جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

اگر قصد انجام ورزش در تابستان را دارید …

184

بازدید

اگر قصد انجام ورزش در تابستان را دارید ...

اگر قصد انجام ورزش در تابستان را دارید …

وقتی نوبت به عرق کردن در گرمای تابستان می رسد، اشتباهات رایج در نهایت منجر به مشکلات خطرناکی می شود. با رطوبت طاقت فرسا و افزایش دما، داشتن یک چک لیست از آنچه انجام می دهید بسیار مهم است تا شما را ایمن نگه دارد و به شما اجازه دهد در بهترین حالت خود عمل کنید.

اگر قصد انجام ورزش در تابستان را دارید این لیست از اشتباهات ورزش تابستانی رایج در بخش تناسب اندام را بررسی کنید.

آشنایی با اشتباهات ورزشی در تابستان

در ادامه با تعدادی از اشتباهات رایج و البته مخرب ورزشی افراد در فصل تابستان آشنا خواهید شد.

اجتماعی شدن در سالن ورزش:

در حالی که این درست است که باشگاه های ورزشی، کلاس های زومبا و غیره می توانند مکان هایی باشند که در آن ها دوست پیدا کنید، اما روابط زیاد در باشگاه می تواند شما را از انجام ورزش دور کند و جلسات ورزش شما را بی اثر کند.

این عادت نیز می تواند شدت ورزش را کاهش دهد چون زمان زیادی برای معاشرت با یکدیگر صرف خواهد شد.

گرم نکردن :

گرم کردن و تمرینات کششی یکی از مهم ترین مراحل هر برنامه ورزشی است و وزنه برداری، یوگا، رقص و… می تواند از این جمله باشد.

گرم کردن و حرکات کششی به بدن اجازه می دهد تا خود را برای ورزش شدید که قرار است انجام دهید آماده کنید. علاوه بر این، گرم کردن از جراحات، خستگی زودرس و انقباض عضلانی جلوگیری می کند.

استفاده نادرست از تجهیزات:

اگر به باشگاه ورزشی یا مرکز پیلاتس رفته اید، می دانید که انواع زیادی از دستگاه ها و تجهیزات تمرین با وظایف ویژه ای وجود دارد.

اگر مبتدی هستید، مطمئنا به کمک یک مربی برای درک استفاده از تجهیزات مختلف نیاز خواهید داشت. اگر تجهیزات ورزشی به اشتباه استفاده شود، ورزش ممکن است نه تنها موثر نباشد، باعث آسیب نیز شود.

بلند نکردن وزنه:

بسیاری اوقات، افرادی که در سالن ورزشی برای کاهش وزن ثبت نام می کنند تنها تمرین های کاردیو، مانند دویدن بر روی تردمیل، دوچرخه سواری و ….انجام می دهند.

اما یک ورزش موثر باید ترکیبی از بلندکردن وزنه و کاردیو باشد، زیرا انجام تنها یکی از این دو نوع ورزش به شما کمک نمی کند و سوخت و ساز زمانی افزایش می یابد که هر دوی آن ها انجام شود.

نداشتن برنامه روتین :

زمانی که یک برنامه ورزشی را شروع می کنید، یک برنامه ثابت برای هر روز هفته را برنامه ریزی کنید،

بنابراین وقتی به باشگاه می روید، دقیقا می دانید چه می کنید. به این ترتیب، ورزش شما می تواند شدیدتر باشد و مانع از این شود که برای تصمیم گیری در مورد ورزش بعدی معطل شوید.

ورزش زیاد :

با اینکه یک روتین ورزشی شدید دارید، می خواهید به سرعت نتایج را ببینید. اما بدن به استراحت نیاز دارد و زمان التیام بخش آن است.

تمرینات ورزشی زیاد و خستگی می تواند ورزش شما را بی اثر کند، زیرا بدن شما زمان کافی برای بهبود خود ندارد. بنابراین درک محدودیت های بدن تان مهم است.

عدم تغییر برنامه:

داشتن یک برنامه ورزشی روتین برای تمام روز به مدت بیش از یک ماه در سالن ورزش، کار بی فایده ای است و شاید نتیجه دلخواه را نگیرید.

زیرا ماهیچه ها به ورزش روتین عادت می کنند و بعد از یک مدت متوقف می شوند. اگر ورزش روتین خود را تغییر دهید، ماهیچه ها باید سخت تلاش کنند تا با آن ها سازگار شوند.

انجام ندادن ورزش :

نداشتن برنامه روتین نه تنها در ورزش بلکه در اغلب رشته ها می تواند ثابت کند که بی اثر است.

برای مثال، اگر شما در تمام روزهای هفته غذای سالم نخورید، سالم تر نخواهید شد. اگر چند روز در هفته به سالن ورزش بروید، گرفتن نتیجه مثبت بسیار دشوارتر می شود.

عدم استفاده از الکترولیت ها

هنگام ورزش در هوای گرم بدن عرق می کند، بنابراین بهتر است از مواد غذایی حاوی الکترولیت، بیشتر استفاده کنید. مواد غذایی مانند شیرکاکائو، بادام و موز بسیار مناسب است.

عدم نوشیدن آب :

بدن در فصل تابستان برای تنظیم سلامت خود از آب استفاده می کند. زمانی که بدن دچار کم آبی می شود کارآیی آن کاهش می یابد و احساس خستگی در فرد ایجاد می شود،

همچنین می دانیم در سالن ورزش یک فرد عادی برای سالم ماندن باید حداقل ۲ لیتر آب بنوشد. اغلب نوشیدن آب قبل و بعد از یک جلسه ورزشی اجباری است.

با این وجود، بسیاری از ما در طول تمرینات، در میان ورزش آب می نوشیم. این عادت نوشیدن آب در بین ورزش، می تواند به حفظ سلامت در طول ورزش و به بهبود سریع تر ماهیچه کمک کند.

بنابراین قبل از شروع ورزش دو لیوان آب بنوشید و از نوشیدنی های کافئین دار کمتر استفاده نمائید.

بی توجهی به کرم ضد آفتاب:

حتما در روزهای آفتابی از کرم ضد آفتاب استفاده کنید.چون آفتاب تابستان تاثیر منفی بر روی پوست شما دارد.

از این رو قبل از ترک خانه برای انجام ورزش، از کرم ضد آفتاب با حداقل SPF 30 استفاده و در صورتی که ورزش شما طول کشید، هر دو ساعت یک بار، آن را تمدید کنید.

در حقیقت اگر ورزش سخت انجام می دهید باید هر ۴۵ تا ۶۰ دقیقه یک بار کرم ضدآفتاب بزنید، زیرا آفتاب سوختگی شدید می تواند احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهد.

مناسب نبودن لباس ورزشی

در هوای گرم تابستان و فضای آزاد، لباس های پلی استر مناسب ورزش نمی باشند. از لباس های پنبه ای و سبک تر استفاده کنید.

شروع دیر هنگام ورزش :

نمی خواهید بیش از حد گرم شوید و به بدن آسیب برسانید، اما چنانچه در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک میخوانید اگر ورزش صبح را فقط یک ساعت به تعویق بیندازید باید مراقب عواقب آن باشید.

به این دلیل که در طول تابستان دما بسیار زودتر افزایش می یابد و باید زمانی که می خواهید ورزش کنید را چک کنید. بین ساعات ۱۰ صبح تا ۳ بعداز ظهر در فضای آزاد ورزش نکنید. با این حال، از آسیب زدن غیر ضروری به بدن خود اجتناب کنید.

انتخاب رنگ های تیره برای لباس های ورزشی:

رنگ های سیاه ممکن است اثر لاغری مطلوب داشته باشند، اما برای وقتی که ورزش انجام می دهید مناسب نیستند.

زیرا رنگ سیاه و دیگر رنگ های تیره در واقع گرما را جذب می کنند و هنگام تمرینات زیاد، بیش از حد احساس گرما می کنید. به جای آن از رنگ های روشن تر استفاده کنید که نور خورشید را منعکس کنند.

ورزش بیش از اندازه

خستگی بدن نباید نادیده گرفته شود. ممکن است ورزش بیش از اندازه خطرناک شده و منجر به حالت تهوع و بیهوشی شود.

مصرف نکردن پروتئین :

مصرف بیش از حد پروتئین قبل از ورزش می تواند باعث افزایش دمای بدن و گرمای بیش از حد شود.

اگر می خواهید پروتئین مصرف کنید، استفاده از آن را به بعد از ورزش موکول کنید، زیرا به شما در بازسازی ماهیچه ها کمک خواهد کرد.

نداشتن آمادگی جسمانی برای رفتن به کوهستان:

در روزهای گرم تابستان، کوهنوردی ورزش در ارتفاعات به آمادگی بیشتری نیاز دارد چرا که در ارتفاع اکسیژن کمتری وجود دارد. بنابراین در صورت داشتن آمادگی کافی، اقدام به کوهنوردی کنید.

نمناک

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  قوانین بازی بولینگ

  ورزش بولینگ چیست؟ بولینگ بازی ‌ای با قدمت بسیار است که از زمان های دور تا به حال یکی از محبوب ترین بازی ها بین مردم نقاط مختلف جهان بوده است. توپ و پین های بازی بولینگ را در آرامگاه پادشاه مصری ای که […]

  چگونه با شنا لاغر شویم ؟

  شما با دست ها و پاها روی آب شناور می شوید و با استفاده از ماهیچه های پشت تعادل خود را حفظ می کنید. علاوه بر آن اگر از ورزش های هوازی دیگری چون کاردیو، پیاده روی و دو خسته شده اید، می توانید […]

  ۲۵ تاکتیک بازی شطرنج

  ۲۵ تاکتیک بازی شطرنج ۳٫۲۶/۵ (۶۵٫۲۹%) ۳۴ امتیازs فراگیری اصول بازی شطرنج ارتقای سریع سطح توانایی از یک بازیکن مبتدی به یک بازیکن پیشرفته و حرفه ای را در پی داشته و دستیابی به مهارت های فنی این بازی را میسر می گرداند؛

  مزایای پیاده روی بمنظور لاغری شکم

  شاید داشتن شکمی صاف و بدون چربی‌های انباشته برای بسیاری افراد آرزوی دست نیافتنی باشد. اما واقعیت آن است که آب‌کردن چربی‌های انباشته شده شکم و لاغری شکم با داشتن یک رژیم غذایی اصولی، معتدل و همیشگی و سی دقیقه تا یک ساعت پیاده‌روی […]

  ۲۵ مهارت پیروزمندانه در شطرنج

  ۲۵ مهارت پیروزمندانه در شطرنج ۴٫۱۶/۵ (۸۳٫۱۶%) ۱۹ امتیازs ۱- مهره های خود را هر چه سریعتر گسترش دهید آنچه در شروع بازی شطرنج مهم است، گسترش مهره ها به بهترین محل ممکن و قلعه گرفتن شاه است. گشایش زمانی کامل می شود که […]

  اگر کوهنورد آماتور هستید بخوانید

  اگر کوهنورد آماتور هستید بخوانید/ کوهنوردها دو دسته هستند، یکی آن‌هایی که حرفه‌ای هستند و با گروه‌های حرفه‌ای هم کوهپیمایی می‌کنند و دیگری آن‌هایی که تازه‌کار هستند و به همراه خانواده و برای گشت و گذار کوهنوردی می‌کنند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi