جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد

913

بازدید

دانلود کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد ۲٫۴۰/۵ (۴۸٫۰۰%) ۵ امتیازs
دانلود کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد

دانلود کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد

این نوشتار، ترجمه ی رساله ای است با عنوان: «النظره الخاطفه فی الاجتهاد» اثر ارزشمند فقیه معاصر و یکی از مراجع تقلید مقیم نجف اشرف، حضرت آیه اللّه العظمی محمد اسحاق فیاض. این رساله را مؤسسۀ دارالکتاب قم در جمادی الثانی ۱۴۱۳ هجری چاپ کرده است.

فهرست کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد :

اشاره ۴
محورهای مورد بحث ۵
احکام شرعی اسلامی ۵
از عصر تشریع تا عصر اجتهاد ۸
اخباریان و مسئله اجتهاد ۱۳
نقد دیدگاه اخباریان ۱۴
طرح یک مشکل ۱۶
حلّ مشکل به دو طریق ۱۶
روش نخست ۱۶
روش دوم ۲۴
فقه و اصول، دو دانش به هم پیوسته و در حال تعامل همیشگی ۲۶
اختلاف مجتهدان در فتاوا ۳۰
وجود اشتباهاتی در احکام اجتهادی ۳۲
نتیجه گیری ۳۶

در گزینشی از این کتاب می خوانیم :

برای هر کسی که با اجتهاد و استنباط سروکار دارد ، وجود مجموعه ای از اشتباهات و اجتهادات مخالف واقع تشریع اسلامی ، در استنباطات او یک امر معقول و طبیعی است .

بنابراین ، وظیفه ی ماست که احکامی را که مطابق با واقع و حقیقت تشریع اسلامی است ، از احکام شرعیه ای که نتیجه اجتهادات و نظریات مجتهدان است ، تفکیک کنیم .

زیرا اختلافات مجتهدان ، پدیده ای است در مجموعه ای از احکام شرعی که طبیعت و جنبه ی اجتهادی دارد که گاه با تشریع واقعی در اسلام منطبق است و گاه مخالف آن است .

چنین نیست که این اختلافات در آن دسته از احکام اسلامی جریان داشته باشد که جنبه ی واقعی در تشریع احکام اسلامی دارد .

به عبارت دیگر ، احکام شرعی اسلام در واقعیت عینی خود ، حاصل انظار و افکار انسان نیست ؛ افکاری که برخی با برخی دیگر اختلاف دارد .

بلکه احکام الهی است که نبی اکرم آن ها را آورده است و این احکام ، ثابت و بر پایه های محکم استوار است و اصول موضوعه و مبادی واقعی است و با تغییر افکار و آرا و زمان ها تغییر نمی کند ..

برای دانلود کتاب اندروید نگاهی گذرا به مسئله اجتهاد ؛ به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : آیت الله محمد اسحاق فیاض
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 8.2 مگابایت
نوع فايل : APK
تعداد صفحه : -
منبع : سایت قائمیه

رمز فایل : www.takbook.com


3+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب اندروید با من حرف بزن

  دانلود کتاب اندروید با من حرف بزن ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۲ امتیازs محتوای کتاب اندروید « با من حرف بزن » شامل موارد زیر است : √ مقدمه √ غبار غروب √ در انزوای جنایت √ کاروان فریاد √ سلام بر عشق √ با من […]

  دانلود کتاب اندروید تحجرگرایی

  دانلود کتاب اندروید تحجرگرایی ۳٫۶۰/۵ (۷۲٫۰۰%) ۵ امتیازs فهرست کتاب اندروید تحجرگرایی : مقدمه گفتار اول:ماهیت علوم دینی و پیوند آن با اخلاق(۱) گفتار دوم: ماهیت علوم دینی و پیوند آن باخلاق (۲) گفتار سوم: ماهیت علوم دینی و پیوند آن با اخلاق (۳) […]

  دانلود کتاب اندروید محبت زنان و کودکان در سیره پیامبر

  دانلود کتاب اندروید محبت زنان و کودکان در سیره پیامبر ۳٫۶۴/۵ (۷۲٫۷۳%) ۱۱ امتیازs خانواده یکی از بنیادی ترین نهادهای اجتماعی است. هر چند خانواده جامعه کوچکی به شمار می آید، ولی از آن جهت که هر جامعه بزرگ از مجموعه خانواده ها فراهم […]

  دانلود کتاب اندروید صحنه های قیامت

  دانلود کتاب اندروید صحنه های قیامت ۳٫۲۱/۵ (۶۴٫۲۱%) ۱۹ امتیازs کتابی که پیش روی شماست خلاصه ای از مباحث معاد از مرگ تا بهشت است . در این کتاب نظر متکلمین از علمای شیعه درباره مسائل مربوط به معاد ، مطابق روایات معصومین بیان […]

  دانلود کتاب اندروید به کجا آمدم _ در جستجوی معنای زندگی

  دانلود کتاب اندروید به کجا آمدم _ در جستجوی معنای زندگی ۴٫۳۱/۵ (۸۶٫۲۵%) ۱۶ امتیازs در ابتدای کتاب « به کجا آمدم _ در جستجوی معنای زندگی » می خوانیم : هر روز صبح از خواب برمی خیزم ، کار خود را شروع می […]

  دانلود کتاب اندروید نتیجه استخاره با قرآن بر اساس خط طه

  دانلود کتاب اندروید نتیجه استخاره با قرآن بر اساس خط طه ۳٫۱۳/۵ (۶۲٫۵۰%) ۸ امتیازs برای هر کسی پیش می آید که در زندگی روزمره اش نیازمند تصمیم گیری های مهمی باشد و برای این مسئله دچار تردید شود .
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد