جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟

1,514

بازدید

دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟ ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟

دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟

چکیده : آیا این کمونیسم همان کمونیسم است، اثری کوتاه در قالب یک مقاله یا شاید اعلانیه، به بحث در رابطه با دو نحله ی فکریِ کمونیسم و مارکسیسم می پردازد.
پیش از انقلاب این دو در ایران فر یک صاحب پایگاه بزرگی در میان مردم بودند، فضای جامعه آنقدر سیاه و خفقان چنان بر اجتماع روشنفکری حاکم بود که هر نیروی محرکی، فارغ از دین و مذهب، موجی از شور پدید می آورد .

تنها مهم این بود که عدالت خواه و اهل مساوات باشد تا گروه کثیری را گرد خود جمع کند. مارکسیسم که تماما بر پایه ی برابری مادی ایجاد شده بود و کمونیسم که یکی از سرسخت ترین دشمنان سرمایه داری بود، با وجود شکستِ حاصل از انحلال حزب توده، در دهه ی پنجاه بسیاری از روشنفکران و فعالان سیاسی را به خود خواندند و با ایجاد یک انشقاق فکری، سلاح به دست شان دادند.
پس از انقلاب اما با اشتباهات محاسباتی عجیب و غریبی که اکنون کودکانه به نظر می رسند، از همان انشقاق ها و برداشت های سلیقه ای خیانتی عظیم رخ داد .

نوعی دو قطبی را در جامعه پدید آورد که بزرگترین ضربه ی اجتماعی برای مارکسیست ها بود که آن را به کلی از عرصه ی واقعی جامعه ی انسانی کنار برد یک سو مادی گرایی مارکسیستی و سوی دیگر مذهب با بنیه ی محکمِ اجتماعی.
این تصور مارکسیست های اواخر دهه ی پنجاه مبنی بر اینکه می توانند در جامعه ای که نود درصد مردمش اعتقادات محکمِ مذهبی دارند، بدون کوچکترین نرمشی در مبانیِ پوسیده ی مارکسی، موفقیت حاصل کنند و دارای اکثریت شوند، ابلهانه بود.

 

توجه : کتاب ” آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟ ” را نویسنده آن ” پژمان سرلک ” با اطلاع و پذیرش قوانین سایت به تک بوک اهدا نموده اند .

دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟ ، از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : پژمان سرلک
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 700 کیلوبایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 15
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب سیاحت ساحت سایه

  دانلود کتاب سیاحت ساحت سایه ۳٫۷۰/۵ (۷۴٫۰۰%) ۲۰ امتیازs فهرست کتاب ” سیاحت ساحت سایه ” : □ مقدمه ……………………………………………………….. ۷ □ سوگند به سرآغاز قلم………………………………………. ۱۱ □کاش عکاس خیالم بودم…………………………………….۱۵ □ ما درون را بنگریم و حال را! ……………………………….. ۲۱ □ هم میهن […]

  دانلود کتاب شرح شمع شدن

  دانلود کتاب شرح شمع شدن ۴٫۳۸/۵ (۸۷٫۵۰%) ۸ امتیازs نقدی بر کتاب شرح شمع شدن حسین طالبی نویسنده و منتقد ادبی «حکایت حرمت همه خیالات دربند عرف و عادت است و ما حدخوردگان حریم نشکسته ایم… آدمی را تعزیر باده ی ناخورده می کنند […]

  دانلود کتاب فلسفه بینابینی

  دانلود کتاب فلسفه بینابینی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۵ امتیازs نمایه کتاب ” فلسفه بینابینی ” به قرار زیر است : مقدمه فصل اول منطق ۱ : داده و دانسته اطلاعاتی دوم شناخت ۱: داده پیشینی – پسینی در فلسفه بینابینی سوم منطق ۲ : قالب […]

  دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد

  دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد ۴٫۰۹/۵ (۸۱٫۸۲%) ۱۱ امتیازs این کتاب کلاسی فشرده است که مثل منجنیق شما را به درون دنیایی پرتاب می‌کند که در آن همه ‌چیز را همان‌ طور که به واقع هست خواهید دید، نه آن‌طور که فکر می‌کنید […]

  دانلود کتاب فیزیولوژی ایمان

  دانلود کتاب فیزیولوژی ایمان ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۱۵ امتیازs به تازگی ن. فخر کتاب جدید و بی نظیری با نام فیزیولوژی ایمان منتشر کرده و در اون مکانیسمهای فیزیولوژیک ایجاد ایمان و همینطور مکانیسمهای فیزیولوژیک ماندگاری ایمان و تاثیر گذاری حرفهای روحانیون ادیان رو بر […]

  دانلود کتاب عقل پیامبر راستین

  دانلود کتاب عقل پیامبر راستین ۴٫۰۹/۵ (۸۱٫۸۲%) ۱۱ امتیازs درآمد ایـن کتـاب، داسـتان ِغریقـی اسـت کـه در دریـای متلاطـم پرسـش های بنیادیـن بی پاسـخ، دسـت و پـا می زنـد تـا مگـر بـه سـاحل نجـات رسـد.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi