جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

معرفی کتاب های مفید برای مطالعه

1,040

بازدید

 

در همه جوامع و فرهنگ‌ها مطالعه کردن یک ارزش محسوب می‌شود که ارتقاء دانش عمومی اجتماع را به دنبال خواهد داشت. کتاب برای خواندن فراوان است اما کدام کتاب مفید است؟ انسان ذاتاَ کنجکاو است و برای ارضاء این حس بدنبال یافتن نوعی سرگرمی بوده که کتابخوانی بهترین گزینه برای رسیدن به گمشده‌های ذهنی اوست. در دنیای امروز به علت پیشرفت‌های فناوری دستیابی به اطلاعات کار ساده‌ای بشمار می‌آید اما برخی نیازهای بشر صرفاَ از طریق مطالعه برطرف می‌شود؛ به همین علت در این مقاله گلچینی از کتاب‌های برتر جهت مطالعه را تدارک دیده‌ایم تا شما را درگیر چالش کسب معرفت کنیم.

۱ . کتاب ملت عشق

الیف شافاک چهل قاعده عشق و عرفان را از زبان شمس و مولانا با نثری شیوا و بی‌تکلف تشریح می‌کند. در این اثر شگفت‌انگیز چندین راوی مختلف وجود دارد که بر جذابیت داستان می افزاید. منتقدین بر‌این باورند که هرکسی این رمان را خوانده، بدون شک از آن تأثیر گرفته و دیدگاه او نسبت به زندگی و فلسفه زیستن کاملاَ دگرگون شده است. در قسمتی از این کتاب مفید آمده: “عشق خدا به دریا می‌ماند. هر انسانی به قدر ذاتش از آن آب برمی‌دارد. این که هرکسی چقدر آب برمی‌دارد به گنجایش ظرفش بستگی دارد. یکی ظرفش خمره است، یکی دلو، یکی کوزه، دیگری پیاله.” به جرأت می توانم بگویم که “ملت عشق” کتابی‌ست که زندگی مرا تغییر داد، پس پیشنهاد می‌کنم حتماَ آن را بخوانید.

۲ . کتاب عقاید یک دلقک

هاینریش بل با نگارش “عقاید یک دلقک” برنده جایزه نوبل ادبیات در سال ۱۹۷۲ شد. در این کتاب مفید عقاید مختلف سیاسی و اجتماعی، اختلافات میان کاتولیک‌ها و پروتستان‌ها، روابط عاطفی و تأثیر جنگ بر زندگی خانواده‌ها توسط نویسنده نقد می‌شود. هانس شخصیت اصلی این داستان بوده که اعتقادات او با حکومت تفاوت دارد، در نتیجه جامعه از پذیرش او سر‌‌باز می‌زند و روایت داستان از اینجا آغاز می‌گردد. این رمان از تاثیرگذارترین کتابهای دنیاست و در زمره کتاب‌ داستان درام و عاشقانه دسته بندی می‌شود که جنبه‌های انتقادی آن نسبت به مذهب و حکومت را نباید نادیده گرفت.

۳ . کتاب جاناتان مرغ دریایی

کتاب داستان کوتاه اما سرشار از امید، داستان یک مرغ دریایی که دوست ندارد همانند بقیه مرغان زندگی کند و دنبال هیجان در زندگی است. ریچارد باخ با نگارش این کتاب رها شدن و اوج گرفتن را به گونه‌ای نمادین برای انسان شرح می‌دهد. در بخشی از این کتاب جذاب می‌خوانیم: “سرانجام پیروز شده بود. سرعت نهایی! یک مرغ دریایی با سرعت سیصد و پنجاه کیلومتر در ساعت! موفقیت عظیمی بود، باشکوه‌ترین لحظه در تاریخ مرغان دریایی! و گشوده شدن عصری تاره در برابر جاناتان. همانطور که به سوی جایگاه خلوت تمرین خود پرواز می‌کرد، بال‌هایش را برای شیرجه از ارتفاع هشت هزار پایی جمع کرد. همان موقع تصمیم گرفت نحوه‌ی دور زدن را کشف کند.” منتقدین، این اثر از باخ را جز صد کتابی که باید خوانده شود بشمار می‌آورند.

۴٫ کتاب کافکا در کرانه

هاروکی موراکامی نویسنده ژاپنی این کتاب است که در قسمتی از مصاحبه‌اش می‌گوید: “برای من رمان‌نویسی مثل خواب دیدن است. نوشتن رمان به من اجازه می‌دهد که در بیداری و به عمد خواب ببینم. امروز می‌توانم به رویای دیروز ادامه دهم، کاری که معمولا کسی در زندگی روزمره نمی‌کند.” این رمان خواندنی سرشار از نماد و معماست که اتفاقات عجیب و غریب موجود در آن بگونه‌ای با یکدیگر مرتبط می‌شوند و خواننده به دنیای رمزآلود شخصیت اصلی داستان قدم می‌گذارد. تصویرپردازی این اثر به قدری قوی‌ست که غرق در یک دنیای خیالی و رویایی می‌شوید به همین علت بعید است لحظه ای کتاب را زمین بگذارید.

۵٫ کتاب قهوه سرد آقای نویسنده

یک کتاب عاشقانه – معمایی از روزبه معین که بیش از ۴۰ مرتبه تجدید چاپ شده است و ماجرای عشق آرمان به دختری که ۱۵ سال از خودش بزرگتر است، را روایت می‌کند. بدون شک قلم شیوا و صریح این نویسنده و پایان غافلگیرکننده داستان در جذب مخاطب مؤثر بوده و لذت مطالعه آن را دوچندان کرده است. در قسمتی از آن می‌خوانیم: “تو هیچ وقت نمی‌تونی با کسی که بدجور زخمیش کردی دوست باشی.”

۶٫ کتاب شازده کوچولو

در سال ۱۹۴۳ این کتاب با قلم آنتوان دوسنت اگزوپری منتشر گردید که در ایران توسط احمد شاملو ترجمه شده و در اختیار علاقمندان قرار گرفته است. باورکردنی نیست اما سالی یک میلیون نسخه از این شاهکار ادبی در جهان به فروش می‌رسد. درون مایه اصلی این اثر عشق، دوست داشتن و هستی است، که در بخشی از کتاب که شازده کوچولو به تماشای گل ها می‌نشیند، می‌خوانیم: “شما هیچ شباهتی به گل من ندارید، شما هنوز هیچ نیستید. کسی شما را اهلی نکرده است و شما هم کسی را اهلی نکرده‌اید. روباه من هم مثل شما بود. روباهی بود شبیه صدهزار روباه دیگر. ولی من او را دوست خودم کردم و حالا او در جهان یکتاست.”

۷٫ کتاب بار هستی

رمانی فلسفی از میلان کوندرا که به توصیف مسائل بنیادین هستی می‌پردازد. نویسنده معتقد است انسان یکبار زندگی می‌کند که قابل تکرار نیست پس قضاوت کردن امری بیهوده و بی‌معناست. پیچیدگی‌های این رمان باعث شکل‌گیری پرسش‌های متنوع در ذهن مخاطب می‌شود. کوندرا می‌گوید: “در زندگی با همه چیز برای نخستین بار برخورد می‌کنیم. مانند هنرپیشه‌ای که بدون تمرین وارد صحنه شود. اما اگر اولین تمرین زندگی، خود زندگی باشد، پس برای زندگی چه ارزشی می‌توان قائل شد؟”

۸٫ کتاب جزء از کل

کتابی که در صفحات آغازین خسته‌کننده بنظر می‌رسد اما در ادامه مخاطب را با طنزی تلخ با خود همراه می‌سازد. حوادث و اتفاقات خارق‌العاده و باورهای عجیب قهرمان داستان هر لحظه مخاطب را شگفت‌زده خواهد کرد. رمانی عمیق و پرمغز که در قسمتی از آن آمده است: “اگر کودکی ام یک چیز به من آموخت، آن چیز این است که تفاوت‌های بین ثروتمندان و فقرا اهمیتی ندارند، این شکاف بین سالم و بیمار است که رخنه‌ناپذیر است.”

از منظر برخی شروع به مطالعه کاری دشوار بنظر می‌رسد اما در ادامه یک سرگرمی جذاب خواهد بود که گستره‌ی تفکرات مخاطب را وسعت می‌بخشد. بسیاری از افراد در خرید کتاب با ارسال رایگان هم تنبلی می‌کنند و بهانه می‌آورند که فروشگاه آنلاین کتاب و لوازم تحریر گاج مارکت راه فراری برای آنها باقی نمی‌گذارد. کتاب برای مطالعه بسیار است اما توصیه می‌کنیم که کتابخوانی را از لیست بالا شروع کنید.

 

دانلود کتاب


برچسب ها

مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۰/۵ (۹۶٫۰۶%) ۷۱ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi