جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

فواید شگفت انگیز مطالعه

372

بازدید

فواید شگفت انگیز مطالعه

فواید شگفت انگیز مطالعه

۱- مطالعه استرس را کم می‌کند

زمانی که استرس دارید ترجیح می‌دهید چه کارهایی انجام دهید؟ پیاده‌روی کنید؟ یا موسیقی گوش دهید؟ محققان دانشگاه ساسکس اطمینان داده‌اند در مواقع استرس باید مطالعه کرد.

تحقیقاتی که انجام داده‌اند نشان داده مطالعه در مقایسه با موسیقی، پیاده‌روی و حتی قهوه بهترین روش برای غلبه بر استرس است. افرادی که مورد آزمایش قرار گرفته بودند با مطالعه به مدت ۶ دقیقه توانسته بودند استرس خود را کاهش دهند.

۲- مطالعه بی‌خوابی را درمان می‌کند

ثابت شده مطالعه یکی از مؤثرترین راه‌ها برای آرامش و آمادگی برای خواب است. نور تلفن همراه و تلویزیون به مغز می‌گویند اکنون زمان بیدار شدن است، در حالی که خواندن کتاب در نور کم تأثیر کاملاً متفاوتی دارد زیرا مغز تشخیص می‌دهد اکنون زمان استراحت است.

۳- مطالعه کارکرد مغز را تقویت می‌کند

تحقیقات نشان داده است ما انسان‌ها پس از مطالعه باهوش‌تر می‌شویم. چند روز پس از پایان کتاب مغز ما تغییرات مثبتی را نشان می‌دهد. دانشمندان دریافته‌اند بهبود در کارکرد مغز به دلیل ارتباطات شدید در مغز و تغییرات عصبی است که در حافظه عضلانی ایجاد می‌شود.

کسانی که به خواندن کتاب و حل جدول کلمات متقاطع علاقه دارند کمتر مبتلا به بیماری آلزایمر می‌شوند. مغز هم مانند اعضای دیگر بدن نیاز به ورزش دارد و بهترین ورزش برای آن مطالعه است

۴- مطالعه به هدفمندی و غلبه بر مشکلات کمک می‌کند

هرچه بیشتر مطالعه کنید، بیشتر خودتان را در قالب قهرمانان کتاب‌ها می‌بینید و مدل‌های رفتاری آن‌ها را به زندگی‌تان منتقل می‌کنید. این موضوع به این معنی است که با دنبال کردن مثال‌های یک کتاب خوب انگیزه پیدا کردن عشق و رسیدن پیدا خواهید کرد.

۵- مطالعه توانایی‌های حافظه و تفکر را تقویت می‌کند

هر زمان که مطالعه می‌کنید در واقع ذهن را تعلیم می‌دهید. وقتی با کلمات جدیدی مواجه می‌شوید، مفهوم آن را کشف می‌کنید و در حافظه کوتاه‌مدت ذخیره خواهید کرد. تحقیقات ثابت کرده‌اند مطالعه، زوال را در قوه ادراک شخص کاهش می‌دهد.

کسانی که ذهن را با مطالعه برمی‌انگیزند بهتر می‌توانند مغز را زنده نگه دارند.

۶ – مطالعه دایره لغات را بالا می‌برد

هنگام مطالعه با کلماتی مواجه می‌شوید که به‌طور معمول به کار نمی‌برید. حتی کلمات که اصلاً قبلاً به گوشتان نخورده و معنی این کلمات را از محتوای متن کتاب متوجه می‌شوید. بنابراین مطالعه نه تنها دایره لغات شما را بیشتر می‌کند، بلکه دانش و ادبیات شما را نیز تقویت خواهد کرد.

۷ – مطالعه مهارت‌های نوشتن را تقویت می‌کند

هنگامی که مطالعه می‌کنید به‌طور ناخودآگاه روش نوشتاری نویسنده را تقلید می‌کنید. همان‌طور که موسیقیدان جوان تحت تأثیر ژانر خاصی قرار می‌گیرد، شیوه نویسندگی شما نیز تحت تأثیر کتاب‌هایی قرار می‌گیرد که مطالعه می‌کنید.

۸ – کتابخوان‌ها از سلامت جسمی بیشتری برخوردارند

تحقیقات ثابت کرده کسانی که عاشق مطالعه هستند بیشتر ورزش می‌کنند و با اشتیاق‌تر از کسانی هستند که به روش‌های دیگری اوقات فراغت خود را می‌گذرانند. کتابخوان‌ها زمان بیشتری را در باشگاه می‌گذرانند بنابراین از سلامت بیشتری برخوردارند.

۹ – مطالعه بر توانایی‌های شنیداری تأثیرات مثبت دارد

باور داشته باشید یا نه، مطالعه می‌تواند بر توانایی‌های شنیداری تأثیر بگذارد و فهم کلمات و گرامرهای جدید را آسان‌تر کند. اگر با صدای بلند مطالعه کنید، این تأثیر قوی‌تر می‌شود.

۱۰ – مطالعه خلاقیت را تقویت می‌کند

تصاویر رنگی با متن‌های ساده تأثیرات مثبتی بر خلاقیت و مهارت‌های هنری کودکان می‌گذارد. این تأثیر روی جوانان نیز مشهود است.

۱۱ – مطالعه از بیماری آلزایمر زودرس جلوگیری می‌کند

کسانی که به خواندن کتاب و حل جدول کلمات متقاطع علاقه دارند کمتر مبتلا به بیماری آلزایمر می‌شوند. مغز هم مانند اعضای دیگر بدن نیاز به ورزش دارد و بهترین ورزش برای آن مطالعه است.

۱۲ – خواندن کتاب با صدای بلند روابط شما را با کودکتان تقویت می‌کند

روان‌شناسان اذعان داشته‌اند اگر با صدای بلند برای کودکانتان داستان بخوانید روابط خاصی با آن‌ها ایجاد خواهید کرد. بنابراین سعی کنید بیشتر برای کودکانتان کتاب بخوانید. البته ناگفته نماند تلویزیون و هر فعالیت دیگری نمی‌تواند به این اندازه تأثیرگذار باشد.

برگرفته از : هفته نامه سلامت
تبیان

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند

  ازدواج هایی که عاقبت خوشی ندارند ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز بسیاری از رابطه‌ها و ازدواج‌ های امروزی به علت برخی ویژگی‌های اخلاقی طرفین و نداشتن شناخت کافی نمی‌تواند موفقیت آمیز باشد.

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟

  بیشتر با وجدان هستید یا روشن فکر؟ ۲٫۶۷/۵ (۵۳٫۳۳%) ۳ امتیازs شخصیت شما بر هر چیزی، از دوستان‌تان گرفته تا کاندیدی که به او رای می‌دهید تاثیرگذار است؛ اما با این حال خیلی از افراد وقت زیادی را صرف فکر کردن به ویژگی‌های شخصیتی‌شان […]

  شیوه های پاداش به کودکان

  شیوه های پاداش به کودکان ۵٫۰۰/۵ (۱۰۰٫۰۰%) ۱ امتیاز قبل از هر چیز باید تعریفی صحیح از پاداش داشته باشیم . قانون اثر در روانشناسی بیان می کند که وقتی به دنبال یک رفتار اتفاق خوشایندی روی می دھد احتمال تکرار شدن آن رفتار […]

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان

  نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان ۳٫۳۶/۵ (۶۷٫۲۷%) ۱۱ امتیازs نکته هایی برای خواندن صورت اطرافیانتان/ جهانی بودن حالات صورت و رواج آن در بین انسانهای سراسر جهان نشان می دهند که این حالات در بیولوژی ذاتی ما انسانها ریشه دارند و حاصل میلیونها […]

  اختلال سلوک در کودکان

  اختلال سلوک در کودکان ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۵ امتیازs اختلال سلوک چیست؟ این اختلال وضعیتی است که کودکان و نوجوانان دچار آن می‌شوند. کودکان درگیر این اختلال از آزاررساندن به مردم و انجام‌دادن کارهای ناشایست لذت می‌برند.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi