جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟

1,590

بازدید

ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟ ۴٫۶۷/۵ (۹۳٫۳۳%) ۳ امتیازs

ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟

ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟

ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟

ازدواج کردن شروع یک ارتباط است. خانواده همسر شما، بخش بسیار مهمی از زندگی او هستند که باید به آن‌ها احترام بگذارید . همان طور که توقع دارید همسرتان به خانواده شما و وابستگی‌تان به آن‌ها ارزش قائل شود. اما در عین اینکه ملزم به ارتباط با خانواده همسرتان هستید، لازم است تا حد و حدودی را نیز رعایت کنید.

چرا که اگر این رابطه حدود و مرز مشخصی نداشته باشد ممکن است منجر به دلخوری‌ و دخالت آن‌ها در زندگی شما ویا اختلاف در روابط زناشویی شما بشود. در ادامه مقاله به بررسی حدود رابطه با خانواده همسر می‌پردازیم.

دلایل اهمیت حدود رابطه با خانواده همسر

ازدواج دو نفر یعنی پیوند بین دو خانواده که در اکثر مواقع این دو خانواده با هم تفاوت‌هایی دارند. عدم مدیریت این تفاوت‌ها باعث بروز مشکلاتی بین زوجین می‌شود.

دو مشکل زیر به شما می‌گویند که چرا باید نسبت به رابطه خود با خوانواده همسر حد و مرز قائل شوید:

حدود رابطه با خانواده همسر | انتقاد از خانواده‌ها

طبیعی است که خانواده هریک از زوجین متفاوت از خانواده دیگری باشد و در بعضی مواقع زن و شوهر انتقادهایی از خانواده یکدیگر بکنند.

هر فرد نماینده‌ی خانواده خودش است و زمانی که از خانواده‌اش انتقاد بشنود آرزده می‌شود و آن را توهینی به خود می‌پندارد. برای جلوگیری از این مورد لازم است تا حدود رابطه با خانواده همسرتان را مشخص کنید.

حدود رابطه با خانواده همسر | قوانین متفاوت هر خانواده

هر خانواده‌ای برای خود قوانین و چهارچوب مشخصی دارد که اعضا متناسب با آن رفتار می‌کنند. این تفاوت‌های خانوادگی ممکن است در رابطه زوجین ایجاد مشکل نکند؛

چرا که زن و شوهر قوانین خاص خود را در زندگی مشترک وضع می‌کنند. اما زمانی که حد و حدودی برای رابطه با خانواده همسر وجود نداشته‌باشد و دخالت صورت بگیرد، چهارچوب‌ها و قوانین بهم می‌ریزند و مشکلات زیادی در زندگی زوجین بروز پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله دعوای بین زوجین مراجعه کنید.

راه‌هایی برای حفظ حدود رابطه با خانواده همسر

برای این که بتوانید تفاوت‌های ذکر شده را کنترل کنید باید حد و حدودی برای روابط خود مشخص کنید. راه‌های ایجاد مرز با خانواده همسر به شرح زیر می باشد:

۱٫ حفظ استقلال

اگر شرایط مهیا است بهترین کار این است که زندگی مستقلی داشته باشید. اگر با خانواده همسرتان زندگی کنید مسلم است که راه برای ارتباط بیشتر باز می‌شود و احتمال این که مشکلاتی به وجود بیاید بالا می‌رود.

در این شرایط ممکن است زندگی برای شما بسیار سخت باشد و آمادگی لازم برای نقل مکان را هم نداشته‌باشید. در این زمینه تنها استفاده از مشاوره خانواده می‌تواند راه‌گشای شما باشد.

۲٫ حدود رابطه با خانواده همسر | ارتباط هر فرد با خانواده‌اش

بهتر است اجازه دهید همسرتان با خانواده خود بیش تر در ارتباط باشد. البته نه به این معنی که مثل زمان مجردی تمام وقت خود را با خانواده‌اش بگذراند ولی اجازه دهید زمان‌هایی را به تنهایی با خانواده‌اش بگذراند

چرا که به هر حال وابستگی هر فرد به خانواده‌اش امری انکار ناپذیر است و محدود کردن بیش ازحد مشکلات جدی به وجود می‌آورد.

برای مثال می‌توانید توافق کنید که شوهرتان بعضی شب‌ها بعد از کار به تنهایی به ملاقات خانواده‌اش برود یا اجازه دهید خانم‌تان بعضی روزها که شما در خانه نیستید برای ساعت مشخصی به ملاقات خانواده‌اش برود.

۳٫ برنامه ریزی برای ارتباط با خانواده‌ها

در ابتدای زندگی این مسئله را با همسر خود مشخص کنید که چه وقت‌هایی با هم به ملاقات خانواده‌تان بروید.

در این برنامه ریزی به رعایت انصاف توجه داشته‌باشید و برنامه‌ای بریزید که در هفته، روز مشخصی برای ملاقات با خانواده هر یک اختصاص یابد. مطالعه مقاله رابطه با خانواده همسر می‌تواند در این زمینه بسیار کمک کننده باشد.

۴٫ حدود رابطه با خانواده همسر | داشتن ارتباط محدود

اگر با خانواده همسر خود مشکل دارید، بهتر است زمان‌های محدود و مشخصی داشته باشید که به همراه همسرتان به ملاقات خانواده‌اش بروید.

بهترین زمان هفته‌ای یک بار یا دو هفته‌ای یک بار است که این زمان نیز بهتر است خیلی طولانی نشود. وقتی که زمان‌های دیدار زیاد باشد حرف‌های خاصی برای صحبت وجود ندارد و توجه به تفاوت‌ها و ایراد گیری و دخالت بیشتر می‌شود.

پس بهتر است زمان محدود باشد تا فرصتی برای بحث‌هایی که منجر به دلخوری می شوند، نباشد.

۵٫ احترام گذاشتن

لازم نیست که حتما خانواده همسر خود را دوست داشته باشید و یا با آن‌ها بسیار صمیمی شوید ولی باید به آن‌ها احترام بگذارید.

احترام گذاشتن به این معنی نیست که فردی منفعل باشید و هرچه به شما گفتند انجام دهید اما به صحبت‌هایشان گوش دهید و آن‌ها را درک کنید.

می‌توانید به خانواده همسر خود به عنوان خانواده خود نگاه کنید و همان طور که به آن‌ها احترام بگذارید به خانواده همسر تان نیز احترام بگذارید.

یکی از مهم‌ترین تأثیرات ایجاد حد و مرز با خانواده همسر کاهش دخالت‌های آن‌هاست. مطمئنا قطع رابطه با خانواده همسر نمی‌تواند راه‌حل مناسبی باشد.

منبع : هنر زندگی

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بسیاری از رابطه‌ها و ازدواج‌ های امروزی به علت برخی ویژگی‌های اخلاقی طرفین و نداشتن شناخت کافی نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟ ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs شخصیت شما بر هر چیزی، از دوستان‌تان گرفته تا کاندیدی که به او رای می‌دهید تاثیرگذار است؛ اما با این حال خیلی از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن به ویژگی‌های شخصیتی‌شان […]

  شیوه های پاداش به کودکان

  شیوه های پاداش به کودکان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز قبل از هر چیز باید تعریفی صحیح از پاداش داشته باشیم . قانون اثر در روانشناسی بیان می کند که وقتی به دنبال یک رفتار اتفاق خوشایندی روی می دھد احتمال تکرار شدن آن رفتار […]

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان ۳٫۳۶/۵ (۶۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان/ جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها […]

  اختلال سلوک در کودکان

  اختلال سلوک در کودکان ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۵ امتیازs اختلال سلوک چیست؟ این اختلال وضعیتی است که کودکان و نوجوانان دچار آن می‌شوند. کودکان درگیر این اختلال از آزاررساندن به مردم و انجام‌دادن کارهای ناشایست لذت می‌برند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi