جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

959

بازدید

 

 

تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

 

 

فناوریهای جدید، روشهای کم تهاجمی را برای مبارزه با علائم پیری به ارمغان آورده است. اما موثرترین روشی که باید انتخاب کنید چیست؟

با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی و درخشندگی جوانی خود را از دست می دهد. چین و چروک های صورت بخشی طبیعی از فرآیند پیر شدن هستند و هیچ دلیلی برای ترس از آنها وجود ندارد. بخصوص اینکه روش های کم تهاجمی و ایمن، این روزها به ما اجازه می دهند که با درمان این مشکلات پوستی جوانتر و جذابتر به نظر برسیم. بنابراین اگر می خواهید علائم پیری را در صورت خود کاهش دهید، خبرهای خوبی برای شما داریم. گزینه های بی خطر و مقرون به صرفه ای وجود دارد که می توانید آنها را جایگزین روش های جراحی کنید. شما با انتخاب روش درمانی مناسب می توانید نشانه های پیری را به روشی غیرتهاجمی و به شکل موثر کنترل کنید.

انتخاب روش جوان سازی صورت

فناوری مدرن طیف وسیعی از روشهای سفت شدن و جوان سازی پوست صورت را در اختیار ما قرار میدهد. وقتی با گزینه های زیادی روبرو باشیم، گاهی اوقات تصمیم گیری در مورد روش مناسب دشوار می شود. اگر روش های نوین درمان پوست را بررسی کرده باشید، مطمئناً با اصطلاحات هایفو و آر اف (RF) مواجه شده اید. اما آیا می دانید آر اف چه تفاوتی با هایفو دارد و این دو روش چگونه می توانند به بازگرداندن جوانی پوست به ما کمک کنند؟

اساساً، هر دو روش هایفو و آر اف درمانهای غیر جراحی، غیر تهاجمی و محکم کننده پوست هستند که با گرم کردن پوست موجب بازسازی کلاژن در لایه های عمیق پوست می شوند. اگرچه هر دو این تکنیک ها باعث کاهش چین و چروک پوست می شوند اما از فناوری های مختلفی برای این کار استفاده می کنند.

برای کمک به شما در تصمیم گیری آگاهانه تر برای انتخاب بین درمان هایفو و آر اف، حقایقی در مورد هر روش آماده کرده ایم تا بتوانید آنها را مقایسه کنید.

سفت شدن پوست به کمک روش هایفو

هایفو یکی از روشهای غیرجراحی و غیرتهاجمی جدید در درمان چین و چروک پوست است که از فناوری فراصوت و روند بهبودی طبیعی بدن استفاده می کند.

درمان هایفو برخلاف آنچه در سونوگرافی برای تصویربرداری از نوزادان در رحم مشاهده می شود، از امواج فراصوت متمرکز با شدت بالا استفاده می کند. شدت بالای تابش در این فناوری امواج فراصوت را قادر می سازد تا به نقطه خاصی در زیر سطح پوست، برسد. رسیدن این امواج به عمق زیر سطح پوست، رشد کلاژن را بدون اینکه به لایه خارجی پوست آسیب برساند، تحریک می کند. نتیجه استفاده از این روش ماندگاری طولانی مدت و سفت شدن پوست به شکلی شگفت انگیز است.

نتایج مورد انتظار در درمان یه روش هایفو

شما می توانید اثرات این درمان را بلافاصله مشاهده نمایید و خواهید دید که این نتایج با گذشت زمان و به تدریج همچنان ادامه می یابد. این بدان معنی است که فقط با یک دوره درمان، روند بازسازی شروع می شود اما برای مشاهده نتایج کامل این روش تقریبا ۲ الی ۳ ماه زمان لازم است.

سفت شدن پوست به کمک امواج آر اف (رادیوفرکانسی)

در لیزر فرکشنال سفت شدن پوست به کمک دستگاه‌هایی انجام می شود که از امواج رادیو فرکانس برای تبدیل انرژی امواج رادیویی به گرما استفاده می کنند. انرژی تولید شده از این طریق لایه های عمیق پوست را گرم می کند تا عوامل تولید کلاژن را تحریک کند. فرکانس پایین این دستگاه‌ها کاملا تحت کنترل می باشد تا اطمینان حاصل شود که بافتهای هدف به دمای مطلوب برای تحریک تولید کلاژن جدید و بازسازی سلول رسیده اند. از این طریق امواج آر اف می توانند با اطمینان و ایمنی بالا به سطح عمیقتری از پوست نفوذ کرده و به بهبود رنگ و ساختار آن کمک کنند.

نکته ای که در مورد این روش وجود دارد این است که امواج تابیده شده حداکثر ۳ میلی متر در عمق بافتهای پوست نفوذ می کنند. هرچه نفوذ عمیقتر باشد، میزان گرما کمتر خواهد بود، بنابراین درمان به روش آر اف محدودیتهای خود را دارد.

نتایج مورد انتظار در درمان به روش آر اف

روش آر اف با هر رنگ پوستی سازگار است و برای جوانسازی و لیفت صورت، تغییر شکل و تغییر حالت عضلات صورت، لیفت ابروها، پاکسازی اطراف چشم، بهبود چین و چروک و خطوط ریز ایده آل است. این روش در درجه اول برای درمان شلی پوست و سفت شدن صورت استفاده می شود و معمولاً در اواسط دهه سی تا پنجاه سالگی کاربرد دارد.

تحریک کلاژن در طول درمان شروع می شود و پس از آن ماه ها ادامه می یابد. برای بهترین نتیجه، ممکن است به منظور تثبیت شرایط پوستتان به یک یا دو جلسه مراجعه در سال نیاز داشته باشید. اما دفعات توصیه شده جلسات به دستگاه خاصی که برای درمان استفاده می شود، بستگی دارد.

تفاوت های اصلی میان روش های هایفو و آر اف

اگرچه استفاده از هر دو روش جهت رسیدن به یک هدف انجام می شود، اما این دو روش کاملاً متفاوت هستند. انتخاب هر یک از این دو روش کاملا وابسته به نتایج مورد انتظار شما می باشد. برای کمک به انتخاب روش مناسب، نکات اصلی تمایز میان این دو روش را ذکر کرده ایم.

اولین و بارزترین تفاوت میان این دو روش فناوریهای استفاده شده جهت گرم کردن بافتهای عمیق پوست است. هایفو از انرژی فراصوت متمرکز و شدید استفاده می کند، در حالی که آر اف بر اساس فناوری رادیوفرکانس عمل می کند.

دومین تفاوت این است که هایفو بسیار عمیقتر و فراتر از لایه های میانی پیش می رود و می تواند به لایه SMAS برسد. در مقابل تابش امواج آر آف به اندازه هایفو عمیق نخواهد بود و روی لایه های اپیدرمی (نازکترین لایه پوست) تمرکز دارد.

مورد دیگر در تفاوت این دو روش، جلسات درمان است. در حالی که هایفو به طور کلی به یک جلسه درمان نیاز دارد، درمان به کمک روش آر اف ممکن است تا چندین جلسه به طول بیانجامد. تعیین دفعات دقیق هر یک از این روشهای درمانی به نوع دستگاه مورد استفاده و شرایط پوستی بیمار بستگی دارد.

نهایتاً این که استفاده از انرژی فراصوت در اقدامات زیبایی روش جدیدتری نسبت به آر اف است.

انتخاب بهترین روش درمان

با افزایش سن، صورت ما ترکیبی از افتادگی، چین و چروک و فرو رفتن را نشان می دهد. اگرچه سبک پیری هر فرد همیشه منحصر به فرد است و باید به صورت جداگانه مورد توجه قرار بگیرد اما راهنمای زیر توضیح می دهد که چگونه درمانهای متفاوت برای انواع مختلف مسائل مناسبتر است.

اگر مشکل اصلی شما افتادگی است و هدف نهایی شما لیفت کردن صورت باشد، بهتر است از هایفو استفاده کنید. عمق سفت شدن بافت در روش هایفو موجب خواهد شد که نتیجه بهتری را با انتخاب این روش شاهد باشید. بنابراین، هایفو بهترین گزینه برای سفت شدن پوست، بهبود ظاهر چانه و لیفت کردن ابرو و صورت است.

آر اف یک روش با شدت کمتر است که به اندازه هایفو در بافت نفوذ نمی کند. پس می تواند انتخاب بهتری برای رفع کاهش حجم یا درمان نواحی ظریف مانند پلکهای پایین و بالا باشد. بنابراین، اگر شلی در پوست ندارید یا محدودیتهایی از نظر مشکلات پوستی دارید و از طرفی حجم صورت خود را از دست داده اید، می توانید آر اف را انتخاب کنید.

هایفو و آر اف تولید کلاژن را تقویت کرده و بازسازی بافتهای پوست را تسریع می کند. بنابراین هر دو روش در درمان چین و چروک و خطوط ریز موثر هستند. بهترین روش برای درمان علائم تحلیل رفتن پوست به میزان پیری پوست و منطقه ای که می خواهید درمان کنید بستگی خواهد داشت.

در پایان اگرچه شما اطلاعات لازم برای انتخاب بهترین روش درمان را دارید اما برای تصمیم گیری در مورد هر نوع روش درمانی، باید همیشه با یک متخصص مشورت کنید. متخصص پوست می تواند آناتومی صورت و شلی پوست شما را به طور حرفه ای ارزیابی کند و پس از معاینه فیزیکی، یک توصیه درمانی خاص ارائه دهد.

منبع : www.whcl.ir

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]

  چه کنیم تا قند خون نگیریم ؟

  چه کنیم تا قند خون نگیریم ؟ ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز ۱. شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید: خوردن غذا‌هایی که شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه شده دارند، می‌توانند ریسک و خطر ابتلا به دیابت را بیشتر کنند. بدن […]

  جراحان آمریکایی با موفقیت کلیه یک خوک را به یک بیمار پیوند زدند

  برای نخستین بار کلیه یک خوک به انسان پیوند زده شد، آن هم بدون رخ دادن واکنش حاد رد پیوند از سوی سیستم ایمنی بدن بیمار.

  طراحی سایت پزشکی حرفه ای

  طراحی سایت پزشکی حرفه ای: امروزه با پیشرفت اینترنت و دسترسی بسیاری از افراد به آن بسیاری از خرید ها و دریافت خدمات از طریق اینترنت انجام می شود.سایت هایی وجود دارند که هر یک در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند برخی از […]

  اگر غلظت خون دارید بخوانید

  اگر غلظت خون دارید بخوانید ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز درمان قطعی و سریع غلظت خون با چند راهکار ساده را در این مطلب بخوانید. غلظت خون یعنی چه؟
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi