جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب دکتر فاستوس

2,304

بازدید

دانلود کتاب دکتر فاستوس ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs

دانلود کتاب دکتر فاستوس

دانلود کتاب دکتر فاستوس

سرگذشت فاستوس سرگذشت یک شخص نیست. فاستوس یک تاریخ است. این تاریخ را شاعر از ابتدا تا انتها از همان آغاز در جایی که گذشته و آینده در زبان بهم می رسند، دیده و گزارش کرده است. افسانه فاستوی را مارلو جعل نکرده است. قصّه او بخصوص در آلمان شایع بود.
در دیباچه این نمایشنامه می خوانیم :
قبل از نمایش ، آگهی هایی در معابر عمومی و در تماشاخانه نصب می شد تا مردم از موقع نمایش اطلاع حاصل کنند . نمایش ها غالبا سه ساعت بعد از ظهر آغاز می شد .

تماشاگران از چند ساعت پیش گرد آمده ساعت انتظار را به قمار و بازی نرد و شرب مسکرات می گذراندند . تمام افراد حق داشتند در هر موقع به عیب جویی از نمایش بپردازند .

اگر نمایش موافق میل آن ها نبود بوسیله هیاهو بازیگران را از صحنه خارج می کردند .مثلا یکی از درام های بن جانسون معروف را مردم به همین ترتیب اجازه نمایش ندادند .

علت آن این که مردم عامی برای سرگرمی به تماشاخانه آمده و انتظار داشتند که در مقابل حقی که می پرداختند کاملا محفوظ شوند . ولی سلیقه و درجه ذوق آن ها چندان عالی نبود .

از همین جهت درام نویسان بزرگ مجبور می شدند درتراژدی های خویش قسمت های خنده انگیز نیز اضافه کنند تا عطش عامه را سیراب کرده باشند .

هر چند این امتزاج برای بسیاری از درام نویسان مایه تباهی کارشان بود . باز کسانی مانند شکسپیر از این میل عمومی استفاده کرده . قسمت های بسیار مهمی به درام های غم انگیز خویش افزودند .

ذوق عامه گاه گاه کارهای زشت و ناپسندیده و رسوا را می پذیرفت ولی با آن که همه چشم امیدشان به همین مردم عامی بود بزرگان فن ادب در عین این توجه به میل عوام ، هنرمندی خویش را ضایع نکرده شاهکارهای عجیب بوجود آوردند …

دانلود کتاب دکتر فاستوس ، از کلید زیر :

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : کریستفر مارلو/لطفعلی صورتگر
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 2 مگابایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 97


رمز فایل : www.takbook.com


3+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب نمایشنامه آی تکین

  نمایشنامۀ مربوطه، به یکی از افسانه های قدیمی خطۀ اذربایجان که در کشورهای ترک زبان همسایه هم با کمی تغییر رواج دارد می پردازد.

  دانلود کتاب فنجون شکسته

  دانلود کتاب فنجون شکسته ۴٫۴۰/۵ (۸۸٫۰۰%) ۵ امتیازs کتاب فنجون شکسته ؛ مجموعه نمایشنامه های کوتاه رادیویی است با عناوین زیر : ۱ ) من به تو مفتخرم / طنز ۲ ) سمعک / طنز ۳ ) قصه شب ) طنز ۴ ) دوربین […]

  دانلود کتاب در خواب مردگان

  دانلود کتاب در خواب مردگان ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز نمایشنامه در خواب مُردگان : اشخاص : سلیمه نگین سرمدی مرجان موسی آفاق صولتی

  دانلود کتاب از دل گندم زاران

  دانلود کتاب از دل گندم زاران ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۲ امتیازs از دل گندم‌زاران نمایش ‌نامه‌ای است آمریکایی ، کوتاه و خیالی. صحنه نمایش فضایی است پر از انواع کرات و اجرام آسمانی با حرکت‌ها و نورهای مختلف.

  دانلود کتاب هزاران فریاد از سوز دل فرهاد

  کتاب هزاران فریاد از سوز دل فرهاد : نمایشنامه ای با حکایت شیرین و فرهاد به روایت محسن طارمی . شخصیت های نمایش : ۱ – فرهاد ۲ – لوده ( دلقک فراری از دربار خسرو پرویز ) ۳ – فرنگیس ( کنیزک قصر […]

  دانلود کتاب سینمای ایران و اسکار

  دانلود کتاب سینمای ایران و اسکار ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز دانلود کتاب سینمای ایران و اسکار تاریخچه حضور سینمای ایران در آکادمی اسکار با معرفی تمامی فیلم های ارائه شده از سینمای ایران به آکادمی اسکار و عناوین بدست آمده توسط این فیلم ها […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد