جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب دانستنیهای پزشکی ۱

2,333

بازدید

دانلود کتاب دانستنیهای پزشکی ۱ ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب دانستنیهای پزشکی 1

دانلود کتاب دانستنیهای پزشکی ۱

«طب» و اهمّیت طبابت از دیرباز و حّتی در صدر اسـلام مورد تو ّجه بوده و دین اسلام نیز علوم پزشکی را ارج نهاده و برای آن اهمّیت فوق العاده ای قایل شده است. تاریـخ طب و پزشـکی، فراز و نشـیب هـای فراوانی داشـته و دارد.

در پیشـینه طب در اسـلام، شخصـیت های بارزی پا به عرصه وجود نهاده و درخشـیده اند؛ بزرگانی چون ابوعلی سینا، فارابی و دیگران که به سهم خود، تلاش و مجاهدت های فراوانی در بهبود وضع پزشکی و پیشرفت آن نموده اند.

تاریخ، گواه این مطلب است که اسـلام و رجال ممتاز اسـلامی، خدمات قابل توجه بسـیاری به علوم پزشـکی کرده اند تا جایی که مدعی امروز، یعنی غرب تا چندی پیش در دانشگاه های خود کتب پزشکی مسلمانان را تدریس می نمود.
کتب مسلمانان در علوم پزشکی، رقمی شایان ذکر است که نویسندگان آنها هر کدام به نوبه خود و در حّد توان، در این زمینه قلم فرسایی نموده و این علم را رونق بخشیده اند که الحق قابل تحسین و تقدیر است.

کتابی که پیش رو داریـد، حاصل تلاش اندیشـمند مجاهـد و خسـتگی ناپذیر، علامه جعفر مرتضـی عاملی است که با تو ّجه به نیاز کنونی جوامع بشری، به رشته تحریر درآمده و همچنین خدمتی بزرگ به اّمت اسلامی انجام داده است.

محّقق برجسـته این کتاب، برای غنا بخشیدن به نوشتار خود، بالغ بر ۱۴۶ منبع معتبر به عنوان خمیرمایه این نوشـته قرار داده و به آنها استناد نموده است.

سیر مباحث استاد در این کتاب بدین قرار است:

تاریخ طب، پرتوی از اخلاق طبی در اسـلام، پیشگیری و بهداشت و … که در مباحث مطرح شده می توان بسیار مستدل، شّمه ای از سیر طب و طبابت و از تاریخ آن در اسلام آگاه شد .

این کتاب در سایت قائمیه رایگان به اشتراک گذاشته شده .

دانلود کتاب دانستنیهای پزشکی ۱ ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : جعفر مرتضی عاملی / لطیف راشدی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 14.8 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 1659


رمز فایل : www.takbook.com
9+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب خواص تخم بلدرچین

  دانلود کتاب خواص تخم بلدرچین ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۳ امتیازs مطالب موجود در دانشنامه « خواص تخم بلدرچین » : ♥ مقدمه ♥ تخم بلدرچین و بینایی ♥ تخم بلدرچین ومتعادل کردن کلسترول ♥ تخم بلدرچین و تحریک رشد ♥ تخم بلدرچین و کاهش فشار خون ♥ تخم بلدرچین وپاکسازی […]

  دانلود کتاب مواد غذایی مفید در ترمیم زخم

  دانلود کتاب مواد غذایی مفید در ترمیم زخم ۱٫۵۰/۵ (۳۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آنچه در کتاب « مواد غذایی مفید در ترمیم زخم » می خوانیم : ♣ مقدمه ♣ ویتامین کا درکنترل زخم ♣ ویتامین آ در کنترل زخم ♣ ویتامین سی در کنترل […]

  دانلود کتاب خواص عناب

  دانلود کتاب خواص عناب ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز فهرست کتاب ” خواص عناب ” : ⇐ مقدمه ⇐ فصل اول کاهش استرس و عناب ⇐ فصل دوم گلودرد و عناب ⇐ فصل سوم چاقی و عناب ⇐ فصل چهارم زخم معده و عناب ⇐ […]

  دانلود کتاب خواص گریپ فروت

  دانلود کتاب خواص گریپ فروت ۳٫۷۵/۵ (۷۵٫۰۰%) ۴ امتیازs مطالب موجود در دانشنامه ” فواید گریپ فروت ” به قرار زیر است : ♣ مقدمه ♣ فصل اول کاهش وزن وگریپ فروت ♣ فصل دوم جوان سازی پوست وگریپ فروت ♣ فصل سوم موی […]

  دانلود کتاب خواص چای ماسالا

  دانلود کتاب خواص چای ماسالا ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs محتوای کتاب ” خواص چای ماسالا ” : ∞ مقدمه ∞ سرماخوردگی و چای ماسالا ∞ آنتی اُکسیدان و چای ماسالا ∞ فشار خون وچای ماسالا ∞ سرطان و چای ماسالا

  دانلود کتاب مواد غذایی برای تعادل هورمونی

  دانلود کتاب مواد غذایی برای تعادل هورمونی ۱٫۵۰/۵ (۳۰٫۰۰%) ۴ امتیازs آنچه در کتاب ” مواد غذایی برای تعادل هورمونی ” می خوانیم : ↵ مقدمه ↵ روغن نارگیل ↵ کلم بروکلی ↵ زردآلو ↵ دانه کتان
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد