جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد

8,052

بازدید

دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد ۴٫۰۹/۵ (۸۱٫۸۲%) ۱۱ امتیازs
دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد

دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد

این کتاب کلاسی فشرده است که مثل منجنیق شما را به درون دنیایی پرتاب می‌کند که در آن همه ‌چیز را همان‌ طور که به واقع هست خواهید دید، نه آن‌طور که فکر می‌کنید هست. تمرکز بو بنت در این کتاب بر مغالطه‌های منطقی است که در تعریفی ساده آشکارا خطاهایی در استدلال‌ورزی‌اند [تقریباً چیزی مثل خطای دید، منتها برای ذهن]. با خواندن هر مدخل، قابلیت استدلال کردن و تصمیم گرفتن ‌تان بهتر و بهتر می‌شود.

در منتخبی از کتاب ” مغالطه به زبان آدمیزاد ” می خوانیم :
مغالطه ها ( Fallacies )
هرچند واژه ی »مغالطه« کاربردهای زیادی دارد، ولی من در این کتاب فقط ۳ کاربرد از آن را مد نظر دارم و جمله ی این ۳ کاربرد هدف اصلی این کتاب را دنبال می کنند : ترویج بهتر استدلال ورزیدن .

۱ . استدلال های مغالطه آمیز : استدلال هایی که مغالطه آمیزند ، در صورت خود یک یا چند خطای غیرحقیقی دارند . مثال :
همان طور که هر زنی حق دارد ابروهایش را تتو کند ، حق دارد جنینش را سقط کند . ( قیاس ضعیف )

۲ . استدلال کردن مغالطه آمیز : هنگامی شخصی استدلال ورزی مغالطه آمیز دارد که در خلق یا ارزیابی استدلال ، ادعا ، گزاره یا باوری اشتباه از تفکر خطا استفاده می کند .

۳ . ترفندهای مغالطه آمیز : یعنی به عمد سعی می کند تا طرف با کاربرد استدلال ورزی مغالطه آمیز وادار شود که ادعایش را به منزله ی حقیقت بپذیرد .
شاید بتوان کاربرد چهارمی هم برای مغاطعه در نظر گرفت : استدلال های خطا . مثل ” مغالطه ی توسل به مرجعیت ” .
مغالطه ها خطرناکند . چون تشخیص دادنشان همیشه کار راحتی نیست . به ویژه برای کسی که در این زمینه تعلیم ندیده باشد . مغالطه ها اغلب دیوارهای دفاعی ذهن نقاد ما را پشت سر می گذارند . 

توجه : در صفحه اول این کتاب قید شده : این مجموعه ابتدا در سایت ” دیجی کالا مگ ” منتشر شده است .

دانلود کتاب مغالطه به زبان آدمیزاد ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : بو بنت/ فربد آذسن
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 4 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 481


رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب سیاحت ساحت سایه

  دانلود کتاب سیاحت ساحت سایه ۳٫۷۰/۵ (۷۴٫۰۰%) ۲۰ امتیازs فهرست کتاب ” سیاحت ساحت سایه ” : □ مقدمه ……………………………………………………….. ۷ □ سوگند به سرآغاز قلم………………………………………. ۱۱ □کاش عکاس خیالم بودم…………………………………….۱۵ □ ما درون را بنگریم و حال را! ……………………………….. ۲۱ □ هم میهن […]

  دانلود کتاب شرح شمع شدن

  دانلود کتاب شرح شمع شدن ۴٫۳۸/۵ (۸۷٫۵۰%) ۸ امتیازs نقدی بر کتاب شرح شمع شدن حسین طالبی نویسنده و منتقد ادبی «حکایت حرمت همه خیالات دربند عرف و عادت است و ما حدخوردگان حریم نشکسته ایم… آدمی را تعزیر باده ی ناخورده می کنند […]

  دانلود کتاب فلسفه بینابینی

  دانلود کتاب فلسفه بینابینی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۵ امتیازs نمایه کتاب ” فلسفه بینابینی ” به قرار زیر است : مقدمه فصل اول منطق ۱ : داده و دانسته اطلاعاتی دوم شناخت ۱: داده پیشینی – پسینی در فلسفه بینابینی سوم منطق ۲ : قالب […]

  دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟

  دانلود کتاب آیا این کمونیسم همان کمونیسم است ؟ ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs چکیده : آیا این کمونیسم همان کمونیسم است، اثری کوتاه در قالب یک مقاله یا شاید اعلانیه، به بحث در رابطه با دو نحله ی فکریِ کمونیسم و مارکسیسم می پردازد.

  دانلود کتاب فیزیولوژی ایمان

  دانلود کتاب فیزیولوژی ایمان ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۱۵ امتیازs به تازگی ن. فخر کتاب جدید و بی نظیری با نام فیزیولوژی ایمان منتشر کرده و در اون مکانیسمهای فیزیولوژیک ایجاد ایمان و همینطور مکانیسمهای فیزیولوژیک ماندگاری ایمان و تاثیر گذاری حرفهای روحانیون ادیان رو بر […]

  دانلود کتاب عقل پیامبر راستین

  دانلود کتاب عقل پیامبر راستین ۴٫۰۹/۵ (۸۱٫۸۲%) ۱۱ امتیازs درآمد ایـن کتـاب، داسـتان ِغریقـی اسـت کـه در دریـای متلاطـم پرسـش های بنیادیـن بی پاسـخ، دسـت و پـا می زنـد تـا مگـر بـه سـاحل نجـات رسـد.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi