جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود

3,631

بازدید

دانلود کتاب بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود

دانلود کتاب بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود

کتاب ” بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود ” اثر ایمان الیاسیان به انواع مدل‌های بهینه سازی مانند خطی، غیرخطی،گسسته محدب، سراسری، برداری و… می‌ پردازد.

در منتخبی از کتاب می خوانیم :
۱-۳- مسأله فروشنده دورهگرد (TSP = Problem Salesman Travelling)
در ابتدا به مسأله فروشنده دورهگرد (TSP) توجه میکنیم؛ در این مسأله مأموری به صورت تصادفی در فضای جستجو (گرافn بعدی) حرکت میکند. تنها موقعیت اجباری این است که مأمور باید فهرست شهرهایی را که رفته به جهت اجتناب از تکرار به خاطر بسپارد.

در این روش بعد از n حرکت، مأمور به شهر شروع باز میگردد و راهحلی به دست میآید. روش جستجوی تصادفی ممکن است تکراری بوده و یا از شهرهای مختلف شروع شود که شامل الگوریتم چند شروعه (Multistart) میشود.

روشهای فرا ابتکاری میتوانند مطابق موارد زیر به دست آیند:
 استفاده از شیوهای مبتنی بر علاقهمندی برای انتخاب هر حرکت مأمور؛
 استفاده از روش جستجوی محلی (معاوضه موقعیت گرهها) برای بهبودی راهحل؛
 استفاده از روش جستجوی محلی تصادفی و تنها پذیرش تغییرات بهبود یافته؛
 استفاده از m مأمور که از شهرهای مختلف شروع میکنند.

 استفاده از تعدادی مأمور با استخدام غیر قطعی؛
 استفاده از روشهای گروهی برای قسمتبندی فضا و یا مأموران؛
 استفاده از قانون پذیرش بدون قطع برای تغییرات اصلاح نشده؛

برخی الگوریتم های بهینه سازی مهم عبارت اند از:
انواع روشهای فرا ابتکاری برگرفته از طبیعت
۱- الگوریتم ژنتیک
الگوریتمهای ژنتیک، تکنیک جستجویی در علم رایانه برای یافتن راهحل تقریبی برای بهینهسازی و مسائل جستجو است. الگوریتم ژنتیک نوع خاصی از الگوریتمهای تکامل است که از تکنیکهای زیستشناسی فرگشتی مانند وراثت و جهش استفاده میکند.

این الگوریتم برای اولین بار توسط جان هنری هالند معرفی شد. در واقع الگوریتمهای ژنتیک از اصول انتخاب طبیعی داروین برای یافتن فرمول بهینه جهت پیشبینی یا تطبیق الگو استفاده میکنند. 

دانلود کتاب بهینه سازی و الگوریتم‌های موجود ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : ایمان الیاسیان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 6 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 152
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب کارکرد مدیریت کیفیت جامع بر مهندسی زنجیره تأمین پایدار

  در پیشگفتار می خوانیم : برای بهبود موقعیت، بسیاری از شرکتها در حال تجدید طراحی زنجیره عرضه شان هستند( سارکار و همکاران، ۲۰۲۱) . شرکتهای رهبر مانند کاسیو، دل و غیره دریافتند بدون بهبود یکپارچگی تامین کنندگان چند رده ای و توسعه کیفیت اولیه […]

  دانلود کتاب مهندسی ارزش و نقش آن در پیشرفت پروژه

  فهرست مطالب : پیشگفتار فصل ۱: مقدمه فصل ۲: مهندسی ارزش کاهش هزینه های تولید با نوآوری در مهندسی ارزش تاریخچه مهندسی ارزش چیست؟ روش تحلیل ارزش چگونه ایجاد شد؟

  دانلود کتاب مهندسی زنجیره تأمین پایدار

  دانلود کتاب مهندسی زنجیره تأمین پایدار ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs بازارهایی که در حال گسترش می باشند و انتظارات فزاینده مشتریان به عنوان عوامل مهم تأثیرگذار بر سازمان ها به شمار می آید و باعث می شوند تا آنها به دنبال دستیابی به مزیت […]

  دانلود کتاب ذرات بنیادی

  دانلود کتاب ذرات بنیادی ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۲ امتیازs هدف این کتاب نه تنها ایجاد تصورات اولیه درباره دنیای ذرات بنیادی است، بلکه ایجاد این امکان است که محیط دشوار و سرشار از کشفیات غیرمنتظره و فرضیات جسورانه که فیزیک‌دانان در آن به مطالعه ذرات […]

  دانلود کتاب دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر ۵

  دانلود کتاب دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر ۵ ۳٫۲۵/۵ (۶۵٫۰۰%) ۴ امتیازs آنچه در کتاب ” دانستنیهای فیزیک و کامپیوتر ۵ ” می خوانیم : طی الارض چیست ؟ زبان شناسی و هوش منظور از آزادی چیست؟ ساخت ترانزیستور نوری ۱۰ گیگا هرتزی

  دانلود کتاب نانو الکترونیک مولکولی

  دانلود کتاب نانو الکترونیک مولکولی ۴٫۱۱/۵ (۸۲٫۲۲%) ۹ امتیازs نتایج عملی رشد و توسعه شاخه‌های نانو تکنولوژی مانند نانو الکترونیک سبب ساخت تجهیزاتی خواهد شد که در مقایسه با گذشته تفاوت فاحش داشته و نسل منحصر به فرد جدیدی با قابلیت‌های تخصصی منحصر به […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi