جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب درآمدی بر اخلاق کاربردی

1,856

بازدید

دانلود کتاب درآمدی بر اخلاق کاربردی

دانلود کتاب درآمدی بر اخلاق کاربردی

امروزه اخلاق کاربردی به یکی از پرطرفدارترین رشته های دانشگاهی در سراسر دنیا تبدیل شده است. راسل پوتر یکی از اندیشمندان اخلاق کاربردی ، اساسی ترین موضوعات این حوزه را تلاش برای بهبود مسائل اجتماعی و سازمانی در سطح ملی و جهانی در شش حوزه مهم می داند .
اخلاق تصمیم گیری ( نظریات اخلاقی و فرآیندهای تصمیم گیری اخلاقی ) ، اخلاق حرفه ای ( اخلاقیاتی به منظور بهبود مسائل شغلی ) ، اخلاق بالینی ( مجموعه اخلاقیات به منظور بهبود نیازهای اساسی سلامتی افراد ) ، اخلاق کسب و کار ( اخلاقیات فردی جهت بهبود اخلاق در محیط کسب و کار ) ، اخلاق سازمانی ( مجموعه اخلاقیات موجود در سازمان ها ) ، اخلاق اجتماعی ( اخلاق موجود در بین ملت ها به عنوان یک واحد جهانی ) .

بنابراین هر تلاشی که با استفاده از روش های فلسفی جهت شناسایی اخلاقی مرحله صحیحی از عمل در حوزه های مختلف زندگی روزمره اخلاق کاربردی نامیده می شود .
در برشی از این کتاب می خوانیم :

اصل خیرخواهی
خیر خواهی غالبا به عنوان این اصل که « مهم تر از همه کار خوب انجام بده » توصیف می گردد . تمایل به کار خوب ، بدون شک ف به اکثر شاغلان پزشکی انگیزه می دهد . اما مواردی وجود دارد که ممکن است تصور فرد از کار خوب مخالف خواسته های فرد باشد .

در واقع این نوعی تعارض است که در تفاوت بین احترام آزادی و حفظ بهترین مصالح اشخاص ریشه دارد . به عنوان مثال بیماران مکررا انجام رفتارهایی را انتخاب می کنند که پزشکان به خطرناک بودن آن آگاهند .

پزشک در عین احترام به حق آزادی فرد در انتخاب ، در پیوستن به حرفه مراقبت و درمان خود را متعهد دانسته است که بهترین مصالح فرد را در نظر بگیرد .

کتاب درآمدی بر اخلاق کاربردی ، در سایت انتشارات عرضه شده .

برای دانلود کتاب درآمدی بر اخلاق کاربردی ، با ما همراه باشید .

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : مجتبی سپاهی-محسن شیراوند
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 970 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 200
منبع : سایت انتشارات

رمز فایل : www.takbook.com


7+


مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب به سوی بی‌نهایت

  کتاب « به سوی بی نهایت » اثری فلسفی درباره انسان شناسی است . در منتخبی از این کتاب آمده :

  دانلود کتاب فرهنگ‌های غلط یا غلط‌ های فرهنگی

  دانلود کتاب فرهنگ‌های غلط یا غلط‌ های فرهنگی ۲٫۵۰/۵ (۵۰٫۰۰%) ۲ امتیازs متأسفانه مردم کشور ما در حال حاضر اکثر فرهنگ‌های خوب خود را از دست داده‌‌اند و با یک سری فرهنگ‌های بی‌محتوایی که معلوم نیست از کجا رسیده، جایگرین کرده‌اند!

  دانلود کتاب خدا خالق تکنولوژی ها

  مقدمه مولف : به معجزات خدا نگاه می کنیم ولی انگار متوجه نمی شویم اینها را خدا ساخته و با علم ناچیز ما تطبیق داده تا برای ما تا حدودی قابل درک و فهم شود.

  دانلود کتاب نقد نامه علوم اجتماعی

  دانلود کتاب نقد نامه علوم اجتماعی ۲٫۶۰/۵ (۵۲٫۰۰%) ۵ امتیازs رشد و توسعه علوم انسانی و تفکیک آن به حوزه های مختلف ؛ که طی فرآیندی خاص در غرب شکل گرفته است ( برکنار از محاسن و معایب چنین تفکیکی ) منجر به تخصصی […]

  دانلود کتاب روزها بر رئیس جمهور چگونه می گذرد ؟

  دانلود کتاب روزها بر رئیس جمهور چگونه می گذرد ؟ ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۱ امتیاز این مجموعه شامل بخشهای زیر می باشد : بخش ۱ :از ١١ تیر ماه تا ٢۹ تیر ماه ١٣۵۹ بخش ۲ :از ٣٠ تیر ماه تا ٣١ مرداد ١٣۵۹ بخش […]

  دانلود کتاب سرشت بشری

  کتاب سرشت بشری کنکاشی در عروج انسان در فرآیند تکامل و مدنیت است . در واقع هدف این کتاب پرداختن به مباحثی درباره هستی شناسی انسان و تکامل مدنیت بر پایه دستاوردهای بزرگ علمی در حوزه های زیست شناسی ، علوم اعصاب و جامعه […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد