جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض

905

بازدید

دانلود کتاب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز
دانلود کتاب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض

دانلود کتاب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض

چگونه می توانیم معایب و نواقص را برطرف کنیم، فسادها را بزداییم و به معنای درست کلمه، اصلاح را در کشور به وجود بیاوریم. این سؤال بسیار مهمی است و جا دارد که ذهن های همه ی کسانی که به سرنوشت این کشور و این ملّت علاقه مندند، روی این سؤال متمرکز بشود.
در منتخبی از این کتاب درباره « رانت خواری » می خوانیم :

رانت خواری به معنای سوء استفاده از فرصت ها و امکانات سازمان برای تأمین منافع شخصی است . به ثروت بادآورده ، پول مفت ، پول کارنکرده و ناحق هم رانت می گویند .

در رانت خواری فرد متخلف مستقیما اموال دولت یا مردم را به نفع خود تصاحب نمی کند . بلکه به دلیل موقعیت و اعتبار سازمانی اش ، به اقداماتی دست می زند که انجام آن برای دیگران ممکن نیست . البته این اقدامات ممکن است در پوشش قوانین و مقررات انجام گیرد .

امروزه رانت به هر پرداختی که بیشتر از ارزش واقعی محصول یا خدمت باشد اطلاق می شود . دریافت های بیش از حد متعارفی که ممکن است با محـدود کردن عرضه و سـلب اختیار از دیگران حاصل شود، نوعی
رانت به شـمار می آیـد.

کسـب درآمـد از طریـق تولیـد و کـار مولّـد در جـامعه، امری معقـول و معمـول اسـت ولی بـه دسـت آوردن آن از طریـق امتیـازات یا مجوزهای خاص، رانت محسوب می شود.

رانت (مفت) خواران افراد حقیقی یـا حقوقی هسـتند که بـدون انجـام کـار مفیـد و حـتی مضـر به حـال اقتصـاد کشور، به ازای پرداخت رشوه و پارتی بازی به امتیاز نامه های انحصاری دولتی دسترسـی می یابنـد

و ثروت های بادآورده و افسانه ای کسـب می کنند. بهره برداری انحصاری از محصول منابع عمومی یا قاچاق قانونی، نتیجه اش رانت خواری است .

برای دانلود کتاب مبارزه با فقر، فساد و تبعیض ، به لینک زیر مراجعه نمائید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : اسماعیل پرور
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.9 مگابایت
نوع فايل : pdf
تعداد صفحه : 193
منبع : قائمیه

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب بازخوانی امنیت در فرهنگ

  دانلود کتاب بازخوانی امنیت در فرهنگ ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۲ امتیازs تا دهه ۱۹۶۰ میلادی، حوزه قدرت به دو بخش پوزیسیون و اپوزیسیون تقسیم‌بندی می‎شد. تا قبل از این تاریخ نبرد بین دولتی‌ها و انقلابی‌ها(شورشی‌ها)بود.

  دانلود کتاب بررسی نسبت فرهنگ با تغییرات جمعیتی

  دانلود کتاب بررسی نسبت فرهنگ با تغییرات جمعیتی ۴٫۸۴/۵ (۹۶٫۸۰%) ۲۵ امتیازs فهرست کلی کتاب در یک نگاه : ۱ – کلیات ۲ – چارچوب نظری و مفهومی ۳ – فرهنگ و جمعیت ۴ – نتیجه گیری

  دانلود کتاب نام باوری

  نهادهـای اجتماعـی مجموعـه ای از ارزشهـا، اهـداف، روشهـا، قوانیـن، مقـررات، تجربیـات و توانایی هـای جوامـع مختلـف بـرای رفـع نیازهایشـان اسـت.

  دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی

  دانلود کتاب فرهنگ _ جامعه و خودبنیادی ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز مجموعـه ای کـه در دسـت داریـد شـامل مقـالات و مصاحبه هـای نویسـنده در حوزه فرهنـگ و جامعه اسـت که از سـال ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۸ منتشـر شـده اسـت. پرداختـن به موضوعـات با رویکـردی انتقادی […]

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی

  دانلود کتاب نفع ملت یا نفیر فرنگی ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs روند جهانی شدن که به تعبیری از چهار قرن پیش شروع شد، اگرچـه بـا محوریت اقتصاد آغاز گردید، اما به تدریج دیگر جنبـه هـا را هـم شـامل گردید. به موازات گسترش امکان ارتباط […]

  دانلود کتاب مطالعات جنسیت

  دانلود کتاب مطالعات جنسیت ۳٫۵۴/۵ (۷۰٫۷۷%) ۱۳ امتیازs آنچه در کتاب ” مطالعات جنسیت ” به چشم می خورد به قرار زیر است : پیشگفتار مقدمه مقدمه ای بر مطالعات جنسیت مطالعات جنسیت نمودهای جنسیت
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi