جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب مدیریت ریسک سیلاب شهری

1,716

بازدید

دانلود کتاب مدیریت ریسک سیلاب شهری ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۲ امتیازs
دانلود کتاب مدیریت ریسک سیلاب شهری

دانلود کتاب مدیریت ریسک سیلاب شهری

افزایش تعداد وقوع ، حجم و میزان خسارات ناشی از وقوع سیل در سال ها و دهه های اخیر در سطح ملی و نیز در سطح جهان متأثر از عوامل گوناگونی بوده است . با این وجود افزایش جمعیت ، تغییر کاربری اراضی و توسعه و افزایش مناطق مسکونی از مهم ترین دلایل افزایش خسارت ها محسوب می شوند .

در ایران ، بروز خسارات سیلاب در مناطق شهری ممکن است ناشی از جریان سیلابی در رودخانه های عبوری از داخل و حاشیه شهرها باشد .

همچون کارون در اهواز ، رودخانه قمرود در شهر قم یا ناشی از آب گرفتگی معابر به دلیل بارندگی ها در سطح شهر به ویژه شهرهای ساحلی مانند انزلی ، رامسر ، بندرعباس باشد .

وقوع سیل در مناطق شهری توپوگرافی و در سطوح توسعه ای مختلف نشان می دهد که این موضوع جدی و مبتلابه در سطح کشور و کلیه استان ها می باشد .

از سوی دیگر حساسیت های اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی این موضوع را به عنوان یکی از موضوعات مهم و تاثیر گذار در امر مدیریت شهری قرار داده است .

هدف اصلی این نوشتار آن است که جنبه های مختلف ریسک های سیلاب شهری را ذیل رویکرد مدیریت ریسک توصیف کند .

مدیریت ریسک به دنبال شناخت ریسک های سیلاب شهری و نیز تشریح نحوه مدیریت موفق آن هاست .

در صفحه ۶۶ این کتاب درباره « نارسایی های موجود » می خوانیم :
در بحث سیلاب های شهری معمولا ۶ مقوله نارسایی مطرح می شود . این نارسایی به موارد زیر ارتباط دارند :

۱ . ارزیابی جامع ریسک
۲ . گنجاندن ریسک ها در برنامه ریزی توسعه
۳ . هماهنگی میان نهادهای مختلف
۴ . عدم اشتراک اطلاعات
۵ . تصمیمات غیر یکپارچه سرمایه گذاری
۶ . عدم رایزنی با ذینفعان .

دانلود کتاب مدیریت ریسک سیلاب شهری ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : حمید پشتوان
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2.7 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 78
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com

مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب رفتار شهروندی سازمانی

  دانلود کتاب رفتار شهروندی سازمانی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز کتاب ” رفتار شهروندی سازمانی ” ۵۰ نکته کلیدی را بازگو می کند . گزیده ای از کتاب : از مولفه های رفتار شهروندی سازمانی “نوع دوستی” است و آن رفتاری است که هدف اصلی […]

  دانلود کتاب حفاظت اسناد

  دانلود کتاب حفاظت اسناد ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۲ امتیازs کتاب ” حفاظت اسناد ” ۵۰ نکته کلیدی را بازگو می کند . برگی از کتاب : فلسفه سندنویسی ، استوار ساختن اساس مالکیت ، امنیت قضایی و اداری و سهولت دربرقراری ارتباط است .

  دانلود کتاب تیم سازی و کار تیمی موثر

  دانلود کتاب تیم سازی و کار تیمی موثر ۳٫۹۴/۵ (۷۸٫۸۹%) ۱۸ امتیازs ” تیم سازی و کار تیمی موثر ” ۵۰ نکته کلیدی را در این خصوص بازگو می کند . از متن کتاب : تیم، متشکل از دو یا چند همکار است که […]

  دانلود کتاب هوش سازمانی و رهبری نیاز هزاره سوم

  دانلود کتاب هوش سازمانی و رهبری نیاز هزاره سوم ۴٫۱۵/۵ (۸۳٫۰۸%) ۱۳ امتیازs در توصیف ماهیت و معنی رهبریت صاحب نظران سه جز مهم را بدین گونه شناسایی می کنند: ۱) مشخصات شغل یا مقام، ۲) خصوصیات فرد ۳) نوع رفتار.

  دانلود کتاب ارتباطات سازمانی اثربخش

  دانلود کتاب ارتباطات سازمانی اثربخش ۴٫۲۳/۵ (۸۴٫۶۲%) ۱۳ امتیازs کتاب » ارتباطات سازمانی اثربخش « ۵۰ نکته کلیدی را بازگو می کند . فنون برقراری ارتباط مؤثر به عنوان یکی از اصلی ترین قسمت های آموزش مهارت های زندگی در نظر گرفته می شود.

  دانلود خلاصه کتاب نه برای لقمه ای نان

  دانلود خلاصه کتاب نه برای لقمه ای نان ۳٫۷۵/۵ (۷۵٫۰۰%) ۸ امتیازs خلاصه کتاب ” نه برای لقمه ای نان ” در قالب ۵۰ نکته کلیدی تقدیم مدیران می کنیم . از متن کتاب :
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi