جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم

1,238

بازدید

دانلود کتاب آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم

دانلود کتاب آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم

فهرست کتاب ” آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم ” :
۱ . مقدمه
۲ . معده
۳ . شناخت سرطان
۴ . تومورهای خوش خیم سرطان نیستند
۵ . تومورهای بدخیم سرطان هستند
۶ . عوامل خطرزا
۷ . علائم بیماری
۸ . تشخیص
۹ . مرحله بندی
۱۰ . درمان
۱۱ . روش های درمان
۱۲ . عمل جراحی
۱۳ . شیمی درمانی
۱۴ . پرتو درمانی
۱۵ . تغذیه پس از جراحی معده
۱۶ . مراقبت های بعدی
۱۷ . درمان های مکمل و جایگزین
۱۸ . منابع حمایتی

در برشی از این کتاب می خوانیم :

درمان سرطان شامل درمان موضعی یا درمان سیستمیک است:

• درمان موضعی: عمل جراحی و پرتودرمانی، درمانهـای موضـعی انـد. جـراح سرطان موجود در معده یا اطراف آن را برداشـته و یـا نـابود مـی کنـد. وقتـی سرطان معده به دیگر بخشهـای بـدن سـرایت کـرده باشـد، درمـان موضـعی ممکن است برای کنترل بیماری در آن قسمت های خاص به کار گرفته شود.

• درمان سیستمیک: شـیمی درمـانی، درمـان سیسـتمیک اسـت. داروی آن وارد جریان خون شده و سرطان را در سراسر بـدن نـابود کـرده و یـا آن را مهـار میکند.

• چون درمان های سـرطان اغلـب بـه بافـت هـا و سـلول هـای سـالم نیـز آسـیب می رسانند، در درمان سرطان بروز عوارض جانبی رایج است. عوارض جانبی عمدتاً به نـوع و میـزان درمـان بسـتگی دارد. عـوارض جـانبی بـرای بیمـاران یکسان نیست و در هر نوبت درمان تغییر می کند.

قبل از شروع درمـان، تـیم مراقبـت شـما عـوارض جـانبی احتمـالی را برایتـان توضیح داده و به منظور کمـک بـه شـما بـرای کنـار آمـدن بـا آنهـا، راه کارهـایی را پیشنهاد می دهند. پایگـاه علمـی، آموزشـی و پزشـکی مؤسسـه تحقیقـات،آموزش و پیشگیری سرطان (ir.ncii.www) جزوه های مفیدی راجـع بـه درمـان هـای سـرطان و عوارض جانبی آن ارائه می دهد. از جمله شیمی درمانی و شما، پرتودرمانی و شما و نکته های غذایی برای بیماران سرطانی.

در هر مرحله از بیماری، برای تسکین عوارض جانبی درمان، مهار درد و دیگـر علائم بیماری و کاهش نگرانی های عاطفی، مراقبتهای حمایتی موجود است.

دانلود کتاب آنچه باید درباره سرطان معده بدانیم ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : موسسه تحقیقات،درمان و آموزش سرطان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 330 کیلوبایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 30


رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب دانستنی ها در مورد سرطان کبد

  دانلود کتاب دانستنی ها در مورد سرطان کبد ۳٫۶۰/۵ (۷۲٫۰۰%) ۵ امتیازs آنچه در این کتاب می خوانیم : سرطان کبد چیست ؟ سیروز و سرطان کبد سندروم متابولیک و سرطان کبد شیر و کنترل سرطان کبد روغن زیتون و کنترل سرطان کبد جودوسر

  دانلود کتاب مهم ترین نشانه های سرطان

  دانلود کتاب مهم ترین نشانه های سرطان ۳٫۱۷/۵ (۶۳٫۳۳%) ۶ امتیازs آنچه در کتاب ” مهم ترین نشانه های سرطان ” می خوانیم : علائم سرطان چیست ؟ تغییرات در پوست سرفه های آزار دهنده تغییرات در پستان ها نفخ و ورم

  دانلود کتاب دمنوشهای مفید در سنگ کیسه صفرا

  دانلود کتاب دمنوشهای مفید در سنگ کیسه صفرا ۳٫۲۵/۵ (۶۵٫۰۰%) ۴ امتیازs مطالب موجود در این دانشنامه : مقدمه سنگ کیسه صفرا چیست چای نعنا و سنگ صفرا

  دانلود کتاب کاربرد پروبیوتیک برای بدن

  دانلود کتاب کاربرد پروبیوتیک برای بدن ۲٫۳۳/۵ (۴۶٫۶۷%) ۳ امتیازs مقدمه ۱ – پروبیوتیک ها و هضم راحت غذا ۲ – پروبیوتیک ها برای جذب بهتر مواد مغذی ۳ – پروبیوتیک ها برای مقابله با عفونت ها و ویروس ها ۴ – پروبیوتیک ها […]

  دانلود کتاب آب گرم درمانی

  دانلود کتاب آب گرم درمانی ۳٫۷۱/۵ (۷۴٫۲۹%) ۷ امتیازs آنچه در کتاب ” آب گرم درمانی ” می خوانیم : مقدمه آب گرم و … رفع اسپاسم عضلات کنترل پوکی استخوان

  دانلود کتاب علل وجود خون در ادرار

  دانلود کتاب علل وجود خون در ادرار ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۶ امتیازs آنچه در کتاب ” علل وجود خون در ادرار ” می خوانیم : ◊ مقدمه ◊ عفونت ادراری و خون در ادرار ◊ سنگ مثانه ◊ بزرگی پروستات ◊ سرطان مثانه
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi