جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

تجلی خدا بر زوار امام حسین

93

بازدید

تجلی خدا بر زوار امام حسین/

تجلی خدا بر زوار امام حسین

تجلی خدا بر زوار امام حسین

خداوند بعد از آن که به زائران امام حسین علیه السلام نظر می کند : « ثم یخاطبهم بنفسه » یعنی خداوند ، خود ، با زائران مخاطبه و مکالمه می نماید یا این که : « خداوند با زائر حسین علیه السلام مناجات می نماید و می فرماید ای بنده من از من حاجت بخواه تا برآورده نمایم ، مرا بخوان تا اجابت نمایم …

از عجیب ترین و لطیف ترین داستانهای قرآن داستان تجلی خداوند بر کوه طور است که مختصر آن این چنین است که بنی اسرائیل برای این که به موسی ایمان بیاورند دائما به بهانه تراشی مشغول بودند و کارشان به جایی رسید که روزی گفتند :

«وَإِذْ قُلْتُمْ یَا مُوسَى لَن نُّۆْمِنَ لَک حَتَّى نَرَى اللَّهَ جَهْرَهً » ؛ هرگز به تو ایمان نخواهیم آورد مگر این که خدا را آشکارا ببینیم و خداوند از این درخواست آنها تعبیر به سۆال اکبر نموده است آن جا که فرمود : «فَقَدْ سَأَلُواْ مُوسَى أَکبَرَ مِن ذَلِک فَقَالُواْ أَرِنَا اللّهِ جَهْرَهً» ؛ اینان بزرگ تر از این را از موسی طلب کردند و گفتند : خدا را به آشکار به ما بنمای.

جناب موسی بن عمران نیز در پی اصرارهای قومش به خداوند عرضه داشت : « قَالَ رَبِّ أَرِنِی أَنظُرْ إِلَیْک » پروردگارا نشانم بده تا بسوی تو نگاه کنم ( البته توجه شود نفرموده است که خود را به من نشان بده ! )

اما جواب خدا چه بود ؟ :‌ قَالَ لَن تَرَانِی وَلَـکنِ انظُرْ إِلَى الْجَبَلِ فَإِنِ اسْتَقَرَّ مَکانَهُ فَسَوْفَ تَرَانِی فَلَمَّا تَجَلَّى رَبُّهُ لِلْجَبَلِ جَعَلَهُ دَکا وَخَرَّ موسَى صَعِقًا »

تو هرگز مرا نخواهی دید ولی به کوه نگاه کن اگر در جای خود باقی ماند مرا خواهی دید پس وقتی رب او بر کوه جلوه کرد آن را متلاشی کرد و موسی بی هوش گشت !

حال سری به کربلا بزنیم

روایت صحیحه ای در کتاب شریف کامل الزیارات وجود دارد که به چند شکل نیز مضمون این روایت تکرار شده است :

« همانا خداوند تبارک و تعالی برای زائران قبر حسین علیه السلام جلوه می کند قبل از این که برای اهل عرفات تجلی کند و حاجات آنان را برآورده نموده و گناهانشان را آمرزیده و آنها را در خواسته هاشان شفیع خودشان قرار داده و پس از آن به اهل عرفات می پردازد و این کارها را با آنها انجام می دهد »

در برخی روایات دیگر بجای لفظ « جلوه می کند » لفظ « نظر می کند » به کار رفته که تقریبا به هم نزدیک می باشند چنانچه در قرآن هم در آیه سوره اعراف که مربوط به تجلی می باشد هر دو لفظ « نظر و جلوه » به کار رفته است !

در روایات دیگری وارد شده که خداوند بعد از آن که به زائران امام حسین علیه السلام نظر می کند : « ثم یخاطبهم بنفسه »

یعنی خداوند ، خود ، با زائران مخاطبه و مکالمه می نماید یا این که : « خداوند با زائر حسین علیه السلام مناجات می نماید و می فرماید ای بنده من از من حاجت بخواه تا برآورده نمایم ، مرا بخوان تا اجابت نمایم …

روایت صحیحه ای در کتاب شریف کامل الزیارات وجود دارد که به چند شکل نیز مضمون این روایت تکرار شده است:

« همانا خداوند تبارک و تعالی برای زائران قبر حسین علیه السلام جلوه می کند قبل از این که برای اهل عرفات تجلی کند و حاجات آنان را برآورده نموده و گناهانشان را آمرزیده و آنها را در خواسته هاشان شفیع خودشان قرار داده و پس از آن به اهل عرفات می پردازد و این کارها را با آنها انجام می دهد ».

این حسین کیست که خدایش بر زائرانش به راحتی و مجانی جلوه می نماید ، همان خدایی که وقتی جناب موسی همین مطلب را از او درخواست نمود ، خداوند تجلی بر کوه را پذیرفت نه تجلی بر موسی را وفرمود که این درخواستی بسیار بزرگ است و موسی نیز بی هوش و مدهوش بر زمین افتاد ؟!!

این حسین کیست ؟…

و این حسین کیست که خداوند با زائران او مخاطبه و مناجات می نماید یعنی مقامی را به آنان اعطا می کند که به موسی رسول اولوا العزم و پیامبر مقرب خود ارزانی داشته و او را به همین دلیل ملقب به لقب « کلیم الله » نمود در حالی که همه پیامبران از این مقام برخوردار نبودند : « منهم من کلم الله » یعنی خداوند با بعضی از پیامبران تکلم نمود ؟!!

در مناجات شعبانیه نیز می بینیم معصوم علیه السلام – بعد از آنکه از خداوند درخواست می نماید تا او را به مقام دستیابی به اسماء الله برساند و او را از غیر خود منقطع نماید و به کمال انقطاع برساند تا جایی که چشمِ قلب ، حجاب های نور را بشکافد و به معدن عظمت برسد و روحش به عزت قدس ، متصل و معلق شود –

می فرماید خدایا مرا از کسانی قرار بده که آنان را ملاحظه نمودی و آنان نیز به خاطر رۆیت جلال تو بی هوش شدند وسپس تو مخفیانه با آنان مناجات کردی !!!و عجیب تر از همه این موارد در روایات متعددی این مضمون را می یابیم که :

« سجده بر تربت امام حسین علیه السلام حجابهای هفت گانه [ نور و ظلمت ] را می درد و تا زمین هفتم را نور افشانی می نماید » !!!! .

باز می پرسم این چه شخصی است و از چه مقام قربی در نزد خداوند برخوردار است که زیارت او انسان را به بالاترین مقامات انسانی مثل تجلی خدا و مناجات او با بنده می رساند .

سجده بر تربت قبر مقدسش انسان را یک دفعه از همه موانع مادی و معنوی و حجاب های ظلمانی و نورانی عبور داده و به بارگاه قدس ذو الجلال مشرف می دارد ؟؟!!

و این چه شخصی است که خدا با افواج ملائکه به زیارت او می رود ؟؟!!.

و این چه شخصی است که هر که او را زیارت نماید ، گویا خدا را در عرشش زیارت نموده ؟؟!! .

و دیگر خموش !!

منبع : تبیان

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  روزه درمانی در کلام امام علی علیه السلام

  روزه درمانی در کلام امام علی علیه السلام ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۲ امتیازs انسان زنده است به تربیت. در اسلام، هم امر تربیت یک امر بسیار مهم است و هم زمینه‏ ها و بسترهای تربیتی کاملاً هموار گشته است؛

  کیفیت نماز وتیره و ثواب آن

  نماز وتیره چیست؟ نماز وُتَیْره یا نافله عشاء دو رکعت نماز مستحبی است که بعد از نماز عشاء بصورت نشسته خوانده می شود.

  همه خصوصیات الگویی حضرت معصومه ( س )

  همواره حضرت معصومه(س)، به عنوان الگویی که ویژگی‌های کاربردی دارند مطرح شده‌ است. عالمه بودن و همراهی ایشان با امام زمان خود، از نکات ارزنده شخصیتی ایشان است که نه تنها ایشان را برای دختران جامعه الگو می‌سازد، بلکه مردان نیز در ولایت‌مداری باید […]

  ویژگی های ظاهری امام زمان ( عج )

  قامت: جوان چهارشانه کشیده قامت نه بلند بالا و نه کوتاه * صورت: خوشرو و درخشنده به طوریکه نور روی او بر سیاهی موی ریش و سر غالب است.

  ۵ شیوه غلط اجرای امر به معروف

  ۵ شیوه غلط اجرای امر به معروف/ در اهمیت و نقش امر به معروف و نهى از منکر در پیشبرد اهداف تربیتى اسلام، همین بس که قرآن کریم آن دو را از مهم ترین آرمانهاى تشکیل دهندگان حکومت اسلامى معرفى کرده، مى فرماید:

  فواید عجیب خواندن سوره توحید

  فواید عجیب خواندن سوره توحید ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۳ امتیازs مرحوم آیت الله علی سعادت پرور تهرانی در آخرین جلساتی که با شاگردان خاص خودشان داشتند فرموده بودند:
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد