جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

آیا از شیطنت های فرزند خود احساس خستگی می کنید ؟

127

بازدید

آیا از شیطنت های فرزند خود احساس خستگی می کنید ؟

آیا از شیطنت های فرزند خود احساس خستگی می کنید ؟

وقتی بحث کارهای روزمره مطرح باشد شاید فکر شما را آنقدر مشغول نکند ولی وقتی بحث تحصیل و تمرکز حواس باشد قضیه جدی تر می شود.

آیا فرزندتان همیشه تکالیف خود را فراموش میکند؟

ADHD موجب بروز مشکل در توانایی پیگیری زمان و منظم بودن میشود. اگر فرزند شما بیش فعال است ، ممکن است تقصیر او نباشد که ساعت ها مشغول تکالیف خود است و با این همه، آنها را فراموش میکند. به عنوان پدر و مادر، می توانید به او کمک کنید بر این مشکل غلبه کند. با کمک به کودکان برای منظم ماندن، شما مهارت هایی را برای تمام طول عمر آنها آموزش خواهید داد.

تعیین مکانی برای انجام تکالیف

کودک مبتلا به ADHD به یک روال قابل پیش بینی برای انجام تکالیف نیاز دارد. نقطه خاصی که کودک هر روز تکالیفش را در آنجا انجام دهد، تعیین کنید. اطمینان حاصل کنید که آن مکان به دور از حیوانات خانگی، خواهر و برادر، و چیزهای پر سر و صدا که موجب حواس پرتی او شوند، مانند تلویزیون و یا درب ورودی، باشد. آنجا را پر از مداد، کاغذ، و هر چیز دیگری که فرزند شما ممکن است به آن نیاز داشته باشد، کنید.

استفاده از تقویم

یادآورهایی که بزرگ هستند و احتمال ندیدن آنها اندک است، کمک خواهند کرد کودکان بیش فعال مسیر درست را ادامه دهند. یک تقویم دیواری بزرگ تهیه کنید و آن را در جایی قرار دهید که کودک شما آن را چند بار در روز ببیند. آن را بر روی دیوار آشپزخانه و یا نزدیک میز کارش قرار دهید. از نشانگرهای رنگی و یا برگه های یادداشت برای نشان دادن تکالیف آینده و تعطیلات مدرسه استفاده کنید.

کار با معلمان مدرسه

با معلم و مدیر مدرسه فرزندتان ملاقاتی ترتیب دهید و برنامه ای برای فرزند خود تهیه کنید. انجام این کار قبل از آغاز سال تحصیلی عالی است، اما شما می توانید آن را در هر زمانی انجام دهید. در مورد برنامه تکالیف آینده بپرسید، روی کاغذ یا به صورت آنلاین این برنامه را دریافت کنید، و از دوره های رایگان برای تکالیف فرزندتان استفاده کنید. با آنها از طریق ایمیل در تماس باشید. دانستن اینکه شما پشتیبانی معلم را دارید کمک زیادی خواهد کرد.

پیروی از برنامه

داشتن یک برنامه روزانه برای کودکان مبتلا به ADHD حائز اهمیت است. باید زمان هایی را برای انجام دادن تکالیف، خوردن شام، و رفتن به رختخواب برای آنان تعیین کرد. اگر از زیر برنامه در رفته اید، دوباره فردا شروع کنید. پیروی از برنامه به کودک شما کمک خواهد کرد و دعوا، سرزنش و تعارض را کاهش خواهد داد.

استفاده از پاداش

اگر تکالیف برای فرزندتان پر زحمت است، برای تمام کردن آنها جایزه تعیین کنید. جایزه نباید بزرگ باشد، اما آنها باید فورا داده شوند. به محض این که کودک شما تکالیفش را در کیفش گذاشت، خواندن یک داستان را به او پیشنهاد دهید. یک استیکر به او بدهید. اجازه دهید زمانی را صرف تلویزیون یا کامپیوتر کند. پاداش را برای برنامه های بعد از مدرسه تعیین کنید و آن را به صورت مداوم ادامه دهید.

کارهای بزرگ را تقسیم کنید

هنگامی که فرزند شما تکالیف بزرگتر مثل گزارش کتاب، یا مقالات ترم دارد که تکالیف بزرگی محسوب میشوند، آنها را به یک سری تکالیف کوچکتر، هر یک با یک تاریخ مقرر تقسیم کنید. حتی نوجوانان مبتلا به ADHD ممکن است به مقداری برنامه ریزی در تکالیف و پروژه های بزرگ نیاز داشته باشند.

استفاده از تایمر

کودکان و نوجوانان مبتلا به ADHD اغلب گذر زمان را از دست میدهند. از تایمرهای آشپزخانه و یا آلارم های روی ساعت و یا تلفن برای هشدار زمان استفاده کنید. برای کودک خود مقدار مشخصی از زمان را برای قسمتی از تکالیفش تعیین کنید. زنگ هشدار نیز به او کمک میکند اگر حواسش پرت شد، به مسیرش باز گردد.

منظم و مرتب شدن

اگر کودک شما تکالیف خود را در مدرسه فراموش میکند و یا کوله پشتی شلوغ با کلی کاغذ مچاله دارد، به او کمک کنید تا منظم و مرتب شود. میتوانید از ابزار دیداری استفاده کنید. به عنوان مثال، از پوشه های رنگی روشن و براق برای هر درس استفاده کنید. طرح پشتیبان گیری برای زمانی که تکالیف در خانه انجام نمیشوند، داشته باشید. برای تماس، لیستی از دیگر بچه ها در کلاس داشته باشید. یا بدانید که چگونه با معلم به طور مستقیم تماس بگیرید.

تعریف و تمجید از تلاش فرزند

چه فرزندتان مبتلا به ADHD باشد چه نباشد، کودکان با تعریف و تمجید رشد و ترقی می کنند. این کار باعث تشویق و ایجاد انگیزه در آنها میشود. بنابراین به موفقیت آنها توجه کنید، حتی موفقیت های اندک را نیز مورد توجه قرار دهید. از تلاش و پیشرفت فرزند خود تعریف کنید. این کار در هر دوی شما احساس خوبی ایجاد میکند. بُرد های کوچک ممکن است به بُردهای بزرگتر منتهی شوند.

راهبردهایی برای تکالیف سخت

آیا کودک شما در برخی درس ها در انجام تکالیف مشکلی ندارد، اما در برخی دیگر از تکالیف گیر میکند؟ آنها را جابجا کنید. با تکالیف آسان شروع کنید. برای چند دقیقه تکالیف سخت تر را انجام دهید، سپس دوباره به تکالیف آسان بازگردید. جابجایی متناوب ممکن است به کودک کمک کند کمتر احساس ضعف کند.

تعیین اهداف

پاداش ها عالی هستند، اما اگر بیش از حد بزرگ باشند، مانند خریدن اتومبیل جدید برای نوجوان خود، میتواند نتیجه عکس داشته باشد. دستیابی به اهداف بلند مدت برای کودکان مبتلا به ADHD میتواند دشوار باشد. یک برنامه بهتر برای پاداش های فوری و کوچکتر، تعیین اهداف کوچک است که ظرف یک روز یا یک هفته تحقق می یابند.

نوشتن دستورالعمل ها

آیا کودک شما نیاز به کمک در درک چگونگی انجام تکالیف خود دارد؟ ابتدا، دستورالعمل را توضیح دهید. سپس از فرزند خود بخواهید آنها را برای شما توضیح دهید. سپس، دستورالعمل ها را گام به گام بنویسید و آنها را بر روی دیوار بزنید. برای بسیاری از کودکان، این کار به یادآوری بصری کمک میکند.

صریح و آشکار صحبت کنید

هنگام کمک به کودک خود برای انجام تکالیفش، مراحلی که ممکن است برای شما آشکار به نظر برسند را برشمرید. به عنوان مثال، دو مرحله آخر همیشه باید “گذاشتن تکالیف در پوشه خودت ” و “گذاشتن پوشه در کوله پشتی ات باشد.” هر چه در هنگام ارائه دستورالعمل صریح تر باشید، بهتر است.

کمک در زمان انتقال و تغییر

در طول زمان تغییر و یا انتقال – با شروع کلاس جدید، یا جابجایی به یک مدرسه جدید – کودک شما ممکن است مشکلات بیشتری با مدرسه داشته باشد. در این زمان برای ارائه کمک های بیشتر برنامه ریزی کنید. دفعات بیشتری کارها را بررسی کنید. تکالیف را با هم بررسی کنید.

منبع مقاله : راستینه

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بسیاری از رابطه‌ها و ازدواج‌ های امروزی به علت برخی ویژگی‌های اخلاقی طرفین و نداشتن شناخت کافی نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟ ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs شخصیت شما بر هر چیزی، از دوستان‌تان گرفته تا کاندیدی که به او رای می‌دهید تاثیرگذار است؛ اما با این حال خیلی از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن به ویژگی‌های شخصیتی‌شان […]

  شیوه های پاداش به کودکان

  شیوه های پاداش به کودکان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز قبل از هر چیز باید تعریفی صحیح از پاداش داشته باشیم . قانون اثر در روانشناسی بیان می کند که وقتی به دنبال یک رفتار اتفاق خوشایندی روی می دھد احتمال تکرار شدن آن رفتار […]

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان ۳٫۳۶/۵ (۶۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان/ جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها […]

  اختلال سلوک در کودکان

  اختلال سلوک در کودکان ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۵ امتیازs اختلال سلوک چیست؟ این اختلال وضعیتی است که کودکان و نوجوانان دچار آن می‌شوند. کودکان درگیر این اختلال از آزاررساندن به مردم و انجام‌دادن کارهای ناشایست لذت می‌برند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi