جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب به عقب برنمی گردیم

1,587

بازدید

دانلود کتاب به عقب برنمی گردیم ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs
دانلود کتاب به عقب برنمی گردیم

دانلود کتاب به عقب برنمی گردیم

به عقب برنمی‌گردیم؛ زندگی، زوال و امید در سوریۀ جنگ‌زده
این کتاب روایتی است میدانی، متهورانه و صد البته تلخ از فاجعۀ سوریه. میدانی از آن جهت که رانیا ابوزید، نویسندۀ لبنانیِ کتاب، عموما در متن رویدادهایی که گزارش کرده حاضر بوده است .

از اعتراضات مسالمت‌آمیز ۲۰۱۱ گرفته تا جبهه‌های نبرد معارضین، تا تشکیلات پشتیبانی همسایگان، و تا زندان‌های تاریک دمشق و بمباران‌هایی که خانۀ نیمی از شهروندان سوریه را متروکه ساخت.

به رغم این تنوع اما دغدغۀ کتاب واحد است: رنجی که گریبان یک ملت را گرفت.

در مبحث ” سخنی با خواننده ” می خوانیم :
سوریه دیگر مملکتی یکپارچه نیست . مگر در دل خاطرات و بر روی نقشه ها . حالا جای خود را به سوریه های متعدد داده است .

جنگ این سرزمین به نبردی بدل شده که کشته هایش نه تنها بی نامند ، که به اعداد و ارقام تقلیل یافته اند . اما دیگر حتی عدد هم نیستند .

اواسط ۲۰۱۳ ، سازمان ملل متحد تلاش برای شمارش کشته های سوریه را رها کرد . گر چه برآوردها از تلفاتی افزون بر ۵۰۰۰۰۰ نفر حکایت دارند .

نیمی از جمعیت ۲۳ میلیون نفری سوریه هم اکنون آواره اند . اما هیچ زندگی بی ارزش نیست . هر کدام از آن ها رشته ای است از یک تابلو فرش دسته جمعی که کلیت تصویر قائم به آن ها است .

حکومت سوریه ، در تابستان ۲۰۱۱ ، نام مرا در لیست سیاه قرار داد . هر چند نه به عنوان خبرنگار .
به من برچسب جاسوسی زدند .

جاسوس چندین دولت خارجی . و نامم در فهرست افراد تحت تعقیب ۳ دستگاه از ۴ دستگاه اطلاعاتی اصلی دمشق قرار گرفت . پس از آن ورودم به کشور هم ممنوع شد .

ترددم به سوریه از آن روز با پای پیاده و غیرقانونی از مرز ترکیه در شمال کشور انجام گرفت .

این کتاب را مترجم آن با اطلاع از قوانین سایت به takbook اهدا نموده اند .

دانلود کتاب به عقب برنمی گردیم ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : رانیا ابوزید/مهدی هاتف
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 3.1 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 414
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب مدلهای میان رشته ای در علوم سیاسی

  این کتاب حاصل ابتکاری دو گانه است : – ترکیب اصطلاحات تازه ترین تحقیقات انجام شده برای بکارگیری ریاضیات در علوم سیاسی. -تأملی نقادانه درباره پشتوانه و اساس معرفت شناختی این روشها

  دانلود کتاب نامعادله ی بی مجهول

  دانلود کتاب نامعادله ی بی مجهول ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز آنچه در کتاب ” نامعادله ی بی مجهول ” می خوانیم : ♠ مقدمه ♠ بخش اول : روایت متعارف ♠ فصل ۱ : سر تا پای یک سیاست ♠ ۱ . صورت مسأله […]

  دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس

  دانلود کتاب امنیت ایران و جنوب خلیج فارس ۴٫۳۳/۵ (۸۶٫۶۷%) ۳ امتیازs آنچه در کتاب ” امنیت ایران و جنوب خلیج فارس ” می خوانیم : ۱ – نگاه کلی به کتاب ۲ – اصول و مبانی تئوری ۳ – کالبدشناسی خلیج فارس ۴ […]

  دانلود کتاب فارغ از مغیلان در بیابان

  دانلود کتاب فارغ از مغیلان در بیابان ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آنچه در کتاب « فارغ از مغیلان در بیابان » می خوانیم : □ مقدمه……………………..۷ بخش ۱٫ سینما و سیاست □ شبیه سازی نظام های سیاسی در سریال مردگان متحرک….. ۱۳

  دانلود کتاب نظریه رودخانه های موازی ولی مواج

  دانلود کتاب نظریه رودخانه های موازی ولی مواج ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs فهرست □ مقدمه…………………………………………………………………………۷ □ نظرنوشت رودخانه های موازی ولی مواج……………………. ۱۱ □ قدرها و قلدرها ……………………………………………………….. ۱۷ □ فتنه فرقه…………………………………………………………………. ۲۵

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs روند جهانی شدن که به تعبیری از چهار قرن پیش شروع شد، اگرچـه بـا محوریت اقتصاد آغاز گردید، اما به تدریج دیگر جنبـه هـا را هـم شـامل گردید. به موازات گسترش امکان ارتباط […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi