جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

درمان دردها بدون دارو

297

بازدید

درمان دردها بدون دارو

درمان دردها بدون دارو

بخشی از درمان درد روانی است و تنها داروها درد را تسکین نمی دهند. بر روی درمان درد بدون استفاده از داروها تحقیقاتی انجام شده که در ادامه این مقاله به آن ها می پردازیم.

رنج توأم

اغلب کسانی که درد می‌کشند، از اینکه سربار کسی باشند، احساس عصبانیت، ترس، ناامیدی، رنجیدگی، افسردگی یا گناه می‌کنند و سعی می‌کنند، درد خود را بروز ندهند تا باعث ناراحتی دیگران نشوند.

اما، رنج، تجربه‌ای، اجتماعی است. کسانی که شریک زندگی هم هستند و آنهایی که عاشق‌اند، احساسشان شدید‌تر هم هست.

آن‌ها ناچارند کسی که ازش مراقبت می‌کنند را در محنت ببینند و آن‌ها هم سعی می‌کنند، احساس ناراحتی، اضطراب و ضعف خودشان را کنترل کنند.

زمانیکه بیمار، شریک او و بخصوص هر دو از بیان عبارات احساسی خجالت می‌کشند، سکوت می‌تواند حتی درد را وخیم‌تر کند.

در یکی از مطالعاتی که در دوک انجام شده، بیماران سرطانی که احساسات خود را بروز نمی‌‌دادند، بیشتر فکرو خیال می‌کردند و درد خود را بیشتر می‌کردند، این کار باعث وخیم‌تر شدن شدت درد آنان می‌شد.

فرنک کیف، محقق برنامه تحقیقات درمانی و پیشگیری از درد و دیگر محققان در حال مطالعهٔ رابطهٔ بین افراد بیمار و کسانی هستند که دوستشان دارند.

هدف آن‌ها توسعهٔ عوامل دخالت کننده‌ای است که نه تنها تردید بیماران را برای بیان احساس خود به همسرشان و برقراری ارتباط به هنگام بیماری کم می‌کند بلکه به آن‌ها بیاموزند که چگونه دربارهٔ آن فکر کنند.

خواسته کسانی که شک دارند

محققان هنوز به دنبال مشخص کردن این هستند که آیا مداخله یا تلفیق روش‌ها برای بیماران مفید است یا خیر؟

دنیس ترک، پروفسور و محقق درد‌شناسی در دانشگاه واشنگتون، می‌گوید: «هیچ مورد مهمی دربارهٔ روشی خاص وجود ندارد.

روش رفتار‌شناسی و روشهای دیگر، همه مانند یکدیگرند تا به فرد کمک کنند که شرایط خود را کنترل کند.» او از بیماران می‌خواهد که نقش فعالی داشته باشند تا اینکه قربانی یک درد اجباری شوند.

کیفی می‌گوید: مهم‌ترین مرحله بهبودی، تصمیم گیری برای ایجاد شرایطی جدید است. زمانیکه کسی شک دارد که آیا ریلکسیشن به کاهش درد او کمک می‌کند یا نه، به آن‌ها می‌گویم:

به حرف من کاری نداشته باشید، فقط این روش را تجربه کنید. اگر مرحلهٔ اول آن به خوبی پیش رفت، پس جواب می‌دهد.

«در واقع، هنگامیکه پنی کوان وارد برنامهٔ مدیریتی درد شبانه روزی در کلینیک کلواند شد، انتظار داشت که بمیرد، او از فیبرم رنج می‌برد و درد بسیاری کشیده بود. از همسرش خواسته بود که او را ترک کند و دو فرزندش را با خود ببرد.»

هیچ امیدی نداشتم. درواقع، می‌خواستم به دکتر نشان بدهم که هیچ چیزی روی من کارساز نیست، اما من به عنوان یک بیمار از خانه خارج شدم و مثل یک فرد عادی و سالم به خانه بازگشتم.

«او انجمن دردهای مزمن آمریکا یافته بود تا روشی که خودش برای بازگشت سلامتی تجربه کرده بود را به دیگران یاد بدهد و به بیماران دیگر نیزکمک کند. تلفیق درمان پزشکی و روشهای روان درمانی، بهترین شیوه برای بهبودی است.

با یک تلاش مضاعف، می‌توانید درد را از خود دور کنید. تریسی لیبی، روانکاوی که با درد مزمن خود دست و پنجه نرم کرده است، می‌گوید:» ما هنوز زنده‌ایم، نیاز داریم تا از زندگی لذت ببریم، ما، درد نیستیم.

پنج راه کنترل درد

این روش‌ها را به روشهای درمانی خود اضافه کنید:

۱- تغییر روش‌ها، مانند تجسم و تمرین تخیل می‌تواند توجه شما را از درد دور کند.

حتی نشان داده شده که موسیقی و رایحه درمانی، می‌توانند درد را کاهش دهند.

۲- واکنش، ریلکسیشن، کنترل تنفس، مدیتیشن و هیپنوتیزم می‌توانند به شما بیاموزند که چطور درد خود را از بین ببرید.

کمک می‌کنند تا یاد بگیرید، به جای انقباض عضلات و در نتیجه افزایش درد، چطور عضلات خود را راحت کنید.

۳- ترمیم‌شناسی، مانع منفی گرایی و فاجعه می‌شود.

تفکراتی همچون:» دیگر خوب نمی‌‌شوم، هیچ چیز کار ساز نیست «به تفکرات واقع بیننانه‌تری مانند:» بله، بیماری من حاد بود، قبلاً هم درد داشتم، ولی تا ابد که نمی‌‌ماند. «تبدیل می‌شوند.

۴- فعالیت کردن باعث می‌شود، به تدریج با درک محدودیتهایی که دارید، و اینکه چه موقع فعالیت کنید وچه موقع استراحت و پیش از آنکه حالتان بد‌تر شود از آن دست بکشید، تحمل شما بیشتر شود.

۵- تعدیل شرایط، بستگی به برخورد با درد دارد، دهن کجی کردن، غر زدن، فعالیت نکردن بیمار می‌توانند عاداتی باشند که بر اثر عکس العملهای همسر یا دکتر او بوجود آمده است.

در کنار آموزش کنترل مهارت‌ها، ایجاد شرایط مساعد، به همراهان یا اعضای خانوادهٔ بیمار می‌آموزد که تلاش خود را برای کنترل شرایط و مدیریت آن بیشتر کنند تا اینکه رفتارهای منفی گرایانه از خود نشان دهند.

منبع : الودکتر

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بسیاری از رابطه‌ها و ازدواج‌ های امروزی به علت برخی ویژگی‌های اخلاقی طرفین و نداشتن شناخت کافی نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟ ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs شخصیت شما بر هر چیزی، از دوستان‌تان گرفته تا کاندیدی که به او رای می‌دهید تاثیرگذار است؛ اما با این حال خیلی از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن به ویژگی‌های شخصیتی‌شان […]

  شیوه های پاداش به کودکان

  شیوه های پاداش به کودکان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز قبل از هر چیز باید تعریفی صحیح از پاداش داشته باشیم . قانون اثر در روانشناسی بیان می کند که وقتی به دنبال یک رفتار اتفاق خوشایندی روی می دھد احتمال تکرار شدن آن رفتار […]

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان ۳٫۳۶/۵ (۶۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان/ جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها […]

  اختلال سلوک در کودکان

  اختلال سلوک در کودکان ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۵ امتیازs اختلال سلوک چیست؟ این اختلال وضعیتی است که کودکان و نوجوانان دچار آن می‌شوند. کودکان درگیر این اختلال از آزاررساندن به مردم و انجام‌دادن کارهای ناشایست لذت می‌برند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi