جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

درمان دردها بدون دارو

242

بازدید

درمان دردها بدون دارو

درمان دردها بدون دارو

بخشی از درمان درد روانی است و تنها داروها درد را تسکین نمی دهند. بر روی درمان درد بدون استفاده از داروها تحقیقاتی انجام شده که در ادامه این مقاله به آن ها می پردازیم.

رنج توأم

اغلب کسانی که درد می‌کشند، از اینکه سربار کسی باشند، احساس عصبانیت، ترس، ناامیدی، رنجیدگی، افسردگی یا گناه می‌کنند و سعی می‌کنند، درد خود را بروز ندهند تا باعث ناراحتی دیگران نشوند.

اما، رنج، تجربه‌ای، اجتماعی است. کسانی که شریک زندگی هم هستند و آنهایی که عاشق‌اند، احساسشان شدید‌تر هم هست.

آن‌ها ناچارند کسی که ازش مراقبت می‌کنند را در محنت ببینند و آن‌ها هم سعی می‌کنند، احساس ناراحتی، اضطراب و ضعف خودشان را کنترل کنند.

زمانیکه بیمار، شریک او و بخصوص هر دو از بیان عبارات احساسی خجالت می‌کشند، سکوت می‌تواند حتی درد را وخیم‌تر کند.

در یکی از مطالعاتی که در دوک انجام شده، بیماران سرطانی که احساسات خود را بروز نمی‌‌دادند، بیشتر فکرو خیال می‌کردند و درد خود را بیشتر می‌کردند، این کار باعث وخیم‌تر شدن شدت درد آنان می‌شد.

فرنک کیف، محقق برنامه تحقیقات درمانی و پیشگیری از درد و دیگر محققان در حال مطالعهٔ رابطهٔ بین افراد بیمار و کسانی هستند که دوستشان دارند.

هدف آن‌ها توسعهٔ عوامل دخالت کننده‌ای است که نه تنها تردید بیماران را برای بیان احساس خود به همسرشان و برقراری ارتباط به هنگام بیماری کم می‌کند بلکه به آن‌ها بیاموزند که چگونه دربارهٔ آن فکر کنند.

خواسته کسانی که شک دارند

محققان هنوز به دنبال مشخص کردن این هستند که آیا مداخله یا تلفیق روش‌ها برای بیماران مفید است یا خیر؟

دنیس ترک، پروفسور و محقق درد‌شناسی در دانشگاه واشنگتون، می‌گوید: «هیچ مورد مهمی دربارهٔ روشی خاص وجود ندارد.

روش رفتار‌شناسی و روشهای دیگر، همه مانند یکدیگرند تا به فرد کمک کنند که شرایط خود را کنترل کند.» او از بیماران می‌خواهد که نقش فعالی داشته باشند تا اینکه قربانی یک درد اجباری شوند.

کیفی می‌گوید: مهم‌ترین مرحله بهبودی، تصمیم گیری برای ایجاد شرایطی جدید است. زمانیکه کسی شک دارد که آیا ریلکسیشن به کاهش درد او کمک می‌کند یا نه، به آن‌ها می‌گویم:

به حرف من کاری نداشته باشید، فقط این روش را تجربه کنید. اگر مرحلهٔ اول آن به خوبی پیش رفت، پس جواب می‌دهد.

«در واقع، هنگامیکه پنی کوان وارد برنامهٔ مدیریتی درد شبانه روزی در کلینیک کلواند شد، انتظار داشت که بمیرد، او از فیبرم رنج می‌برد و درد بسیاری کشیده بود. از همسرش خواسته بود که او را ترک کند و دو فرزندش را با خود ببرد.»

هیچ امیدی نداشتم. درواقع، می‌خواستم به دکتر نشان بدهم که هیچ چیزی روی من کارساز نیست، اما من به عنوان یک بیمار از خانه خارج شدم و مثل یک فرد عادی و سالم به خانه بازگشتم.

«او انجمن دردهای مزمن آمریکا یافته بود تا روشی که خودش برای بازگشت سلامتی تجربه کرده بود را به دیگران یاد بدهد و به بیماران دیگر نیزکمک کند. تلفیق درمان پزشکی و روشهای روان درمانی، بهترین شیوه برای بهبودی است.

با یک تلاش مضاعف، می‌توانید درد را از خود دور کنید. تریسی لیبی، روانکاوی که با درد مزمن خود دست و پنجه نرم کرده است، می‌گوید:» ما هنوز زنده‌ایم، نیاز داریم تا از زندگی لذت ببریم، ما، درد نیستیم.

پنج راه کنترل درد

این روش‌ها را به روشهای درمانی خود اضافه کنید:

۱- تغییر روش‌ها، مانند تجسم و تمرین تخیل می‌تواند توجه شما را از درد دور کند.

حتی نشان داده شده که موسیقی و رایحه درمانی، می‌توانند درد را کاهش دهند.

۲- واکنش، ریلکسیشن، کنترل تنفس، مدیتیشن و هیپنوتیزم می‌توانند به شما بیاموزند که چطور درد خود را از بین ببرید.

کمک می‌کنند تا یاد بگیرید، به جای انقباض عضلات و در نتیجه افزایش درد، چطور عضلات خود را راحت کنید.

۳- ترمیم‌شناسی، مانع منفی گرایی و فاجعه می‌شود.

تفکراتی همچون:» دیگر خوب نمی‌‌شوم، هیچ چیز کار ساز نیست «به تفکرات واقع بیننانه‌تری مانند:» بله، بیماری من حاد بود، قبلاً هم درد داشتم، ولی تا ابد که نمی‌‌ماند. «تبدیل می‌شوند.

۴- فعالیت کردن باعث می‌شود، به تدریج با درک محدودیتهایی که دارید، و اینکه چه موقع فعالیت کنید وچه موقع استراحت و پیش از آنکه حالتان بد‌تر شود از آن دست بکشید، تحمل شما بیشتر شود.

۵- تعدیل شرایط، بستگی به برخورد با درد دارد، دهن کجی کردن، غر زدن، فعالیت نکردن بیمار می‌توانند عاداتی باشند که بر اثر عکس العملهای همسر یا دکتر او بوجود آمده است.

در کنار آموزش کنترل مهارت‌ها، ایجاد شرایط مساعد، به همراهان یا اعضای خانوادهٔ بیمار می‌آموزد که تلاش خود را برای کنترل شرایط و مدیریت آن بیشتر کنند تا اینکه رفتارهای منفی گرایانه از خود نشان دهند.

منبع : الودکتر

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  تست روانشناسی آیا من زیبا هستم ؟

  تست روانشناسی زیبایی : با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد با این حال این موضوع همیشه برای مردم سرگرم کننده بوده است.

  ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟

  ارتباط با خانواده همسر آری یا خیر ؟ ازدواج کردن شروع یک ارتباط است. خانواده همسر شما، بخش بسیار مهمی از زندگی او هستند که باید به آن‌ها احترام بگذارید .

  شادی از زبان یک آدم ۸۰ ساله

  شادی از زبان یک آدم ۸۰ ساله/ ۱- قاطعانه دست بدهید. ۲- مردم را در چشمهایشان پیدا کنید. چشمهای آنها دروغ نمی‌گویند.

  خصوصیات یک مشاور خوب را بدانیم

  اگر می‌خواهید به یک روانشناس خوب مراجعه کنید و نمی‌دانید چه کسی مشاوره بهتری ارائه می‌دهد، می‌توانید از طریق پرس و جو به یکی از روانشناسان دارای مجوز رسمی از سازمان نظام روانشناسی کشور مراجعه کنید.

  چگونه دعوای بچه ها را چاره جویی کنیم ؟

  معمولا خواهر و برادرها در سنین پایین زیاد با هم دعوا می کنند و والدین به دنبال راه حلی برای خاتمه دادن به جنگ بین فرزندانشان هستند. د راین مقاله شما را با اصول تربیتی هنگام دعوای کودکان آشنا می کنیم.

  روش های نابغه کردن فرزندان

  روش های نابغه کردن فرزندان ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز در واقع با اینکه هوش پدیده‌ای ژنتیک و استعدادی خدادادی است، توانایی‌های ذهنی افراد طی دوران زندگی و از دوران کودکی آنها کم‌کم شکل می‌گیرد.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد