جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب بهسازی و مقاوم سازی سازه‌ها

1,358

بازدید

دانلود کتاب بهسازی و مقاوم سازی سازه‌ها ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب بهسازی و مقاوم سازی سازه‌ها

دانلود کتاب بهسازی و مقاوم سازی سازه‌ها

ایران کشوری است زلزله‌ خیز که با توجه به زلزله‌های مختلف اتفاق افتاده در قرن اخیر می‌توان ابراز نمود که هیچ نقطه از این سرزمین از زلزله مصون نمی‌باشد. عدم آگاهی صحیح از ابعاد مختلف بحران زلزله، خسارات متعددی در زلزله‌های اخیر را حادث شده است. زلزله‌هایی همچون بم، منجیل و … اثبات نموده است که علاوه بر خسارت‌های آنی منازل مسکونی، شریان‌های حیاتی، مراکز مهم و به عبارت دیگر از دست رفتن ملزومات اولیه زندگی، شاهد خسارت‌های روحی، روانی پس از بحران نیز می‌باشیم..

… حساسیت این موضوع با توجه به بافت فرسوده نقاط زلزله خیز ، ساخت و ساز بنا ها بدون رعایت استانداردهای اجرایی و نیز استفاده از آیین نامه های طراحی قدیمی در دهه های گذشته دو چندان شده است . در نتیجه بهسازی لرزه ای ساختمان های موجود بر حسب اهمیت ساختمان ها در برنامه های کلان مدیریتی مطرح گردید و در حال پیشرفت می باشد.

یکی از موثرترین راه کارها برای کاهش خسارات ذکر شده، مدیریت قبل از بحران می باشد. در این مرحله از مدیریت بهسازی لرزه ای سازه های موجود، شریان های حیاتی در کنار آموزش افراد از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد. موفقیت در بهسازی لرزه ای که در نگاه کلی به آن مقاوم سازی لرزه ای اطلاق می گردد، منوط به آموزش افراد طراح و مجری به فنون و مهارت های نوین مقاوم سازی می باشد .

در این کتاب بر آنیم با روشـهای کمی و کیفی ارزیابی آسـیب پذیری و تعیین خسـارت سـازه آشنا شده و با شناخت اجمالی از انواع ســاختمان های متداول (بتنی ، فولادی و مصــالح بنایی ) موجود و مودهای گســیختگی محتمل ، شـریانهای حیاتی، تکنیکهای مقاوم سـازی و بهسازی کلی و موضعی لرزه ای برای تقویت آنها بکار ببریم .

از این رو آشـنایی مقدماتی با کنترل فعال و غیر فعال ، عملکرد سازه، سطوح خطرو اطلاعات و . . . ، روشهای مختلف حفاری ، گودبرداری و بهسـازی و مقاوم سـازی خاک با سـازه های نگهبان آن و ابزار اسـتهلاک انرژی و مقاوم سازی چون انواع جـداگرهـا ی لرزه ای و پی هـای لغزشـــی ، میراگرهـا ، دیوارهـای برشـــی بتنی و فولادی و تـأثیرات میـانقابها ، بادبندها(خصـــوصـــاً برون محور و کمانش ناپذیر)، کامپوزیتهایFRP و ژئوســـنتتیکها،پیش تنیدگی ،پس تنیدگی ، کابلها و اسـتفاده از باز توزیع نیروها وتلاشـها، زره پوش و غلاف فولادی و ب تنی، تکنیکهای نوین اسـتفاده ا ز مصالح
ECC ، سـبک ســازی چون Structures Steel Weight Light ، کاهش و تغییر کاربری طبقات و در نهایت روشهای ترکیبی که در مورد هریک از آنها به تفضیل می توان یک کتاب نوشت، الزامی است.

برای دانلود کتاب بهسازی و مقاوم سازی سازه‌ها ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : ایمان الیاسیان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 34.6 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 550
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود ماهنامه شهرسازی روی خط زلزله

  دانلود ماهنامه شهرسازی روی خط زلزله ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs در این شماره می خوانیم : به استقبال نوروز باستانی رد پای معماری در شاهنامه فردوسی روی خط گسل ، خاطرات زلزله بم

  دانلود کتاب فناوری لبنیات

  دانلود کتاب فناوری لبنیات ۳٫۲۵/۵ (۶۵٫۰۰%) ۴ امتیازs این کتاب به بررسی صنعت لبنیات از مرحله بهره برداری شیر تا ساخت محصولات لبنی و کارکرد دستگاههای لبنی می پردازد. لبنیات هم از نظر تامین مواد غذایی و هم تامین شغل به عنوان یکی از […]

  دانلود کتاب بیوشیمی متابولیسم

  دانلود کتاب بیوشیمی متابولیسم ۳٫۴۰/۵ (۶۸٫۰۰%) ۵ امتیازs دراین کتاب، در رابطه با “فوران” و چگونگی تولید آن در غذا و سرطان زایی اش و هم چنین در مورد ریز استخراج فاز جامد با استفاده از جاذب پلیمری قالب مولکولی، مطالب مفیدی را مطالعه […]

  دانلود کتاب سازه های خاص

  دانلود کتاب سازه های خاص ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۸ امتیازs کتاب ” سازه‌های خاص ” نوشته‌ی ایمان الیاسیان، به بررسی ساخت سیلوها، مخازن منابع آب و برج‌های خنک کننده می‌پردازد.

  دانلود کتاب کارکرد مدیریت کیفیت جامع بر مهندسی زنجیره تأمین پایدار

  در پیشگفتار می خوانیم : برای بهبود موقعیت، بسیاری از شرکتها در حال تجدید طراحی زنجیره عرضه شان هستند( سارکار و همکاران، ۲۰۲۱) . شرکتهای رهبر مانند کاسیو، دل و غیره دریافتند بدون بهبود یکپارچگی تامین کنندگان چند رده ای و توسعه کیفیت اولیه […]

  دانلود کتاب مهندسی ارزش و نقش آن در پیشرفت پروژه

  دانلود کتاب مهندسی ارزش و نقش آن در پیشرفت پروژه ۱٫۵۰/۵ (۳۰٫۰۰%) ۲ امتیازs فهرست مطالب : پیشگفتار فصل ۱: مقدمه فصل ۲: مهندسی ارزش کاهش هزینه های تولید با نوآوری در مهندسی ارزش تاریخچه مهندسی ارزش چیست؟ روش تحلیل ارزش چگونه ایجاد شد؟
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi