جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب حقوق زن حقوق بشر است

143

بازدید

دانلود کتاب حقوق زن حقوق بشر است

دانلود کتاب حقوق زن حقوق بشر است

بدون شک مبارزات مسالمت آمیز زنان ایران برای رفع تبعیض و برابری حقوقی با مردان با تکیه بر موازین بین المللی حقوق بشر یکی از صفحات درخشان تاریخ مبارزات جهانی زنان برای برابری حقوق با مردان است.
ابتکار و نوآوری زنان ایران ، شجاعت و استقامت شان در مقابل خشونت و سرکوب دولتی ، ستایش جامعه جهانی از فعالان ایرانی حقوق زن را برانگیخته است.

اگر مبارزه با حکومت های خودکامه برای کسب حقوق سیاسی در طول تاریخ با واکنش خشن دولت ها مواجهه بوده ، مبارزات حق طلبانه ی زنان ، کمتر با این نوع خشونت روبرو گشته و بیشتر با بی توجهی حکمرانان و جامعه ی مردان مواجه بوده است .

امروزه زنان ایران ، ناخواسته در صف اول مبارزه ای قرار گرفته اند که خواهرانشان در جهان ، به ویژه در ۳ دهه ی اخیر ، در کشورهای مختلف به پیش برده اند .

پیکار زنان ایران با تکیه بر موازین بین المللی حقوق بشر ، دنیای جهل ، خرافات و مردسالاری را نشانه رفته که در طول قرون و اعصار تحت لوای دین و سنت ، نیمی از بشریت را به اسارت کشیده است .

زنان ایرانی نخستین نیستند که با چنین معضلی دست و پنجه نرم می کنند . زنان آمریکای لاتین ، خاور دور و آفریقا نیز با سنت های دیرپای ضدزن و رهبران واپس گرای مذهبی مبارزه کرده و می کنند .

آشنایی با مبارزات آنان ، نه تنها از نظر تجربه آموزی ، بلکه به لحاظ روحی نیز به خاطر تقویت حس همبستگی و تنها نبودن در شرایط سخت مبارزاتی ، ارزشمند است .

در صفحه ۳ این کتاب قید شده : انتشار الکترونیکی این ۳ مقاله با کسب کپی رایت از انتشارات روتلج صورت گرفته و نخستین گام در اجرای یک طرح کلی ترجمه متون مربوط به حقوق بشر و دموکراسی می باشد .

دانلود کتاب حقوق زن حقوق بشر است ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : شارلوت بانچ-الیزابت فریدمن
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 636 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 45
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com
2+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب حقوق اساسی فرانسه

  دانلود کتاب حقوق اساسی فرانسه حقوق اساسی فعلی فرانسه محصول انقلاب سال ۱۷۸۹ می باشد . تشکیلات سیاسی فرانسه را می توان به دو دوره تقسیم کرد . دوره اول قبل از انقلاب کبیر که پادشاهان فرانسه استقلال کامل داشتند و خود را فقط […]

  دانلود کتاب تحلیل جامعه شناختی گفتمان های خانواده

  دانلود کتاب تحلیل جامعه شناختی گفتمان های خانواده چکیده : خانواده و موضوعات مرتبط با آن یکی از مسائل جامعه کنونی است . قانون و نظام قانون گذاری را می توان ابزار مهمی جهت تسلط بر این حوزه به شمار آورد .

  دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض آمیز چند همسری

  دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض آمیز چند همسری ۲٫۸۴/۵ (۵۶٫۸۸%) ۳۲ امتیازs دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض آمیز چند همسری دانلود کتاب زنان و قوانین تبعیض آمیز چند همسری مجموعه حاضر ، اولین مجموعه درباره قوانین ذکر شده در بیانیه کمپین و […]

  دانلود کتاب داوری بین المللی

  دانلود کتاب داوری بین المللی ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۲ امتیازs دانلود کتاب داوری بین المللی دانلود کتاب حقوقی در کتاب داوری بین المللی می خوانیم : فصل اول : کلیات فصل دوم : داوری های سازمانی فصل سوم : موافقت نامه داوری فصل چهارم : […]

  دانلود کتاب بررسی فقهی حقوق خانواده نکاح و انحلال آن

  دانلود کتاب بررسی فقهی حقوق خانواده نکاح و انحلال آن ۳٫۵۷/۵ (۷۱٫۴۳%) ۷ امتیازs  حقوق خانواده جایگاه والای خانواده ، به عنوان باهویت ترین نهاد اجتماعی از دیرباز و خصوصا قرون اخیر ، موقعیت و مقام ممتازی را در بین کلیه تأسیسات حقوقی نوین […]

  دانلود کتاب کامل ارث

  دانلود کتاب کامل ارث ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۶ امتیازs دانلود کتاب کامل ارث دانلود کتاب کامل ارث ارث از نهادهای وابسته به احوال شخصیه است و مقررات آن اساسا از آداب ، رسوم ، اعتقادات قومی و مذهبی برخاسته است . به این دلیل مقررات […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد