جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

۱۰ کتاب حال خوب کن

1,590

بازدید

۱۰ کتاب حال خوب کن ۲٫۳۳/۵ (۴۶٫۶۷%) ۳ امتیازs
10 کتاب حال خوب کن

10 کتاب حال خوب کن

حالِ خوب ما وابسته به اتفاقاتی است که یا در گذشته برایمان رخ‌ داده‌اند یا حالا با آنها روبه‌رو هستیم. گاهی فقط در هراس‌ها و مشکلات گم می‌شویم و حالمان بد می‌شود، در حالی که می‌توانیم سرزنده‌تر و خوشحال‌تر باشیم. به‌نظر شما دلیل این ماجرا چیست؟ چرا زمانی که می‌توانیم راضی و سرحال باشیم، غمگین و دل‌زده‌ایم؟ خب نگران نباشید! ما کتاب‌هایی داریم که می‌توانند حال شما را بهتر کنند، کتاب‌هایی که به نیازهای خاص شما پاسخ درست می‌دهند و کمک می‌کنند حالتان بهتر شود.

در مقاله امروز شما را با ۱۰ کتابی آشنا می‌کنیم که می‌توانند در بهبود حال شما مؤثر باشند. کتاب های حال خوب کن و تاثیرگذاری که از خواندنشان لذت خواهید برد.

۱. نگهبان اشیا گمشده

نویسنده: روت هوگان
مترجم: دلارام امیرمستوفیان (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: ایهام (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۲۹۵

این داستان بسیار جذاب و مسحورکننده است. نگهبان اشیا گمشده شما را با خود به دنیایی از تضادها می‌برد، جایی که در آن کسی اشتباهی سهوی مرتکب می‌شود و تاوان سنگینی بابتش می‌دهد.

نشریه‌ دیلی میل درباره این کتاب نوشته است: «نخستین ظهور عاشقانه، سرگرم‌کننده و تأثیرگذار روت هوگان از این بابت گران‌بها و کمیاب است که داستانی واقعی است و شخصیت‌هایی باهوش دارد.»

داستان این کتاب درباره کسی است که یادگاری همسرش را گم می‌کند و همان روز همسرش را از دست می‌دهد. مرگ همسر آن‌قدر او را به‌ هم‌ می‌ریزد که به هیچ ترفندی نمی‌تواند خودش را آرام کند.

سرانجام پس از تحمل روزهایی عذاب‌آور، راهی به‌سوی بخشیدن خود و امیدوارشدن پیدا می‌کند، راهی پرچالش و جذاب که مخاطب از آن لذت می‌برد.

این کتاب بسیار هوشمندانه نوشته شده است و مخاطب را تشویق می‌کند همیشه به خلاقیتش اعتماد کند و روزهای سخت و ناخوشایندش را با تلاش و اعتماد به خودش بهتر کند. در این کتاب همراه شخصیت اصلی می‌شوید تا حالتان را بهتر کنید.

۲. نیروی حال

نویسنده: اکهارت تول
مترجم: مسیحا برزگر (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: ذهن آویز (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۳۵۲

گاهی حالمان بد است، چون در گذشته گم شده‌ایم. گاهی حالمان بد است، چون یاد نگرفته‌ایم اکنون را درک کنیم. برای اینکه از این وضع کسالت‌بار رها شویم و قدر لحظات فعلی را بهتر و بیشتر بدانیم، کتاب نیروی حال را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

این کتاب با هدف درک زمان حال نوشته شده است و به ما یاد می‌دهد:

زندگی را بهتر لمس کنیم؛
از گذشته و اتفاقات آن رها شویم؛
بهتر تصمیم بگیریم؛
حالمان را بهتر کنیم.

نیروی حال یکی از بهترین کتاب های حال خوب کن است و می‌تواند زندگی مخاطبش را کاملا تغییر بدهد. اگر شما هم دنبال این هستید که حالتان را بهتر کنید و بیش از پیش از زندگی لذت ببرید، حتما کتاب نیروی حال را در اول فهرست کتاب‌هایی قرار بدهید که باید بخوانید.

۳. ستاره‌بخش

نویسنده: جوجو مویز
مترجم: شهرزاد صالحی (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: میلکان (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۴۰۰

عشق و دوستی و خودآگاهی در کتاب ستاره‌بخش برای مخاطب تصویر شده‌اند، آن هم ورای تمام تصوراتمان. این کتاب بر اساس روایتی واقعی نوشته شده است و تلاش و پشتکار شخصیت‌هایش به مخاطب احساس سرزندگی و قدرت می‌دهد.

در این کتاب با چنان عشق و دوستی گرمی روبه‌رو می‌شوید که هر لحظه از ماجرا را نه‌تنها می‌خوانید، بلکه با لذت زندگی می‌کنید. همین حس خوب و همین سرزندگی روایت واقعی حال شما را بهتر می‌کند.

گویی اطراف شما بی‌نهایت کار خوب و انرژی خوب در جریان است. این کتاب قدرت دارد که بر زندگی شما تأثیر مستقیم بگذارد و پس از خواندنش، انرژی و سرزندگی را در خود احساس کنید.

گاهی فقط نیاز داریم انرژی منفی و حال بدمان را با انرژی خوبی جایگزین کنیم که از اطراف دریافت می‌کنیم. این کتاب برای شما مانند جامعه‌ای کوچک و پرانرژی عمل می‌کند و حال خوب را به شما هدیه می‌دهد.

۴. فال نیک

نویسندگان: نیل گیمن، تری پرچت
مترجم: سوگند رجبی نسب (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: بهنام (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۳۸۴

رویکرد کتاب فال نیک برای بهترکردن حال مخاطبش بسیار جذاب است. همه‌چیز غیرمستقیم و از روایتی ساده شروع می‌شود؛ قرار است دنیا به پایان برسد! گویی روز آخر زندگی همه انسان‌های کره‌ زمین مشخص شده است و آینده‌ای نداریم. مجموعه‌ای از آدم‌ها در تلاش هستند تا بار خود را برای رفتن به بهشت ببندند و گروهی وحشت‌زده شده‌اند.

در این همه شلوغی و وحشت، قهرمانان قصه وارد می‌شوند. کسانی که می‌خواهند این پایان را به تأخیر بیندازند و به مردم کمی بیشتر فرصت زندگی بدهند! به‌راستی اگر دنیا داشت تمام می‌شد و می‌دانستیم تا چند روز دیگر همه‌چیز تمام می‌شود، چقدر غصه‌ مشکلات الانمان را می‌خوردیم؟

چند درصد از ناراحتی‌هایمان باقی می‌ماندند؟ حسرت‌هایمان چطور تغییر می‌کردند؟ حاضر بودیم همچنان در غم و اندوه سر کنیم؟

اگر دنبال حال خوب هستید و می‌خواهید آینده را بهتر از گذشته بسازید، فال نیک را بخوانید.

واشنگتن پست درباره این کتاب نوشته است:

بسیاری از ابداعات ادبی که در پلات و بخش‌هایی از داستان به‌ کار رفته‌اند بسیار خوب هستند و کتاب شخصیت ‌پردازی بسیار خوبی دارد. عجب کتابی! اینکه این کتاب فیلمی جهنمی خواهد شد یا فیلمی بهشتی، انتخاب شماست.

۵. عروسی شاهدخت

نویسنده: ویلیام گلدمن
مترجم: لیلا طاهری (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: همان (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۶۴۶

داستان سرشار از عشق واقعی، ماجراجویی، معجزه و هیجان است. در این کتاب نویسنده چند ژانر را با هم ترکیب می‌کند و به شما دنیایی متفاوت را هدیه می‌دهد. ماجرای این کتاب آن‌قدر متفاوت و هیجان‌انگیز است که شما را از تمام دغدغه‌هایتان دور می‌کند؛ گویی در این کتاب زندگی می‌کنید.

این کتاب حال خوب کن است، چون به مغز شما فرصت می‌دهد کمی از تحلیل مشکلات دست بکشد و خود را با خواندن این قصه جذاب آرام کند. با خواندن این کتاب هیجان‌انگیز فکر خودتان را آرام می‌کنید و با پایان کتاب می‌توانید از نو و با دیدگاهی تازه به زندگی نگاه کنید.

شاید هنر کتاب عروسی شاهدخت همین باشد که مدتی کوتاه توفیق اجباری به ما می‌دهد تا کمی ذهن و فکرمان را رها کنیم و مشکلات و گرفتاری‌ها را به فراموشی بسپاریم. اگر احساس می‌کنید نیاز دارید کمی از دغدغه‌های فکری‌تان فاصله بگیرید و استراحت کنید، این کتاب را بخوانید.

۶. پروژه‌ رزی

نویسنده: گریم سیمسیون
مترجم: نرگس جلالتی (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: کتابسرای تندیس (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۳۴۴

این کتاب روایت زندگی استاد دانشگاهی دقیق و منضبط و بسیار تیزهوش است که برای تمام لحظات زندگی‌اش برنامه دارد. این پروفسور ژنتیک در یکی از دانشگاه‌های ملبورن درس می‌دهد و سال‌هاست به انجام پروژه‌های علمی مشغول است. البته به‌رغم شهرت علمی بسیارش، در روابط اجتماعی ضعیف است و دوستان کمی دارد.

او تا به حال عاشق نشده است و فکر می‌کند که می‌تواند با برنامه‌ریزی برای مسئله ازدواجش هم راه‌حلی پیدا کند. این استاد نابغه برای یافتن همسر مناسب پروژه‌ای راه می‌اندازد و مجموعه‌سؤالاتی تدوین می‌کند. در مسیر پیشبرد این پروژه با دختر دلربایی به‌نام رزی آشنا می‌شود و همین سرآغاز داستانی بسیار زیبا و جذاب است.

این داستان فضای متفاوتی دارد و دیدگاه‌های متفاوتی را به خواننده نشان می‌دهد. همین که ببینیم مشکلات همیشه شبیه تصورات ما نیستند و درک کنیم هیچ کسی بدون مشکل نیست، نویسنده به اصلی‌ترین هدف خود رسیده است. شما هم اگر دوست دارید شکل متفاوتی از افراد و مشکلاتشان را ببینید و دید جامع‌تری به زندگی پیدا کنید، آن هم با خواندن داستانی زیبا، کتاب پروژه‌ رزی را از دست ندهید.

۷. والدگری مجدد؛ دوباره برای خودتان پدر و مادری کنید

نویسنده: یانگ کانگ چان
مترجمان: نسرین زمانی زاد، لیلا برزگری (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: نارون دانش (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۱۴۳

برای خودتان محضر عشق باشید. این جمله کوتاه عصاره‌ کتاب والدگری مجدد است. در این کتاب قرار است از در صلح و دوستی وارد شویم. بسیاری از ما به‌دلیل ناآگاهی والدین آسیب‌ دیده‌ایم. به‌ندرت می‌توان کسی را پیدا کرد که از تصمیم‌های اشتباه والدینش آسیب ندیده باشد.

در چنین شرایطی همیشه فرزندان شاکی هستند و زندگی خود را بربادرفته می‌دانند. با توجه به میزان آسیبی که دیده‌اند، به خودشان حق می‌دهند ناله کنند و همه‌چیز را بر گردن اشتباهات والدینشان بیندازند.

یانگ، نویسنده این کتاب فوق‌العاده، دریچه جدیدی برای نگریستن به مخاطب می‌دهد. او می‌گوید: «باشد، حق با توست. آسیب دیده‌ای، ولی بس است. اکنون عشق بورز و ادامه بده.»

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید که احساس می‌کنید به‌خاطر والدینتان آسیب دیده‌اید، حتما این کتاب را بخوانید. با خواندنش هم آنها را می‌بخشید و هم از احساسات ناخوشایند دور می‌شوید. به همین دلیل این کتاب جذاب در فهرست کتاب های حال خوب کن قرار گرفته است.

۸. کار برای آدم‌های بسیار حساس

نویسنده: الین ان آرون
مترجم: مینو پرنیانی (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: آشیان (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۳۵۰

حساس‌بودن یکی از ویژگی‌های رایج افراد جامعه است. به بسیاری از آدم‌های اطراف ما برچسب «حساس» زده‌اند:
کسانی که پرسشگر هستند؛
افرادی که با بی‌نظمی به‌سختی کنار می‌آیند؛
آنهایی که از ناملایمات اجتماعی زود آسیب می‌بینند؛
اشخاصی که منطق بسیار قوی دارند.
این افراد در جامعه تحت‌فشارند و همین باعث می‌شود حالشان خوب نباشد. اگر شما هم از این افراد هستید و از این وضعیت خسته شده‌اید، این کتاب برای شماست.

کتاب «کار برای آدم‌های بسیار حساس» به شما احساس درک‌شدن می‌دهد. دلتان را آرام‌تر و حالتان را بهتر می‌کند و برای همین یکی از بهترین کتاب های حال خوب کن است.

۹. با اقتدار برخاستن

نویسنده: برنه براون
مترجم: سیده فرزانه حسینی (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: میلکان (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۲۸۶

«با اقتدار برخاستن» را برنه براون نوشته است؛ مددکار اجتماعی محبوبی که این روزها با کتاب‌هایش حال بسیاری را دگرگون کرده است.

با این کتاب شجاعت دوباره بلندشدن را به‌ دست می‌آوریم. اگر به هر دلیلی زمین خورده‌اید و حالا زندگی‌تان بسیار پررنج و سخت می‌گذرد، برنه براون با این کتاب به شما می‌گوید: «می‌دانم و درکت می‌کنم.

دستت را روی زانویت بگذار و بلند شو.» البته این‌قدر ساده هم نمی‌گوید، بلکه با ده‌ها جمله و مثال زیبا که راهی جز برخاستن با اقتدار برایتان باقی نماند!

در این کتاب نه‌تنها فرایند برخاستن، بلکه فرایند زمین‌خوردن هم بررسی شده و از تمام تار و پود آنچه ممکن است بر سر هرکدام از ما آمده باشد صحبت شده است.

بر اساس گفته‌های نویسنده، همه‌ ما در زندگی زمین خورده‌ایم و سپس آن را پشت‌سر گذاشته‌ایم. در کتاب با اقتدار برخاستن قرار است برخی از این روایت‌های شکست را بخوانیم، اما این داستان‌ها حقیقی هستند و هیچ شباهتی به افسانه‌هایی ندارند که در اکثر کتاب‌های موفقیت مطرح می‌شوند.

اگر احساس می‌کنید نیاز دارید دوباره با اقتدار بایستید، این کتاب برای حال خوب شماست.

۱۰. ذهن و هیجان‌ها؛ درمانی یکپارچه برای اختلال‌های هیجانی

نویسندگان: متیو مک کی، پاتریک فانینگ، پاتریشیا زوریتا اونا
مترجمان: الیاس اکبری، محمد خالقی، محمدمهدی ذاکری (پیشنهاد کاربران)
انتشارات: مرکز نشر آکادمیک (پیشنهاد کاربران)
تعداد صفحه: ۲۶۰

گاهی ممکن است حالمان خوب نباشد، چون نمی‌توانیم هیجان‌هایمان را کنترل کنیم. در این کتاب مهارت‌هایی به مخاطب آموزش داده می‌شود تا بتواند هیجان‌های خود را به‌درستی کنترل کند. با این آموزش دیگر نیازی نیست نگران باشیم که نتوانیم موقعیت‌های مختلف را مدیریت کنیم.

اگر ما از فردی مضطرب تبدیل شویم به شخصیتی آرام و پذیرا که با آرامش با مسائل برخورد می‌کند، قطعا حالمان بهتر خواهد شد.

کتاب ذهن و هیجان‌ها حاصل پژوهش‌ها و روش‌های جذاب بسیاری است تا مخاطب را با دنیای صلح درون آشنا کند و از این بابت در فهرست کتاب های حال خوب کن قرار گرفته است. اگر شما هم احساس می‌کنید به مدیریت احساسات خود نیاز دارید، حتما این کتاب را بخوانید و حالتان را بهتر کنید.

منبع : چطور

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  کایلی جنر Kylie Jenner چگونه جوان ترین میلیاردر دنیا شد؟

  کایلی جنر Kylie Jenner چگونه جوان ترین میلیاردر دنیا شد؟ کایلی جنر Kylie Jenner یکی از موفق ترین و ثروتمندترین جوان های هالیوودی است که در سن کم ثروت بسیاری به دست آورد. در این مقاله رازهای موفقیت او را بررسی میکنیم

  ۹ مهارت در محیط کار

  ۹ مهارت در محیط کار ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs افراد بی حاشیه در محیط کار راحت تر می توانند پیشرفت کنند، کارفرمایان برای مهارت های کارکنان خود ارزش قائل هستند، توانایی ها و ویژگی های زیادی در افراد باعث می شود که یک کارمند […]

  ۱۲ مهارت خود توسعه ای

  ۱۲ مهارت خود توسعه ای ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs آیا می‌دانید برای بهبود مهارت‌های خودتوسعه‌ای باید چه فعالیت‌هایی انجام دهید؛ فعالیت‌‌هایی که شما را در مسیر درستی قرار دهند تا به بهترین نتایج دل‌خواه دست یابید؟

  ۹ توصیه ناب از زبان ۱۰۰ ساله ها

  ۹ توصیه ناب از زبان ۱۰۰ ساله ها ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs برای اینکه بدانیم یک زندگی خوب چه ویژگی‌هایی دارد، تصمیم گرفتیم از افراد ۱۰۰ساله و حتی مسن‌تر کمک بگیریم. ابتدا ۹ درس مهم زندگی که این عزیزان به شما یاد می‌دهند را […]

  ۹ فاکتور مهم خوشبختی

  ۹ فاکتور مهم خوشبختی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز با رعایت یکسری نکات مهم می‌توان به خوشبختی و رضایت از زندگی دست یافت. در این مطلب موانع دستیابی به این هدف معرفی می‌شوند.

  تصمیم گیری به شیوه شش کلاه تفکر

  تصمیم گیری به شیوه شش کلاه تفکر ۳٫۶۲/۵ (۷۲٫۳۸%) ۲۱ امتیازs تصمیم گیری به شیوه شش کلاه تفکر/ شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که می گوید: مسائلی که الان دارید را نمی توانید با دانش و فکر الان تان حل کنید.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi