جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

2,188

بازدید

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۴ امتیازs
دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی

مکتب رمانتیسم یکی از مکاتب مهم هنری قرن بیستم است که در شاخه های متعدد هنری بازتاب داشته است.این مکتب در وهله ی نخست اعتراضی بود علیه مکتب کلاسیسم و ندای آزادی سر می داد. زمینه ی پیدایی این مکتب را بی شک باید در انقلاب صنعتی اروپا جست و جو کرد چنانکه منتقدان این مکتب را زاده ی مدرنیسم اما در عین حال شورشی بر مظاهر مدرنیته می دانند.

ورود رمانتیسم به ادبیات ایران با انقلاب مشروطه صورت می بندد و تغییر شرایط اجتماعی و سیاسی و ورود ترجمه های آثار غربی.

اما بزنگاه شعر رمانتیک در ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد ۳۲ اتفاق می افتد و فریدون توللی و نادر نادرپور دو چهره ی اصلی این جریان قرار می گیرند و پس از آن شعر رمانتیک فارسی به شاخه ها و نحله های متعدد تقسیم شده اما کمابیش خصایص مشترکی را شامل می شوند.

در غرب ، آغاز رمانتیسم را با آغاز مدرنیسم و سپری شدن دوران کلاسیک و نیز انتقال اقتصاد فئودالیستی به سرمایه داری مصادف می دانند .

و آن را قیام و فریادی اعتراضی می شمارند بر ضد ماهیت کلاسیسم و جامعه ی سنتی که در آن نهادهای دینی و اخلاقی به تمام شئونات ذهنی هنرمند جهت می دهد .

در منتخبی از این کتاب می خوانیم :

ویژگی های شعر رمانتیک ایران

۱ – ترجیعی و نوستالوژیک است
۲ – از این جهان ناساز به معصومیت کودکی پناه می برد
۳ – گاه به احساسات سطحی مبتلاست و شعار می دهد
۴ – با هر چه مردن است سر ستیز دارد
۵ – شعر رمانتیک به وزن و موسیقی درونی اهمیت بسیار می دهد
۶ – شعر رمانتیک فضاهایی وهم آلود و اکسپرسیونیستی دارد
۷ – در شعر رمانتیک ناکامی به ویژه در عشق سرنوشت شاعر است
۸ – در چنین شعری ، شاعر نفرین شده است و سرشار از گناه

این کتاب را نویسنده آن به وبسایت تک بوک اهدا نموده اند .

برای دانلود کتاب رمانتی سیسم ایرانی ، به لینک زیر بروید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : بهزاد خواجات
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 1.2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 120
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟

  دانلود کتاب از دهر چه می جویی ؟ ۴٫۱۷/۵ (۸۳٫۳۳%) ۶ امتیازs فهرست کتاب ” از دهر چه می جویی ؟ ” ( جستارهایی شاعرانه پیرامون مرگ ) □ نخست □ مرگی دیگر □ قهرمانانه گرد قمر مرگ بگرد! جستاری در قهرمانمرگی □ جستاری […]

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم

  دانلود کتاب برین زادم و برین بگذرم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۸ امتیازs کتاب ” برین زادم و برین بُگذرم ” عنوان آن از ابیات دیباچه شاهنامه حکیم فردوسی گرفته شده است. در بخش اول این کتاب به زوایای اصلی زندگانی فردوسی مانند نام و نام […]

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم

  دانلود کتاب لبخندهای خدای خوبم ۴٫۲۵/۵ (۸۵٫۰۰%) ۲۰ امتیازs این کتاب ماجرای خودم هست که با خدا به خیال خودم قهر بودم. خدا گویا دلش نیامد و لبخندهایش را بر زندگی‌ام جاری کرد.سال‌ها به خاطر دردهای جسمانی شدید و مشکلاتی که به علت مشکل […]

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله

  دانلود کتاب ژاله بر رخ لاله ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۳ امتیازs آنچه در کتاب ” ژاله بر رخ لاله ” می خوانیم : عارض آنی به آنان که آن دارند و خود خوب می دانند نفی و درشتی ! جماعت من هنوز زنده ام ! […]

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین

  دانلود کتاب شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ۳٫۲۰/۵ (۶۴٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب ” شعرهای ممنوعه آمریکای لاتین ” ترجمه ‌ای است از مجموعه شعرها‌ی منتشره در مجله ادبی Tabla Redonnda و همچنین “سیما‌ی رنگین نیمکره” از الویر و میرانا‌ندا می با‌شد.

  دانلود کتاب سیراب از سراب

  دانلود کتاب سیراب از سراب ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۶ امتیازs سخن مولف : این خطوط را نگاشتم تا بی دیده بنگرم بر این جهان پرصدا که گمانم به چشم جان نگریستش راه تا گریه ای می برد که طهارت جان است و منفذی را قراول […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi