جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب فروسایی خاک _ یک چالش جهانی

889

بازدید

دانلود کتاب فروسایی خاک _ یک چالش جهانی

دانلود کتاب فروسایی خاک _ یک چالش جهانی

خاک زنده که همچون پوست تن برای پیکر زمین است ، در معرض فروسایی فزاینده قرار گرفته است . چه کسی می داند که با تخریب این پوسته ، بر سر پیکر بی دفاع زمین چه خواهد آمد ؟
فروسایی یا تخریب خاک یکی از بزرگترین چالش های رویاروی بشر کنونی است . گر چه قدمت این مسأله به اندازه آغاز کشاورزی است .

اما گسترش و تاثیر آن بر رفاه انسانی و محیط زیست جهانی در حال حاضر بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است . فروسایی خاک دست کم به ۲ علت موجب نگرانی عمده ای گشته است .

اول آن که فروسایی خاک ظرفیت تولید زیست بوم را تحلیل می برد . دوم آن که به واسطه تغییر موازنه آب و انرژی و اختلال در چرخه کربن ، نیتروژن ، گوگرد و عناصر دیگر ، بر اقلیم جهانی اثر می گذارد .

فروسایی خاک با اثرگذاری بر تولید کشاورزی و محیط زیست منجر به ناپایداری سیاسی و اجتماعی ، افزایش شدت جنگل زدایی ، استفاده فشرده از اراضی حساس و حاشیه ای ، افزایش رواناب و فرسایش تشدیدی خاک ، آلودگی منابع آب طبیعی و انتشار گازهای گلخانه ای در اتمسفر می گردد .

در حقیقت ، فروسایی خاک بر ساختار وجودی نوع بشر اثر می گذارد . فروسایی خاک به صورت « زوال کیفیت خاک به سبب کاربرد نادرست آن به وسیله انسان » تعریف شده است .

فروسایی یا تخریب به معنای تغییر زیان آور صفاتی است که منجر به کاهش ظرفیت عمل پدیده می گردد . لذا تخریب خاک به صورت تغییرات زیان آور ویژگی ها و فزاینده های خاک در طول زمان تعریف شده است . این تغییرات زیان آور ممکن است با ایجاد آشفتگی در تعادل پویای خاک با محیط پیرامون آن توسط عوامل طبیعی یا انسانی آغاز گردد …

در این کتاب به عوامل فرسایش خاک پرداخته شده .

دانلود کتاب فروسایی خاک _ یک چالش جهانی ؛ از لینک زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : فواد تاجیک
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 15.8 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 128
منبع : کتابناک

رمز فایل : www.takbook.com


3+


مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد