جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب آموزش کدال خوانی

1,023

بازدید

دانلود کتاب آموزش کدال خوانی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
دانلود کتاب آموزش کدال خوانی

دانلود کتاب آموزش کدال خوانی

روزانه افراد بسیار زیادی به منظور مشاهده اطلاعیه ها و اطلاعات مورد نظرشان همچنین برای تحلیل بنیادی شرکت های مدنظر به سایت کدال مراجعه میکنند. در این مجموعه شما با سایت کدال و اصول اولیه حسابداری و همچنین تجزیه و تحلیل صورت های مالی آشنا خواهید شد.

در منتخبی از کتاب « آموزش کدال خوانی » می خوانیم :

مفاهیم حاکم بر سود و زیان:

۱- اصل تحقق درآمد
۲- فرض دوره مالی
۳- اصل تطابق
۴- میثاق احتیاط
۵- میثاق اهمیت
۶- میثاق فزونی منابع بر مخارج

بــر طبــق اصــل تحقــق درآمــد هــر مبلغــی کــه دریافــت شــود درآمــد آن می باشــد و چه بســا مــواردی کــه مبلغــی دریافــت نشــود، امــا درآمــد ثبــت گــردد.

صــورت ســود و زیــان بــر فــرض دوره مالــی اســتوار اســت. یعنــی مبنــای تهیــه ایــن صــورت یــک دوره مالــی معیــن می باشــد.

در ضمــن بــر مبنــای اصــل تطابــق هزینه هــای هــر دوره تنهــا بایــد بــا در آمدهــای همــان دوره مطابــق شــود.

بــر مبنــای میثــاق احتیــاط بایــد مراقبــت شــود کــه هزینه هــای دوره کمتــر از واقع و در آمدهــای دوره بیشــتر از واقــع ثبــت نشــود.

اصل افشا و میثاق اهمیت

اصــل افشــا و میثــاق اهمیت در صورت ســود و زیــان بــه ایــن معناســت کــه بایــد ارقــام ایــن صــورت بطــور کامــل افشــا شــود.

و چــون ارقــام در صــورت ســود و زیــان از نظــر ریالــی کــم ارزش تــر از ترازنامــه اســت پــس بایــد در مــورد آن توجــه بیشــتری بشــود.

در آخــر بایــد توجــه داشــت کــه هزینه هــای تهیــه صــورت مالــی نبایــد بیــش از منافــع حاصــل از آن باشــد.

البتــه در مــورد یادداشــتهای توضیحــی ایــن نکتــه قابــل ذکــر اســت کــه یادداشــت های پیوســت بــر مبنــای اصــل افشــا کامــل تهیــه می شــود.

هدف صورتهای مالی:
ارائه اطلاعات تلخیص و طبقه بندی شده درباره:

لازم به ذکر است این کتاب را مولفآن آن ” سجاد محمدی خرم آبادی ” با اطلاع از قوانین سایت به takbook اهدا نموده اند .

برای دانلود کتاب آموزش کدال خوانی ؛ به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : سجاد و نوید محمدی خرم آبادی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 244 کیلوبایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 56
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب اقتصاد سیاسی خودمانی

  دانلود کتاب اقتصاد سیاسی خودمانی ۴٫۶۹/۵ (۹۳٫۷۹%) ۲۹ امتیازs اقتصاد سیاسی یک روش مطالعه علمی دربارهٔ پدیده‌های اجتماعی است. این رهیافت بر وجود ارتباط میان مؤلفه‌های سیاسی و اقتصادی در شکل‌دادن به پدیده‌های اجتماعی مبتنی است.

  دانلود کتاب طراحان از دوش مصرف کنندگان پایین بیایید

  دانلود کتاب طراحان از دوش مصرف کنندگان پایین بیایید ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز خلاصه کتاب: این کتاب درمورد اخلاق در طراحی سخن می گوید و این نکته را به طراحان یاد آور می شود که برای فروش بیشتر محصول طراح نباید اخلاق را زیر […]

  دانلود کتاب دعای مادر

  دانلود کتاب دعای مادر ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دانلود کتاب دعای مادر معرفی کتاب دعای مادر بر اساس زندگی نامه کار آفرین برتر سعید روانفر کتاب دعای مادر بر اساس زندگینامه کار آفرین برتر آقای سعید روانفر ( مدیر عامل آژانس مسافرتی آسمان هفتم […]

  دانلود کتاب اسرار مدرسان هوشمند

  دانلود کتاب اسرار مدرسان هوشمند توضیحات : کتاب الکترونیکی اسرار مدرسان هوشمند مناسب برای تمام افرادی است که تمایل دارند دانش و آموخته‌های خود را به بهترین وجه به دیگران منتقل کنند و دوست دارند با آموزش به دیگران تغییر مثبتی در دیگران و […]

  دانلود کتاب ده راهکار جذب درآمد ده رقمی برای معماران

  دانلود کتاب ده راهکار جذب درآمد ده رقمی برای معماران ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دانلود ده راهکار جذب درآمد ده رقمی برای معماران دانلود کتاب حقوق معماران یکی از مسئله هایی است که زیاد در محافل معماری درباره آن صحبت می شود . از […]

  دانلود کتاب حسابداری از مبتدی تا پیشرفته

  دانلود کتاب حسابداری از مبتدی تا پیشرفته ۴٫۱۸/۵ (۸۳٫۵۷%) ۲۸ امتیازs دانلود کتاب حسابداری از مبتدی تا پیشرفته دانلود کتاب حسابداری از مبتدی تا پیشرفته برای تداوم گردش چرخ اقتصاد به نحو مطلوب ، علاوه بر استفاده از تکنولوژی پیشرفته و سرمایه کافی و […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi