جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب صدا

484

بازدید

دانلود کتاب صدا

دانلود کتاب صدا

در این مطالعه، تاثیر متقابل ذهن و زبان، گام به گام مورد بررسی قرار گرفته است .
زبان محصول برداشت انسان از طبیعت است . او هر آن چه از طبیعت کسب کرد یعنی شنید ، دید ، خورد و لمس کرد را پس از پالایش در ذهن ، بدو بازپس داد . در حیطه زبان شناسی پالایش موارد نام برده به صورت عناصر اولیه زبان متجلی گشت . می توان آن را هدیه ای از جانب انسان به طبیعت تلقی کرد تا بدین گونه دین خود را به جای آورد . به شرح دیگر ، آدم انعکاس صداهایی که به درونش راه یافت را با کلمات به دنیای خارج از ذهن خود تزریق نمود .

کنش عناصر طبیعی ( محرک بیرونی ) ، انسان را وادار به واکنش ساخت به طوریکه یکی از دستاوردهای آن ابداع زبان است . کنش و واکنش ما بین او و طبیعت هم چنان ادامه دارد . حتی اگر در برهه ای از زمان ، نقش این دو جا به جا شده باشد .

تقلید از صدا از جمله دلایل اولیه ابداع زبان است . بدین ترتیب آدم با حبس صدا در ذهن و تقلید از آن ، کلمات متنوعی ساخت .

پس از کسب مهارت زبانی ، بسیاری دیگر از عناصر زبان ، بر اثر خصلت الگو برداری مغز و همچنین بهره وری از سایر خلاقیت فردی ، ابداع گردید . در برهه ای دیگر شاهد هستیم چگونه شیوه زندگی بر رشد زبان تاثیر گذاشت .

… در صورتی که اگر ما صدا و انعکاس آن در طبیعت و اثر آن بر ذهن را جزو محرک های اصلی پیدایش زبان اولیه بدانیم آنگاه قادر خواهیم بود به ارتباط این دو به یکدیگر پی ببریم .

به عنوان مثال تغییر محیط زیست ، ضریب شنوایی ، طول قد ، حتی مولکول های موجود در هوا در کیفیت صوتی که به گوش می رسد تأثیرگذار است ..

برای دانلود کتاب صدا ، به لینک زیر مراجعه نمایید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : رویا وهمی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 785 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 162


رمز فایل : www.takbook.com
4+


مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد