جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

۹ نشانه پنهان مشکلات استخوانی

212

بازدید

9 نشانه پنهان مشکلات استخوانی

9 نشانه پنهان مشکلات استخوانی

اگر دچار مشکلات استخوان باشید اما ندانید باعث می‌شود استخوانهای شما بی سر و صدا فرسوده شوند در حالی که شما هرگز متوجه صدمه به آنها نخواهید شد. اما شما می‌توانید با استفاده از بعضی از علائم مخفی متوجه مشکلات شوید و سعی در معکوس کردن روند پیشرفت آنها کنید.

ناخنهایتان شکننده هستند

ناخنهای شکسته چیز ناخوشایندی است اما اگر متوجه شوید که بیش از حالت عادی شکسته می‌شوند، ممکن است علت نگران کننده‌ای داشته باشد.

ناخنها می‌توانند به چند دلیل شکننده شوند اما دو مورد از مهمترین آنها کمبود کلاژن و کلسیم است. کلاژن پروتئینی ست که از پوست، بافت همبند و اسکلت بدن حمایت می‌کند. می‌توانید آن را از طریق غذاهایی مانند انواع توت، سبزیجات برگ پهن، سویا و مرکبات در وضعیتی سلامت، نگه دارید.

مشکلات استخوان در کمین است اگر ورزش نمی‌کنید

اگر اغلب اوقات روز را پشت کامپیوتر و در حالت قوز کرده هستید، به احتمال بیشتری در معرض خطر پوکی استخوان هستید.

ورزش نه تنها به تقویت عضلات کمک می‌کند بلکه به گفته جامعه جراحان به تقویت استخوان هم کمک می‌کند. وقتی ورزش می‌کنید بخصوص به هنگام بالا بردن وزنه و حمل وزنه و بالا بردن آن به حفظ سلامت و کاهش مشکلات استخوان کمک می‌کنید.

سعی کنید از میزتان بلند شوید و حداقل یک ساعت در روز را اطراف اداره‌تان پیاده روی کنید و زمانی برای انجام آمادگی جسمانی و ورزش در اوایل صبح برای بلند کردن وزنه‌ها اختصاص دهید .

لثه‌ها در حال از بین رفتن هستند

استخوان فک، لنگر لثه‌هاست بنابراین وقتی که ضعیف می‌شوند، لثه‌ها را نمی‌توان از دندانها سوا کرد. یک نشانه مهم از بین رفتن لثه‌ها این است که دندانها شروع به از دست رفتن می‌کنند.

همچنان که سنتان بالا می‌رود از پزشکتان بخواهید تا سلامت لثه شما را طی ویزیتهای معمول بررسی کند. حتی اگر مشکل لثه ندارید، باز هم باید با ابزار پیشگیرانه‌ای همانند نخ دندان و مسواک زدن منظم استفاده کنید همچنین می‌توانید با آدامس جویدن استخوان فکتان را تقویت کنید.

قدتان کوتاهتر شده چون مشکلات استخوان جدی است

متاسفانه کوتاه شدن قد افسانه نیست. این امر وقتی رخ می‌دهد که توده استخوانی و غضروف بین استخوانها طی سالیان سال بر اثر استفاده زیاد و سنگین، کاهش پیدا می‌کنند.

دکتر سوزان ای براون از مرکز بهبود استخوان گفت: کوتاهتر شدن همیشه به معنای مشکلات استخوان نیست اما می‌تواند نشان دهنده ضعف عضلات اطراف ستون مهره‌ها باشد.

توانایی گرفتن اشیا ضعیف می‌شود

باز کردن در ترشی‌ها و مرباها برای همه آسان است اما اگر متوجه شدید که گرفتن آنها و باز کردن دربشان برای شما نسبت به قبل سخت شده است بهتر است که با پزشکتان تماس بگیرید که ببینید آیا دچار مشکلات استخوان هستید.

در تحقیقی انجام شده بر روی زنان پیش از یائسگی، پژوهشگران دریافتند که قدرت گرفتن دست مهمترین آزمایش برای اندازه گیری تراکم توده استخوانی کل است.

بین توانایی چنگ زدن و گرفتن و تراکم استخوانی در لگن، ستون فقرات و بازو، ارتباطی وجود دارد. به نظر عجیب می‌رسد اما صدای تق در استخوانها (استخوان انگشت پا با استخوان پا مرتبط است) را بخاطر بسپرید:

ضعف در استخوانهای دست می‌تواند نشانه ضعف استخوان در جاهای دیگر بدن هم باشد. یک راه برای حفاظت از استخوانها و افزایش قدرت دست، انجام تمرینهای تقویت کننده است.

به سادگی دچار شکستگی استخوان می‌شوید

یکی از نشانه‌های مهم مشکلات استخوان و کاهش آنها، شکستگی است. اگر شکستن، در یک حادثه جزئی مثل قدم برداشتن اشتباه روی یک جدول باشد، ممکن است زمانی برای چک کردن استخوانها باشد،

چون می‌تواند یکی از نشانه‌های اولیه این باشد که استخوانها در حال نازک شدن باشند و شما بیماری پوکی استخوان داشته باشید.

دچار درد عضلات و استخوان هستید

درد و کوفتگی همانطور که ما انتظار داریم با افزایش سن به سراغ ما می‌آید. اما آنها می‌توانند نشانه دیگری علاوه بر پیر شدن هم باشند.

تکرار دردها نشانه هشدار دهنده کمبود ویتامین D است که می‌تواند منجر به از دست رفتن استخوانها شود. ویشنو سیچاران متخصص ارتوپدی در فلوریدا می‌گوید: اگر مرتب دچار گرفتگی و درد عضلات می‌شوید ممکن است یکی از علائم کمبود ویتامین D باشد.

دردهای عضلانی بخصوص در پا و ساق پا، شایع است. درد ساق پا که به هنگام شب رخ می‌دهد یکی از علائمی است که کلسیم، منیزیم و پتاسیم خونتان خیلی پایین است. وی می‌گوید اگر این کمبودها در یک دوره طولانی ادامه پیدا کنند می‌توانند منجر به از دست رفتن استخوانها شوند.

قالب بدنتان کوچک است پس مشکلات استخوان بیشتر تهدیدتان می کند

افرادی که قاب بدنشان کوچکتر است به احتمال بیشتری دچار پوکی استخوان خواهند شد چون توده استخوانی کمتری برای از بین رفتن دارند.

اگر در این گروه هستید به این معناست که مجبور هستید در مورد حفاظت از اسکلت بدنتان، دقت بیشتری به خرج بدهید. ورزش منظم انجام دهید و رژیم غذایی‌تان را سرشار از غذاهای پر کلسیم کنید. و سالانه یکبار استخوانهایتان را چک کنید.

زنی با میزان پایین استروژن هستید

وقتی هورمونهای مهم بدنتان، بخصوص به هنگام یائسگی، شروع به کاهش می‌کنند، دچار استخوان درد خواهید شد. یک راه حل وجود دارد.

داده‌ها از چندین تحقیق نشان داده‌اند که کاهش سریع توده استخوانی در زنان پس از یائسگی را می‌توان با هورمون درمانی، به نحو موثری درمان کرد.

اگر دچار کاهش سطح استروژن هستید با استفاده از هورمون درمانی، ورزش با شدت بالا و داشتن تعادل در مصرف غذا، رژیم غذایی سرشار از کلسیم می‌توان سرعت کاهش استخوانها را کند کرد.

برگرفته از : مجله قرمز با اندکی تلخیص

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

    عنوان مقاله: تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف       فناوریهای جدید، روشهای کم تهاجمی را برای مبارزه با علائم پیری به ارمغان آورده است. اما موثرترین روشی که باید انتخاب کنید چیست؟ با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی […]

  دانشمند ایرانی به درمان کوئید ۱۹ دست یافت

  دانشمند ایرانی به درمان کوئید ۱۹ دست یافت ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دانشمند ایرانی به درمان کوئید ۱۹ دست یافت/ علی میر عظیمی، به همراه جمعی از محققین در انستیتو کارولینسکا سوئد توانستند به درمان دارویی برای بیماری کووید-۱۹ دست پیدا کنند.

  زنان باردار و خطر کرونا ویروس

  زنان باردار و خطر کرونا ویروس ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز آیا زنان باردار به نسبت جمعیت عمومی بیشتر در خطر ابتلا به ویروس کرونا و مرگ ناشی از آن هستند؟ هنوز اطلاعات علمی درستی درباره میزان ابتلای زنان باردار به ویروس کرونا در دست […]

  همه چیز درباره ویروس کرونای جدید _ کوئید ۱۹

  همه چیز درباره ویروس کرونای جدید _ کوئید ۱۹ سریع‌الانتقال بودن ویروس جدید کرونا و مؤلفه‌های ناشناخته‌ی گونه‌ی COVID-19 باعث شده سؤال‌های زیادی برای همه مطرح شود که شاید خیلی از آن‌ها هنوز بی‌جواب باشند.

  ۹ نشانه خاموش کمبود ید در بدن انسان

  ۹ نشانه خاموش کمبود ید در بدن انسان/ از آنجایی که بدن انسان ید تولید نمی‌کند، آن را به عنوان یک ماده معدنی ضروری در نظر می‌گیرند و بر همین اساس رژیم غذایی نقش اصلی را در تأمین مقادیر کافی از این ماده معدنی […]

  نظریه ۳ متخصص درباره تعریق بدن

  نظریه ۳ متخصص درباره تعریق بدن ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز همه ما عرق می کنیم. در هوای گرم بعد از خوردن غذای تند یا همان غذای معمولی، در محل کار ، در شرایط اضطراب زا، در فعالیت های بدنی مانند تند راه رفتن یا […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد