جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

این ۸ ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید

454

بازدید

این ۸ ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز

این ۸ ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید/

این 8 ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید

این ۸ ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید

جگر

اگر تنها یک سوپرفود وجود داشته باشد، آن جگر است. جگر گرم به گرم، مواد مغذی بسیار بیشتری نسبت به سایر مواد غذایی دارد. تنها مشکل این است که اکثر مردم آن را دوست ندارند. بله می دانم که اندامهای داخلی حیوانات منزجرکننده هستند اما آنها مدتها پیش جزء گوشت های با ارزش شکار بودند.

در فرهنگ های بومی مردم در مواقع فراوانی فقط اندامهای داخلی و چربی حیوانات را می خوردند و عضلات را دور می انداختند.

گوشت اندام ها مخازن ویتامینها و مواد معدنی ضروری هستند. جگر که روزی یک غذای مقدس در نظر گرفته می شد، این روزها در رقابت با چیزبرگر و غلات صبحانه از رده خارج شده است.

در ابتدا با یک پاته کوچک شروع کنید و کم کم خودتان را به خوردن جگر با پیاز عادت دهید.

چربی های سالم

اما آیا چربی برای ما مضر نیست؟ آیا باعث بیماری های قلبی نخواهد شد؟ من شک دارم اینطور باشد.

سالهاست که به ما گفته اند بهتر است از یک رژیم غذایی کم چرب و پر‌کربوهیدرات استفاده کنیم اما به تازگی مشخص شده که ممکن است این عقیده درست نباشد؛ نه تنها اشتباه بلکه کاملا برعکس.

درواقع این کربوهیدرات های ساده هستند که باعث ایجاد چربی اضافه و مشکلات سلامتی می شوند که در حال حاضر جامعه غربی را به ستوه آورده است.

در نتیجه مصرف چربی دوباره رایج و متداول شده است.
اما ما نباید هر چربی مصرف کنیم. کیفیت چربی مصرفی، بسیار مهم است. بنابراین اسپردهای گیاهی، روغن کانولا و تمام آن چربی های به اصطلاح سالم را فراموش کنید.

آنچه شما به دنبالش هستید، طبیعی ترین چربی هایی هستند که می توانید پیدا کنید. منظور ما چربی های حیوانی تغذیه شده با علف و لبنیات به همراه هر روغن طبیعی، ارگانیک و تصفیه نشده است.

گوشت

واضح است که باید گوشت را در این لیست می آوردیم. در حالی که گوشت به اندازه گوشت اندامهای داخلی حاوی مقادیر بالای مواد مغذی نیست اما هنوز هم در مقایسه با سایر مواد غذایی، مواد مغذی زیادی دارد.

همچنین گوشت حاوی مقادیر بالایی از پروتئین است که برای تغذیه روزانه ما ضروری می باشد.
اما مانند چربی ها باید در انتخاب محصولات حیوانی دقت کنید.

مطمئنا گوشت معمولی برای شما مفید خواهد بود اما اگر از گوشت های ارگانیک متعلق به حیوانات تغذیه شده با علف استفاده کنید، برای سلامت‌تان فوق‌العاده خواهد بود.

می دانم که چنین گوشت هایی نسبتا گران هستند اما اگر کمی پرس و جو کنید، می توانید فروشنده ای با قیمت های مناسب پیدا کنید.

با این حال قیمت این گوشتها همچنان از گوشت های معمولی بیشتر خواهد بود و این کاملا طبیعی است چون آنها بجای غلات ارزان به این حیوانات، غذاهای واقعی می دهند.

تخم مرغ

بسیارخب، قول می دهم بعد از این یکی، دیگر در مورد غذاهای حیوانی صحبت نکنیم اما ما نمی توانیم تخم مرغ را از قلم بیاندازیم.

آنها یکی از مغذی ترین مواد غذایی روی این سیاره هستند. یک لحظه فکر کنید؛ تمام پروتئین ها و مواد مغذی مورد نیاز برای ایجاد یک زندگی در داخل تخم مرغ وجود دارد.

آن یک خوراکی قدرتمند است بنابراین کاملا منطقی به نطر می رسد که بتوانیم با مصرف تخم مرغ، تغذیه مان را تا حد زیادی بهبود ببخشیم.

یکبار دیگر تاکید می کنم که اگر نتایج فوق العاده می خواهید، باید بهترین تخم مرغ را تهیه کنید. تخم مرغ ارگانیک به اندازه کافی خوب نیست از تخم مرغهای بدست آمده از مرغهای رها که در بیرون قفس بزرگ و تغذیه می شوند و در پرورش آنها هیچ دارو و آنتی بیوتیکی بکار نمی رود، استفاده کنید.

وقتی مرغها برای تغذیه به فضای باز می روند، غذاهای طبیعی مصرف می کنند و در نتیجه زرده های آنها به علت غلظت بالای مواد معدنی، بسیار روشنتر خواهد شد.

سبزیجات

سبزیجات فوق‌العاده هستند. ممکن است برخی از مردم از آنها خوششان نیاید اما اکثر ماها با بزرگ شدن به آنها علاقمند می شویم. درست است؟

ما به سبزیجات نیاز داریم. اگر غذاهای حیوانی، تمام واحدهای ساختمانی که ما برای زندگی نیاز داریم را فراهم می کنند، سبزیجات بدن را تصفیه و پالایش می کنند. آنها را بعنوان پاک کننده های سیستم های بدن درنظر بگیرید.

اول اینکه آنها مقدار زیادی فیبر دارند و ما برای اجابت مزاج مناسب و دفع مواد زائد به فیبر نیاز داریم. دوم اینکه آنها حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که ما برای مبارزه با رادیکالهای آزاد و سموم بدنمان از آنها استفاده می کنیم.

همچنین سبزیجات مقدار زیادی ویتامین و مواد معدنی برای کمک به تقویت آنچه از گوشت دریافت می کنیم، فراهم می کنند.

در صورت امکان همیشه از سبزیجات ارگانیک استفاده کنید. یک وظیفه مهم سبزیجات، حذف سموم از بدنهای ماست ــ نه اضافه کردن سم بیشتر به شکل آفت‌کشها.

میوه ها

مورد بعدی، میوه ها هستند. این بسته های درخشان و کوچک انرژی حتی در ظاهر نیز مفید به نظر می رسند، مگر نه؟ و واقعا هم همینطور است.

رنگدانه های پررنگی که اکثر میوه ها دارند، نشان دهنده محتوای بالای مواد مغذی آنهاست. میوه های مختلف، کارهای متفاوتی انجام می دهند ــ تقریبا مانند میوه های جادویی در بازیهای ویدیویی.

آنها معمولا سرشار از فیبر و آنتی اکسیدان بوده و به پاک‌سازی بدن کمک می کنند. با این حال مساله مهم در مورد میوه ها آن است که باید در حد اعتدال از آنها استفاده کنید.

آنها حاوی مقادیر قابل توجهی فروکتوزــ قند میوه ــ هستند. اگرچه بخاطر طبیعی بودن میوه و فیبر موجود در آن، فروکتوز به اندازه سایر قندهای تصفیه شده برای بدن مضر نیست

اما مقدار بیش از حد آن می تواند به افزایش وزن منجر شود. از میوه ارگانیک استفاده کنید و از آبمیوه اجتناب نمایید؛ مسئولانه از آن لذت ببرید.

آجیل ها و دانه ها

آجیل ها و دانه ها مخازن کوچک انرژی هستند. به همین دلیل است که سنجابها، آنها را برای زمستان ذخیره می کنند. آنها نه تنها مخازن کوچک انرژی هستند بلکه حاوی چربیهای مفید، ویتامینها و مواد معدنی نیز می باشند.

ویتامین e از مهمترین ویتامینهای موجود در آنهاست که دانه های آفتابگردان و بادام درختی، بهترین منابع آن هستند. همچنین حاوی تمام انواع اسیدهای چرب مهم نیز می باشند. گردوها سرشار از امگا۳ هستند.

درست مانند میوه ها باید در مصرف آجیل ها و دانه ها نیز احتیاط کنید. شما می توانید به راحتی در مصرف آنها زیاده روی نمایید و باید مراقب باشید.

یک لایه تکی از آنها را کف دستتان پخش کنید؛ این یک وعده محسوب می شود. اگر مجبورید آجیل ها را یکی یکی بشکنید (پوست بگیرید)، سعی کنید به یاد داشته باشید که دقیقا چه تعدادی از آنها را مصرف می کنید.

با این کار احتمالا مقدار متعادلی از آنها را مصرف خواهید کرد و مشت مشت آجیل نمی خورید.

مواد غذایی تخمیرشده

همانطور که لیستمان را با یک ماده غذایی ناخوشایند برای اکثر مردم شروع کردیم، آن را به همین شیوه به پایان می بریم. ممکن است با خودتان فکر کنید که چرا مواد غذایی سرشار از باکتری برای ما مفید هستند.

دلیلش این است که بدن ما با باکتریهای بسیاری، رابطه همزیستی دارد و از این طریق تکامل می یابد.
حقیقت این است که قسمت زیادی از فرایند گوارش ما توسط باکتریهای مفید انجام می شود.

بنابراین هر چه روده تان را با فلورای مفید بیشتری پر کنید، بدن شما کارآمدتر و تمیزتر خواهد بود. برخی از مواد غذایی که می توانید برای این منظور استفاده کنید،

عبارتند از سبزیجات ترشی انداخته مانند کلم ترش و کیمچی.

محصولات لبنی مانند کفیر، پنیر و ماست نیز برای این منظور مناسبند. یکی از سالمترین آنها Natto نامیده می شود که عبارت است از لوبیای سویای تخمیرشده لزج با بوی تند. این تقریبا مشمئزکننده ترین چیزی است که برای بدن ما مفید است.

این ۸ ماده غذایی پرخاصیت را بشناسید

راستینه

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  نکاتی ساده که خیلی ها نمی دانند

  ♣ هنگام سکسکه تا جایی که میتوانید نفس خود را حبس کنید و بعد به آرامی تنفس کنید . ♣ اگر در جاده به دنبال ناهار یا شام هستید ، از جایی که کامیون ها نگه داشته اند غذا بخورید .

  این ۹ کار را اول صبح انجام ندهید

  زدن دکمه خاموش کردن آلارم ساعت بیش از یک بار: یک بار به راحتی می‌تواند به پنج بار تبدیل شود و همچنین به مغز می‌آموزد که بیداری را به تعویق بی‌اندازد. بیرون آمدن از رختخواب در اولین روز از هفته یا بعد تعطیلات ممکن […]

  معرفی شاخه های علوم غریبه

  معرفی شاخه های علوم غریبه ۳٫۷۵/۵ (۷۵٫۰۰%) ۴ امتیازs شاخه های مختلف علوم غریبه شامل کیمیا , لیمیا , سیمیا , هیمیا , ریمیا است. علوم غریبه از جمله علومی است که بسیاری از افراد به آن علاقه دارند.

  ۹ واقعیت درمورد افراد مطالعه گر

  از کودکی به ما گفته‌اند که کتاب خواندن کار ارزشمندی است و برای ما مفید است. زمانی که سن کمی داشتیم متوجه اهمیت کتاب خواندن نمی‌شدیم و این کار را چندان جدی نمی‌گرفتیم اما اکنون با پیشرفت تکنولوژی و افزایش ارتباط با افراد تاثیرات […]

  همه چیز درباره ویزای الکترونیکی

  با فراگیر شدن سیستم های الکترونیکی در دنیا اغلب کشورهای سامانه ویزای الکترونیکی برای اتباع خارجی را راه اندازی کرده اند.

  ویتامین U

  ویتامین U از ترکیبات مفید موجود در برخی خوراکی ها از جمله سبزیجات چلپیایی است که بر خلاف نام آن نوعی ویتامین محسوب نمی شود . از جمله فواید احتمالی آن می توان به درمان زخم معده، سلامت ریه، کبد و کلیه، کاهش کلسترول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi