جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

1,366

بازدید

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

مکتب رمانتیسم یکی از مکاتب مهم هنری قرن بیستم است که در شاخه های متعدد هنری بازتاب داشته است.این مکتب در وهله ی نخست اعتراضی بود علیه مکتب کلاسیسم و ندای آزادی سر می داد. زمینه ی پیدایی این مکتب را بی شک باید در انقلاب صنعتی اروپا جست و جو کرد چنانکه منتقدان این مکتب را زاده ی مدرنیسم اما در عین حال شورشی بر مظاهر مدرنیته می دانند.

ورود رمانتیسم به ادبیات ایران با انقلاب مشروطه صورت می بندد و تغییر شرایط اجتماعی و سیاسی و ورود ترجمه های آثار غربی.

اما بزنگاه شعر رمانتیک در ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ اتفاق می افتد و فریدون توللی و نادر نادرپور دو چهره ی اصلی این جریان قرار می گیرند و پس از آن شعر رمانتیک فارسی به شاخه ها و نحله های متعدد تقسیم شده اما کمابیش خصایص مشترکی را شامل می شوند.

در غرب ، آغاز رمانتیسم را با آغاز مدرنیسم و سپری شدن دوران کلاسیک و نیز انتقال اقتصاد فئودالیستی به سرمایه داری مصادف می دانند .

و آن را قیام و فریادی اعتراضی می شمارند بر ضد ماهیت کلاسیسم و جامعه ی سنتی که در آن نهادهای دینی و اخلاقی به تمام شئونات ذهنی هنرمند جهت می دهد .

در منتخبی از این کتاب می خوانیم :

ویژگی های شعر رمانتیک ایران

۱ – ترجیعی و نوستالوژیک است
۲ – از این جهان ناساز به معصومیت کودکی پناه می برد
۳ – گاه به احساسات سطحی مبتلاست و شعار می دهد
۴ – با هر چه مردن است سر ستیز دارد
۵ – شعر رمانتیک به وزن و موسیقی درونی اهمیت بسیار می دهد
۶ – شعر رمانتیک فضاهایی وهم آلود و اکسپرسیونیستی دارد
۷ – در شعر رمانتیک ناکامی به ویژه در عشق سرنوشت شاعر است
۸ – در چنین شعری ، شاعر نفرین شده است و سرشار از گناه

این کتاب را نویسنده آن به وبسایت تک بوک اهدا نموده اند .

برای دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : بهزاد خواجات
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 120
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com


9+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب برسد به دست خدا

  دانلود کتاب برسد به دست خدا ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۲ امتیازs کتاب ” برسد به دست خدا ” نثری ادبی و دلنوشته ها و رازهایی با خداست . در برشی از این کتاب می خوانیم :

  دانلود کتاب من نامه

  دانلود کتاب من نامه ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۴ امتیازs از زبان مولف : این نوشتار از تابستان نود و چهار قلم خورد که دربرگیرنده صد و هفتاد و یک نوشته کوتاه و بلند هست با جستار‌هایی در زمینه:

  دانلود کتاب نامیرا

  دانلود کتاب نامیرا ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱۴ امتیازs کتاب “نامیرا” ویرایش دوم شامل برگزیده هایی از دل نوشته ها، رویاشعرها و داستان های کوتاه است که در پنج فصل و ۱۴۶ صفحه تنظیم شده است:

  دانلود کتاب غزل پست مدرن چیست ؟

  دانلود کتاب غزل پست مدرن چیست ؟ ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز غزل پست مدرن یک جریان ادبی نسبتا جدیدی است که طی دهه‌های اخیر و همزمان با آشنایی ایران و کشورهای آسیای‌غربی با مکاتب پست ‌مدرنیسم، به عنوان شاخه ‌ای از این جریان وارد […]

  دانلود کتاب چنین گفت حافظ

  دانلود کتاب چنین گفت حافظ ۳٫۸۰/۵ (۷۶٫۰۰%) ۱۰ امتیازs کتاب چنین گفت حافظ ، پژوهشی است جامع در باب تاریخ، زندگی و اندیشه خواجه حافظ شیرازی. این کتاب از دو بخش مجزا تشکیل شده است.

  دانلود کتاب اساطیر ایرانی

  دانلود کتاب اساطیر ایرانی ۳٫۹۰/۵ (۷۸٫۰۰%) ۱۰ امتیازs کتاب اساطیر ایرانی، ترجمه‌ای است از بخش‌های اساطیری کتاب اوستا. این اسطوره‌ها از دل بخش‌های گوناگون اوستا همچون فروردین‌یشت، آبان‌یشت، مهریشت، یسنا و وندیداد استخراج شده و با توضیحاتی کامل، کهن‌ترین اسطوره‌ها و افسانه‌های ایرانی/آریایی را […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد