موفقیت آن‌ها شده است. برای مبارزه با استرس کنکور با کتاب طلایی همراه باشید. در این مقاله قصد داریم آنچه که موجب استرس شما در کنکور می‌شود و هم‌چنین راه های مبارزه با استرس کنکور را بیان کنیم.

علائم استرس قبل از کنکور یا شب امتحان

استرس قبل از کنکور طبیعی است. یکی از دغدغه های دانش آموزان این است که نمی‌دانند این میزان استرسی که دارند طبیعی است یا بیش از حد. علائمی که در زیر بیان می‌کنیم نشان دهنده استرس بیش از حد است.

 1. احساس گیجی
 2. قطع ارتباط با دوستان
 3. احساس بدخلقی
 4. پایین بودن انرژی
 5. اختلال در تصمیم‌گیری
 6. نداشتن انگیزه برای انجام کارها
 7. مشکل خوابیدن
 8. مشکل بیدار شدن
 9. سردرد
 10. درد معده
 11. ناخن جویدن

استرس قبل از کنکور نشانه چیست؟

 1. طبق مطالعات علمی و تحقیقات دانش آموزان و داوطلبان به دلایل زیر قبل از کنکور دچار استرس می شوند
 2. داوطلب احساس می کند که آمادگی لازم برای کنکور را ندارد
 3. کمال گرایی و ایده آل گرایی داوطلب: چرا که داوطلب حس می‌کند باید بهترین و عالی ترین نتیجه را بدست آورد.
 4. کمبود وقت برای مطالعه و مرور
 5. تصور می‌کنند که نمی‌توانند نتیجه خوبی را کسب کنند
 6. مطالب و مفاهیم را به خوبی یاد نگرفته اند
 7. فشار زیاد خانواده برای کسب رتبه بالا
 8. رقابت بالا بین داوطلبان
 9. وقوع اتفاقات بد در زندگی

هر کدام از این موارد به تنهایی بر روی ایجاد استرس و تشدید آن‌ها بین دانش آموزان تاثیرگذار است. برای مبارزه با استرس کنکورهر کدام از این موارد قابل کنترل بوده و حذف‌شان می‌تواند شما را در کنکور به موفقیت بالاتر برساند. مثلا برای یادگیری بالا و فهم عمیق مطالب یکی از کار‌هایی که می‌توانید قبل از کنکور انجام دهید، انتخاب کتاب‌های درست است. کتاب‌هایی که مطالب درسی را به خوبی پوشش دهند، و تست های طبقه بندی شده داشته باشند.

در هر رشته ای که هستید برخی از دروس هستند که اولویت بالاتری داشته و موفقیت در آن‌ها شما را یک پله به کسب رتبه عالی نزدیک‌تر می‌کند. اگر داوطلب کنکور تجربی هستید، درس‌هایی مانند زیست و ریاضی برای شما مهم‌تر است. پس سعی کنید مطالب این درس‌ها را به خوبی یاد بگیرید.

یکی از راه‌های مبارزه با استرس کنکور با کتاب طلایی، انتخاب کتاب‌هایی است که شما موجب شده فهم و یادگیری شما بالا رود.  کتاب هایی مانند ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه، زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز و ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز کتاب‌هایی هستند که فهم و درک شما را از مطالب بالا می‌برند. ساختار و چینش و مطالب این کتاب‌ها به نحوی بوده که علاوه بر یادگیری دقیق، فرصت کافی برای مرور و مطالعه هم پیدا خواهید کرد. برای مبارزه با استرس کنکور با کتاب طلایی در ادامه همراه ما باشید.

برای مطالعه عادت‌های خوب ایجاد کنید.

یکی از راه‌های مبارزه با استرس کنکور، ایجاد عادت های خوب برای مطالعه است. کاهش استرس کنکور و رهایی از استرس کنکور امتیاز مثبتی برای داوطلب است. پیش‌امده که داوطلبان به خوبی برای کنکور آماده می‌شوند اما در جلسه امتحان به دلیل استرسی که دارند، نتوانسته اند به سوالات به خوبی پاسخ دهند. اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد؛ چرا که برای هر مشکلی یک راه حلی هم وجود دارد. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید، ایجاد عادت های خوب برای مطالعه و حتی زندگی شخصی تان است. وقت خواب خود را هم تنظیم کنید تا از تاثیرات آن بر روی کاهش استرس بهره مند شوید. ایده های زیر کمک می‌کند تا عادات مطالعه خوب برای خود بسازید:

 • پیدا کردن یک مکان آرام برای مطالعه

مکانی که در آن تمرکز حواس داشته باشید و عاملی موجب حواست پرتی شما نشود.

 • ایجاد نظم در فضای مطالعه

مکانی که برای مطالعه در نظر گرفته اید نباید شلوغ و بی نظم باشد؛ چرا که هر آیتم اضافه ای ممکن است شما را از فضای درسی دور کند و ذهن شما را به خود مشغول کند.

 • کسب اطلاعات لازم در مورد هر درس

اطلاعاتی مانند ضریب درس ها، بودجه بندی و …

 • پویا بودن و به دنبال رفع مشکل بودن از استاد و معلم

در مورد هر موضوعی اگر مشکلی دارید از معلم خود سوالاتی بپرسید.

 • ایجاد یک برنامه مشخص

کارهای بزرگ را به کارهای کوچک تقسیم کنید تا به راحتی بتوانید از عهده کار برآیید.

 • استراحت منظم و کوتاه مدت

این کار به شما کمک می کند تا مغز شما برای یادگیری مطالب بعدی آمادگی بالاتری داشته باشد. در این بازه زمانی حتما از نوشیدنی و خوراکی های مقوی استفاده کنید. زمان مشخصی را برای خوابیدن و خوردن روزانه تان تنظیم کنید تا یک روال همیشگی داشته باشد. شب ها به موقع بخوابید تا مغز شما زمان استراحت داشته باشد و بتواند مطالبی که در طول روز یادگرفته به خاطر بسپارد.

 • استفاده از کتاب های استاندارد برای مطالعه

طبق تحقیقات انجام شده میان داوطلبان کنکوری، کتاب هایی مانند ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه، زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز و کتاب ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز به مطالعه و یادگیری دانش آموزان کمک بالایی کرده است. چرا که این کتاب ها مطالب درسی را به خوبی آموزش داده و از تست های مرتبط و مشابه با کنکورهای سال قبل استفاده کرده اند.

 

 • به خود جایزه دهید

بعد از این که در طول روز به برنامه های خود عمل کردید و یا مطالب را به خوبی فراگرفتید، به خود جایزه  و پاداش دهید. به عنوان مثال یک برنامه تلویزیونی نگاه کنید یا موزیک گوش کنید.

 

 • خواندن درس‌ها با علاقه

مبارزه با استرس کنکور با کتاب طلایی، روشی است که به داوطلبان کمک می‌کند در کوتاهترین زمان ممکن استرس خود را کاهش دهند. ما به دنبال راهکار برای کاهش استرس شما هستیم. مثلا همین معرفی کتاب های برتر کنکوری از دید داوطلبان موجب می شود که شما نیز با کتاب های خوب آشنا شوید و در ادامه بتوانید مطالب را به خوبی فرا بگیرید.

کتاب ریاضی جامع کنکور تجربی مهروماه و ریاضی رشته تجربی جامع کنکور خیلی سبز جزو کتاب‌های پرفروش هستند که در طول این سال‌ها موفقیت دانش‌آموزان در کنکور را تضمین کرده اند. انتشارات خیلی سبز و مهروماه کتاب ها و مطالب را طبق استانداردهای لازم چیدمان می‌کنند. زیست شناسی جامع کنکور جلد اول خیلی سبز یکی دیگر از کتاب های برتر در میان دانش آموزان است.

راهکارهای دیگر برای مبارزه با استرس کنکور
 1. تمرین نفس عمیق
 2. تعیین اهداف واقعی
 3. مطالعه با دوستان درسخوان
 4. کاهش استفاده از تلفن
 5. یادگیری تکنیک مدیریت زمان
 6. نفس عمیق بکشید
 7. حل تست های کنکور
 8. جمع بندی مطالب کنکور
 9. شرکت در آزمون های آزمایشی

 

 

 

 

دانلود کتاب


برچسب ها

مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۰/۵ (۹۶٫۰۶%) ۷۱ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi