جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

شناخت عیوب یخچال فریزر هیمالیا

243

بازدید

شناخت عیوب یخچال فریزر هیمالیا ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۴ امتیازs
شناخت عیوب یخچال فریزر هیمالیا

شناخت عیوب یخچال فریزر هیمالیا

برای آن که اقدام به عیب یابی یخچال نمایید، ابتدا نیاز به ریشه یابی مشکل و فهمیدن نقص وارد شده بر دستگاه خود دارید.

یخچال فریزر هیمالیا، دارای یک صفحه نمایش یا اسکرین می‌باشد که در اثر بروز هر گونه مشکل، توسط آن اطلاع رسانی شده که در صورت نیاز، اقدام به تعمیر کردن آن نمایید.

علت چشمک زدن درجه یخچال هیمالیا

اگر یخچال خود را به تازگی روشن نموده اید و در حال چشمک زدن است، احتمالا بع معنی آن است که در دمای مناسب تنظیم نشده است.

همچنین این حالت موقع دوباره روشن کردن یخچال هیمالیا نیز صادق است. در صورتی که به دلایل مختلف اقدام به ریست کردن یخچال خود نمایید

درجه یخچال شروع به چشم زدن می‌کند تا زمانی که دمای آن به طور دقیق و صحیح تنظیم شود.

علت بوق زدن یخچال هیمالیا

غالبا بوق زدن یخچال هیمالیا همزمان با چشمک زدن صفحه نمایشگر آن اتفاق می‌افتد و همچنین بیشترین حالت در یخچال های دیفراست و بدون برفک است.

این چشمک زدن ها به دلیل هشدار دادن برای وجود مشکل در سیستم اصلی یخچال است.

علت بوق زدن یخچال هیمالیا نیز ایجاد یک حالت غیر طبیعی در قطعات یخچال است.

در صورت شنیدن بوق بهتر است روی نمایشگر را نگاه کنید تا با استفاده از کد نوشته شده روی آن که در ادامه آن ها را توضیح داده ایم به مشکل یخچال خود پی ببرید.

ریست یخچال هیمالیا

برای ریست کردن یخچال هیمالیا کافیست دکمه On/Off موجود روی صفحه نمایش را ابتدا به مدت سه ثانیه نگه دارید تا خاموش شود.

سپس بعد از اینکه ده ثانیه صبر نمودید می‌توانید با یک بار دیگر تکرار کردن این عملیات آن را مجددا به کار انداخته و ریست کنید.

علت خاموش شدن یخچال هیمالیا

خاموش شدن یخچال هیمالیا احتمالا به دلیل خرابی تایمر فراست یا ترموستات یخچال است.

تایمر دیفراست، عموما در یخچال فریزرهای دیفراست موجود است و گرمکن داخل کابین فریزر را راه می‌اندازد که در ادامه توضیحاتی راجع به آن آمده است.

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال هیمالیا

خاموش شدن صفحه نمایش یخچال هیمالیا، یا به معنی قطع شدن برقی که به آن وارد می‌شود است که ممکن است به علت رفتن برق کل واحد باشد

یا در حالت بدبینانه به معنی سوختن آن است. در حالتی که صفحه نمایش یخچال خاموش نشده ولی چشمک می‌زند دلایل مختلفی وجود دارد که یکی از آن ها وجود خطا در یخچال هیمالیاست که در ادامه مقاله مفصلا به آن پرداخته ایم.

تنظیم درجه یخچال فریزر هیمالیا

تنظیم درجه یخچال فریزر هیمالیا در عین آن که کاری بسیار ساده و راحت است ماننده همه یخچال های دیگر برای جلوگیری از فساد مواد غذایی و همچنین یخ زدن بیش از حد آن ها در یخچال بسیار مورد اهمیت است.

برای تنظیم درجه یخچال فریزر خود با استفاده از دکمه Ref که روی صفحه نمایش آن آمده است

علائم شروع به چشمک زدن می‌کنند که می‌توانید به راحتی و با استفاده از دکمه های Up و Down دمای یخچال خود را تنظیم نمایید.

روشن شدن چراغ پلاسما در یخچال هیمالیا

در صورتی که چراغ پلاسما در یخچال هیمالیا روشن گردد، ایراد از قسمت پلاسما ساز یخچال است.

ممکن است بتوانید با تعویض اتصالات و یا یک قطعه کوچک از پلاسماساز آن را تعمیر نمایید اما همچنین این احتمال وجود دارد که مشکل حاد تر بوده و نیاز به تعویض کل این قسمت داشته باشید.

پلاسما در یخچال هیمالیا چیست

یخچال هیمالیا دارای قسمتی به نام پلاسما ساز است که برای از بین بردن باکتری های موجود در یخچال قرار داده شده است.

این قسمت علاوه بر از بین بردن بوی بد، باعث بالا رفتن عمر مواد غذایی در یخچال شما می‌گردد.

لیست خطاهای یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که نشانگر یخچال فریزر هیمالیا شروع به چشم زدن و نشان دادن علامت یک خطا یا ارور کند، با داشتن اطلاعات درباره علت آن خطا می‌توانید به سادگی آن را ریشه یابی کرده و نقص و ایراد وارده را رفع نمایید.

در این مقاله به بررسی دلایل ارور هایی که روی صفحه نمایش یخچال هیمالیا نمایان می‌شود، پرداخته ایم که می‌توانید دانش مورد نظر خود را برای خطایابی یخچال هیمالیا کسب نمایید.

ارور al در یخچال هیمالیا

Al که دو حرف اول کلمه Alarm می‌باشد، در یخچال هیمالیا در صورت مشاهده ارور Al مشکلی برای تنظیم دمای فریزر به وجود آمده که با دیدن این علامت می بایست برای رفع ایراد آن اقدام نمایید.

ارور hft در یخچال هیمالیا

بروز خطای hft در یخچال هیمالیا به معنی وجود ایراد در برد hft یخچال است که در صورت مشاهده آن بهتر است به تعمیر و یا در صورت لزوم تعویض برد بپردازید

که البته این کار بهتر است توسط یک متخصص انجام شود تا از آسیب های احتمالی دیگر به سایر قطعات یخچال جلوگیری شود.

E1 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای E در یخچال فریزر هیمالیا به طور کلی نشان دهنده ایجاد ایراد در مقاومت سنسور های داخل فریزر می‌باشد

که برای از بین بردن مشکل خطای E1 باید خرابی سنسور و میزان مقاومت سنسور آن بررسی گردد.

E2 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای E2 در یخچال فریزر هیمالیا، مانند کد خطای E1 نشان از خرابی مقاومت سنسورها دارد. البته این امکان نیز وجود دارد که مشکل از برد اصلی یخچال فریزر باشد

که بهتر است برای اطمینان ابتدا مقاومت سنسورها را سنجیده و پس از اطمینان یافتن از عدم وجود خرابی در آن ها اقدام به تست برد اصلی نمایید که در صورت وجود مشکل غیر قابل تعمیر آن را تعویض نمایید.

E3 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای E3 ممکن است به علت وجود مشکل در ترموفیوز یخچال فریزر هیمالیا باشد.

ترموفیوز قطعه ای است که مانع از برفک زدن در یخچال های بدون برفک می‌شود.

E6 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

ایراد از برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا می‌باشد که امکان دارد با تعمیر کردن مشکل حل شود. اما در برخی موارد امکان این نیز وجود دارد که مجبور به تعویض کلی برد باشید.

F1 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که کد خطای F1 را در یخچال فریزر هیمالیا مشاهده کنید احتمالا مشکل از حسگر های دمای فریزر است.

ممکن است این مشل، یک ایراد جزئی در سنسور ها باشد و یا ممکن است به طور کل نیاز داشته باشید حسگر ها را تعویض نمایید.

F2 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

به طور کلی کد خطای F در یخچال فریزر هیمالیا نشان دهنده امکان ایراد در سنسور ها و حسگر های اواپراتور است.

البته ممکن است مشکل از اتصالات اواپراتور نیز باشد و ایرادی در خود آن وجود نداشته باشد که جهت اطمینان باید تمام قطعات و اتصالات تست شده و برای رفع ایراد آن اقدام شود.

F3 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

در پاراگراف بالا ذکر کردیم که کد خطای F به طور کلی مربوط به حسگر هاست که با بالا رفتن عدد رو به روی آن احتمالا با خطر بزرگتری برای آن ها رو به رو هستیم.

برای رفع ایراد F3 در یخچال فریزر هیمالیا، بهتر است سنسورها را مورد بررسی قرار دهید و اقدام به تعمیر آن ها نمایید. در صورت حاد بودن مشکل نیاز به تعویض حسگر های یخچال فریزر هیمالیا می‌باشد.

F4 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای F4 یخچال فریزر هیمالیا، نشان دهنده خرابی سنسور ها و اواپراتور و در مواردی خرابی برد اصلی یخچال است

که بهتر است آن را جدی گرفته و بلافاصله بعد از مشاهده از یک تعمیرکار ماهر برای تست کردن قطعات اواپراتور یخچال هیمالیا و سنسورها کمک بخواهید تا در صورت وجود مشکل قابل حل بلافاصله آن را تعمیر نمایید. در غیر این صورت نیاز به تعویض برد اصلی یخچال هیمالیا دارید.

C1 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

در صورتی که کد خطای C روی یخچال فریزر هیمالیا باشد بهتر است حتما با یک متخصص تماس حاصل فرمایید. کد خطای C1 احتمالا مربوط به خرابی کمپرسور یخچال است.

C2 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای C2 مربوط به بالا بودن دمای یخچال است که ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد که تشخیص دادن آن همان طور که در بالا گفته شد تنها توسط یک متخصص در این زمینه امکان پذیر است.

H1 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای H1 یخچال هیمالیا مربوط به گرمکن یخچال فریزر هیمالیا است که برای تعمیر و ریشه یابی دقیق آن بایستی اهم گرم کن اواپراتور را تست کرده و در صورت وجود خرابی اقدام به تعمیر کردن آن نمایید.

H2 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

کد خطای H به طور کلی در یخچال فریزر هیمالیا، نشان از خرابی گرم کن یا هیتر این دستگاه دارد. در کد خطای H2 یخچال فریزر هیمالیا، در صورتی که پس از تست کردن هیتر متوجه عدم وجود مشکل شدید بهتر است برد اصلی دستگاه را بررسی نمایید.

H3 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

مقاومت گرمکن یا هیتر یخچال فریزر هیمالیا را بررسی نمایید. ممکن است ایراد جزئی بوده و با تعویض یک قطعه فرعی به راحتی برطرف شود.

اما امکان ایجاد مشکل در برد اصلی یخچال فریزر نیز وجود دارد. بهتر است کد H3 را جدی بگیرید و از یک تکنسین متخصص نیز کمک بجویید

تا در صورت وجود مشکل در برد اصلی یخچال فریزر شما، سریعا آن را برطرف نمایید.

H4 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

بهتر است سینی گرم کن یخچال فریزر هیمالیا تعویض گردد. کد خطای H4 جدی ترین مشکل برای هیتر دستگاه شما را نشان می‌دهد

که در اکثر اوقات برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای سایر قطعات یخچال فریزر هیمالیا و همچنین برد اصلی یخچال فریزر هیمالیا بهتر است سریعا هیتر یخچال را تعویض نمایید.

L2 کد خطا یخچال فریزر هیمالیا

لامپ های داخل یخچال فریزر هیمالیا را بررسی نمایید. کد خطای L2 نشان از ایراد در مجموعه لامپ ها و المان های مربوط به روشنایی است که البته ممکن است این ایراد مربوط به اتصالات لامپ ها نیز باشد.

منبع : دیجی هنگ

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]

  آشنایی با انواع لکنت زبان و راه های درمان آن

  آشنایی با انواع لکنت زبان و راه های درمان آن ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs آشنایی با انواع لکنت زبان و راه های درمان آن لکنت زبان یک اختلال گفتاری است که می‌تواند بر توانایی یک فرد در صحبت کردن و ارتباط برقرار کردن با […]

  طرز تهیه دمنوش آلبالو

  اگر طعم های ترش را دوست دارید، حتماً از چای یا دمنوش آلبالو خوشتون خواهد آمد. این دمنوش عطر و طعم و رنگ عالی دارد. توصیه می کنم آن را یکبار امتحان کنید.

  همه چیز درباره عایق بالشتکی و ژاکت حرارتی

  مقدمه: در بحث ایزولاسیون و عایق کاری تجهیزات صنعتی استفاده از عایق بالشتکی مطرح است. این بالشتک های نسوز و عایق سبب حفاظت از تجهیزات و جلوگیری از اتلاف انرژی و حرارت می شوند. عایق های بالشتکی دارای تنوع مختلفی هستند که برای کاربرد های […]

  معرفی ۱۱ کتاب درباره تنهایی

  همه ما کم ‌وبیش طعم تنهایی را چشیده‌ایم. این احساس ممکن است به هر کسی با هر سن، جنسیت و حتی موقعیت اجتماعی‌ای دست بدهد.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi