جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

چگونه به روز و با کلاس باشیم ؟

5,026

بازدید

چگونه به روز و با کلاس باشیم ؟ ۴٫۶۳/۵ (۹۲٫۵۰%) ۸ امتیازs

چگونه به روز و با کلاس باشیم ؟

چگونه به روز و با کلاس باشیم ؟

باید قبول کنیم در جامعه ای زندگی می کنیم که تیپ و ظاهرمان تا حدود زیادی نشانگر شخصیت مان است، اما خیلی وقت ها ما درک درستی از با کلاسی نداریم، با کلاسی را با پوشش های نامتعارف، جلف بازی و … اشتباه می گیریم.
همه ی ما قطعا دور و برمان کسانی را داریم که بین اغلب آدم ها، به با کلاسی معروف هستند، کمی که به ظاهر و شخصیت این افراد دقیق می شویم، به دو نکته ی مهم پی می بریم. اینکه با کلاس بودن یک نقش بازی کردن چند ساعته نیست، برای با کلاس بودن علاوه بر ظاهرمان، باید به درون مان هم بپردازیم.

وقتی مجموعه ای از ویژگی های مثبت در یک فرد جمع می شود، باعث دیده شدن او می گردد، باعث می شود با حساسیت بیشتری به خودش و رفتارش نگاه کند و در نتیجه سعی کند مبادی آداب باشد.

ویژگی های ظاهری انسان های باکلاس

شیک پوش هستند.
-لباس های ست می پوشند.
-از عطر های ناب استفاده می کنند.
-همیشه اصلاح کرده و تمیز هستند.
-لباس های تکراری نمی پوشند.
-کفش هایشان همیشه واکس زده است.
-وضعیت دندان هایشان در حد مطلوب است.
-از زیورآلات بسته به محیطی که در آن حضور دارند کمک می گیرند.
-الزاما همیشه مارک های معروف نمی خرند، بلکه می دانند چه لباسی برایشان مناسب است.
-سعی می کنند بر اساس میمیک صورت، آناتومی بدن و استایل خاص خود خرید کنند.
-نسبت به وزن شان حساس هستند و هرگز دچار اضافه وزن نمی شوند.
-انسان های با کلاس می دانند چه رنگهایی را با هم هماهنگ کنند؛چه رنگ هایی برای چه فصلی مناسب است و چه رنگی به پوست صورت شان بیشتر می آید.

ویژگی های باطنی افراد با کلاس

در نشستن و برخاستن، در مکان های عمومی مبادی آداب هستند.
پر خوری نمی کنند، هنگام راه رفتن و صحبت کردن از خوردن و آشامیدن اجتناب می کنند.
لحن و تن صدایشان هنگام صحبت کردن با اطرافیان مودبانه و سنجیده است.
موقعیت شناس هستند و نحوه ی برخورد درست با افراد مختلف را به خوبی می دانند.
در جمع با صدای بلند نمی خندند، خنده های تمسخر آمیز نمی کنند.
کم حرف هستند و معمولا حرف های مفید می زنند.
اطلاعات عمومی وسیعی دارند.
اهل مطالعه هستند.
جذبه و اصطلاحا کاریزما دارند.
اصول شهروندی را در حد مطلوب رعایت می کنند.
از محیط زیست حفاظت و حراست می کنند.
به قوانین عمومی احترام می گذارند.
حقوق سایر انسان ها را از هر قشری که باشند رعایت می کنند.
منظم و دقیق و خوش قول هستند.
موقعیت سنج هستند.
با زبان های مختلف آشنا بوده و اهل گفتگو هستند.
برای حضور در موقعیت های مختلف، مطالعه کرده و اطلاعات مفیدی کسب می کنند.

چگونه به روز و با کلاس شویم؟

با کلاس بودن گاهی وقت ها به تربیت خانوادگی افراد مربوط می شود، بچه هایی که در خانواده های اسم و رسم دار و با فرهنگ اصیل رشد می کنند؛

اصول اولیه ی با کلاسی را به خوبی می دانند، بعضی از رفتارها در مکان های خاص نشان دهنده ی اصالت هر شخص و نشان دهنده ی باکلاسی اوست. اما همه ی اصول با کلاسی را می توان به صورت اکتسابی و با تمرین و ممارست کسب کرد.

۱- داشتن آرامش و طمانینه در حرکات و سکنات، یکی از عناصر مهم با کلاسی است.

افراد با کلاس، معمولا عجله نمی کنند.با عجله راه نمی روند و با شتاب غذا نمی خورند. چرا که عجله باعث بروز رفتارهای ناخوشایند در فرد می شود که با اصل با کلاسی در تضاد است.

به همین دلیل افراد با کلاس، همیشه افراد خوش قولی هستند چرا که به اهمیت زمان پی برده اند.

۲-افراد با کلاس همیشه در هر مکانی که حضور پیدا کنند؛ حرفی برای گفتن دارند.

اما تا وقتی کسی از آن ها نظرخواهی نکرده، صحبت را شروع نمی کنند. اهل مطالعه بودن و فروتنی یکی دیگر از نشانه های باکلاسی است.

۳- مدیریت زمان و هدر ندادن آن در فضای مجازی یکی دیگر از نمونه های بارز با کلاسی است. افراد با کلاس در محیط های عمومی، با تلفن همراه شان ور نمی روند و در محیط های عمومی با تلفن صحبت نمی کنند.

۴- همیشه ساعت به دست خود می بندند. چرا که گم کردن زمان و پرسیدن ساعت از دیگران نشانه ی بی کلاسی است.

۵- باید بدانید که در محیط های خانوادگی، دوستانه، اداری یا در مراسم های رسمی چه لباسی به تن کنید. برای هر محیط چند دست لباس جداگانه داشته باشید.

زیورآلات و استفاده از ساعت های مچی به تناسب مکان و موقعیت های مختلف بر جذابیت و با کلاسی تان خواهد افزاید.

۶-به سلامتی دهان و دندان خود مرتب رسیدگی کنید، همیشه خوش بو باشید و سعی کنید برای خرید عطرهای مرغوب هزینه کنید.

۷-از خرید مارک های فیک خود داری کنید، چرا که به شدت کلاس شما را زیر سوال می برد.

۸- همیشه رنگ های ملایم بپوشید و به اتوی لباس، واکس کفش و تمیزی آنها دقت کنید.

۹- با محیط زیست و حیوانات دوست بوده و در جهت حفاظت از آن ها کوشا باشید.

۱۰- برای قوانین راهنمایی رانندگی، قوانین شهروندی، قوانین اداری احترام قائل باشید.

۱۱- به حریم خصوصی دیگران احترام بگذارید، چشم و هم چشمی کردن، فضولی کردن در کارهای دیگران، غیبت و دو به هم زنی به شدت از اصول با کلاسی دور است!

۱۲- مرتب ورزش کنید، به سلامتی تن و روح تان اهمیت دهید.هر روز دوش بگیرید.به سلامتی دندان و موهایتان اهمیت بدهید.

۱۳-کتاب بخوانید و سعی کنید اهل مطالعه بودن تنها یک شعار نباشد؛ بلکه نحوه ی تفکر صحیح را هم بیاموزید.

اشتباهاتی که شما را بی کلاس می کند:

۱ – خوردن و آشامیدن و سیگار کشیدن در محیط های عمومی و در حین راه رفتن به شدت منظره ی بدی را ترسیم می کرده و باعث بی کلاسی شما می شود.
۲ – با صدای بلند صحبت کردن و خندیدن در محیط های عمومی به شدت بی کلاس است.
۳ – پوشیدن لباس های جلف، تتگ، کوتاه و بد نما، کفش هایی که حفظ تعادل با آنها به مهارت یک سیرک باز نیاز دارد، آرایش های غلیظ، جراحی های زیبایی نامتعارف، برخلاف تصور شما باعث بی کلاسی است.
۴ – زودتر یا دیرتر از زمان مشخص شده در مهمانی ها و جمع های دوستانه حاضر شدن هم از نشانه های بارز بی کلاسی است.
ممکن است حضور زود تر از موعد شما باعث دستپاچگی میزبان شده و برنامه ریزی هایش را مختل کند؛ حضور دیر هنگام هم ممکن است باعث شود دیگران برخلاف خواسته شان منتظر شما شوند و در سرو غذا اختلال ایجاد شود.
۵ – فخرفروشی و تجمل گرایی نیز یکی دیگر از نشانه های بی کلاسی است. افرادی که ثروت شان را باعث با کلاسی می دانند؛ به شدت در اشتباه هستند. افراد باکلاس حتی اگر بسیار ثروتمند باشند بسیار متواضع و خوش برخوردند.
۶ – پرخوری و اسراف، نیز باعث بی کلاسی است. مخصوصا در مهمانی ها و عروسی ها باید در حد مطلوب از غذاهای موجود تناول کرد.
۷ – عدم احترام به حقوق دیگران، مصداق بارز بی کلاسی است.
کسانی که در ماشین یا در منزل صدای ضبط را بیش از حد مجاز بلند می کنند، کسانی که در صف های مختلف نوبت را رعایت نمی کنند، کسانی که در هر موقعیتی دنبال پارتی می گردند، کسانی که بی دلیل بوق میزنند، جای پارک کس دیگری را اشغال می کنند، در کوچه و خیابان زباله می ریزند، قوانین را رعایت نمی کنند و…. همه و همه از جمله افراد بی کلاس جامعه هستند؛ حتی اگر شیک ترین لباس ها را بپوشند!
۸ – خیره خیره نگاه کردن و زل زدن در افراد در معابر عمومی، در اتوبوس و مترو، یکی دیگر از نشانه های بی کلاسی است.
۹ – برای تسکین دردهای خود، به عیب جویی از دیگران، حسادت کردن و سعی در دو به هم زنی روی نیاورید. چرا که رذایل اخلاقی آفت با کلاسی شما خواهد شد.
۱۰ – از دست دادن عفت کلامی و عدم توانایی در کنترل خشم، بد دهانی،تمسخر دیگران، تعریف کردن مطالب رکیک، مخصوصا در مجامع عمومی از دیگر نشانه های بی کلاسی است.
۱۱ -خودستایی، غرور و تعریف های حال به هم زن از محاسن خود و خانواده تان مطمئنا برای کسی جذاب نیست، با گفتن این مسائل به دیگران خودتان را بی کلاس نکنید.

اشتباهات اغلب افراد درباره ی با کلاسی

۱- امروزه، ممکن است اغلب ما با افرادی مواجه شویم که تصور می کنند، انجام برخی کارها نشانه بی کلاسی است.

مثلا خانم ها، آشپزی کردن و مهارت های هنری و به طور خلاصه کدبانوگری را بی کلاسی می دانند. یا آقایان، کمک کردن به همسر در امور منزل را نشانه ی بی کلاسی و زیر سوال رفتن مردانگی شان قلمداد می کنند.

در حالی که باید گفت، اعتماد به نفس شما و اعتقادی که صرف هر کاری می کنید؛ نشان می دهد که چقدر باکلاس و جذاب هستید. داشتن علم خانه داری یا مهارت در کارهای فنی، کمک کردن به همسر هیچ گاه باعث به خطر افتادن وجهه ی باکلاسی شما نخواهد شد.

۲- برعکس چیزی که عموما فکر می کنیم، جذابیت های ظاهری کم تر از جذابیت های اخلاقی در با کلاس بودن افراد نقش دارد، اگر فردی با تیپ خوب و ظاهری آراسته ببینیم که رفتارهای اجتماعی را به خوبی بلد است،

در جمع ها، درگوشی صحبت نمی کند، رازدار است، متواضع و مهربان است، بخشنده است و انسانی آگاه و متفکر است به نظرمان با کلاس تر از فرد شیک پوشی است که هیچ کدام از اصول اولیه رفتارهای اجتماعی را نمی داند.

البته برعکس این قضیه هم صادق است، فردی که ویژگی های مثبت اخلاقی را داراست اما ظاهر جذابی ندارد نمی تواند با کلاس محسوب شود.
منبع : عروس

 

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  کایلی جنر Kylie Jenner چگونه جوان ترین میلیاردر دنیا شد؟

  کایلی جنر Kylie Jenner چگونه جوان ترین میلیاردر دنیا شد؟ کایلی جنر Kylie Jenner یکی از موفق ترین و ثروتمندترین جوان های هالیوودی است که در سن کم ثروت بسیاری به دست آورد. در این مقاله رازهای موفقیت او را بررسی میکنیم

  ۹ مهارت در محیط کار

  ۹ مهارت در محیط کار ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs افراد بی حاشیه در محیط کار راحت تر می توانند پیشرفت کنند، کارفرمایان برای مهارت های کارکنان خود ارزش قائل هستند، توانایی ها و ویژگی های زیادی در افراد باعث می شود که یک کارمند […]

  ۱۰ کتاب حال خوب کن

  ۱۰ کتاب حال خوب کن ۲٫۳۳/۵ (۴۶٫۶۷%) ۳ امتیازs حالِ خوب ما وابسته به اتفاقاتی است که یا در گذشته برایمان رخ‌ داده‌اند یا حالا با آنها روبه‌رو هستیم. گاهی فقط در هراس‌ها و مشکلات گم می‌شویم و حالمان بد می‌شود، در حالی که […]

  ۱۲ مهارت خود توسعه ای

  ۱۲ مهارت خود توسعه ای ۳٫۶۷/۵ (۷۳٫۳۳%) ۳ امتیازs آیا می‌دانید برای بهبود مهارت‌های خودتوسعه‌ای باید چه فعالیت‌هایی انجام دهید؛ فعالیت‌‌هایی که شما را در مسیر درستی قرار دهند تا به بهترین نتایج دل‌خواه دست یابید؟

  ۹ توصیه ناب از زبان ۱۰۰ ساله ها

  ۹ توصیه ناب از زبان ۱۰۰ ساله ها ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs برای اینکه بدانیم یک زندگی خوب چه ویژگی‌هایی دارد، تصمیم گرفتیم از افراد ۱۰۰ساله و حتی مسن‌تر کمک بگیریم. ابتدا ۹ درس مهم زندگی که این عزیزان به شما یاد می‌دهند را […]

  ۹ فاکتور مهم خوشبختی

  ۹ فاکتور مهم خوشبختی ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز با رعایت یکسری نکات مهم می‌توان به خوشبختی و رضایت از زندگی دست یافت. در این مطلب موانع دستیابی به این هدف معرفی می‌شوند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi