جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

اصول مامایی در کشورهای مختلف

263

بازدید

اصول مامایی در کشورهای مختلف/

اصول مامایی در کشورهای مختلف

شغل ها و حرفه های مختلف در اغلب کشورها ، طبق اصول یکسانی اجرا می شوند. برای مثال یک حسابدار، آتشنشان یا وکیل مدافع در کشور آمریکا تقریبا از همان اصولی پیروی می کنند که افراد با همین شغل ها در کشورهای دیگر مثل آلمان از آنها تبعیت می کنند … اما این موضوع در مورد مامایی مطرح نیست. اگرچه مهم ترین وظیفه ماماها در تمام جهان، فراهم آوردن تجربه خوب از زایمان است اما روش عملکرد آنها در بعضی کشورها با یکدیگر تفاوت دارد.

اصول مامایی در آلمان :

استخدام ماما در این کشور بسیار مرسوم است و خدمات مامایی تحت پوشش بیمه قرار دارند. در واقع ماماها در آلمان باید حتما در اتاق زایمان حضور داشته باشند؛ حتی اگر زایمان توسط متخصص زنان انجام شود.

بنابراین مامایی در این کشور طرفداران بسیاری دارد، به طوری که مادران باید از همان ابتدای بارداری، مامای مختص خود را برای روز زایمان رزرو کنند!
ماماها در آلمان می توانند به صورت مستقل یا در استخدام بیمارستانها فعالیت داشته باشند. زایمان در این کشور معمولا توسط ماما انجام می شود و تنها در صورت بروز مشکلات و عوارض از حضور متخصص زنان استفاده می شود.

ماماهای آلمانی باید بعد از زایمان به طور مرتب به منزل مادر بروند و وضعیت او و نوزاد را زیر نظر بگیرند. آنها همچنین توصیه های لازم در مورد شیردهی، ورزش های لگن، بهبود زخم ناشی از سزارین و … را در اختیار مادران قرار می دهند.

اصول مامایی در ژاپن :

در ژاپن ، ماماها معمولا کنار متخصص زنان در اتاق زایمان حضور دارند. در واقع زایمان تنها با حضور ماما خیلی در این کشور طرفدار ندارد. ماماها در ژاپن از ابتدای بارداری تا زایمان و مراقبت های بعد از آن از خانم ها حمایت می کنند.

اغلب این افراد در بیمارستان ها و کلینیک های زنان مشغول به کار هستند. آنها وضعیت سلامت مادر و جنین را با دقت زیر نظر دارند و با مشاهده کوچک ترین عارضه یا مشکلی، مادر را به متخصص زنان ارجاع می دهند.

ماماها در ژاپن علاوه بر آموزش مادران، وظیفه آموزش خانواده آنها را نیز بر عهده دارند. این افراد از رسم و رسوم خاصی در زمان زایمان پیروی می کنند. برای مثال گرم نگه داشتن بدن مادر را یکی از اولویت های خود می دانند.

آنها بعد از زایمان دور تا دور بخش پایینی شکم مادر را با پارچه نخی می پوشانند تا از این طریق از لگن و کمر محافظت کنند و رحم را منقبض نگه دارند. همچنین برای بهبود شیردهی و جلوگیری از انسداد لوله های شیری، روی سینه های مادر حوله داغ می گذارند و آن را به آرامی ماساژ می دهند.

اصول مامایی در آفریقای جنوبی :

تا قبل از سال ۱۹۷۶ میلادی تمام زنان در این منطقه با حضور ماما در خانه زایمان می کردند. امروزه نیز هنوز زایمان به این روش در آفریقای جنوبی طرفداران زیادی دارد.

تمام ماماها باید در این کشور قبل از شروع فعالیت مامایی، دوره پرستاری را با موفقیت بگذرانند و از سابقه کار کنار متخصص زنان در بیمارستان ها و کلینیک ها برخوردار باشند. آنها روند بارداری را از ابتدا تا زایمان تحت نظر قرار می دهند.

پس از زایمان نیز به طور مرتب به منزل مادر مراجعه می کنند و سلامت او را جویا می شوند.

اصول مامایی در انگلستان :

در این کشور اغلب مراقبت های بارداری توسط ماما انجام می شود. البته در سیستم درمانی انگلستان، مادران توسط ماماهای مختلف معاینه می شوند.

بنابراین اغلب اوقات مشخص نیست در زمان زایمان کدام ماما در اتاق زایمان حضور خواهد داشت، زایمان در این کشور توسط ماماها انجام میشود و تنها بروز مشکل یا عارضه، متخصص زنان در اتاق حضور پیدا خواهد کرد .

خاطرات جالب از زبان یک ماما :

زایمان یکی از بهترین تجربه های زندگی هر خانمی محسوب می شود. این تجربه سرشار از احساسات مختلف مثل عشق، ترس، هیجان و استرس است.

بنابراین بدون شک برای همیشه در ذهن مادر به جا می ماند. خاطرات زایمان گاهی به قدری جالب هستند که نه تنها برای مادر، بلکه برای ماما نیز فراموش نشدنی هستند. ماریا اندرسون، یکی از ماماهای محبوب انگلستان، دو داستان جالب از خاطرات خود را با شما در میان می گذارد.

زایمان با گوشی تلفن همراه !

مشغول کمک به زایمان طبیعی خانمی بودم که مدام از گوشی همراه خود پیامک دریافت می کرد. حتی وقتی نوبت به انقباضات رحمی رسید باز هم گوشی خود را کنار نگذاشت و گهگاه به فرستادن پیامک مشغول بود، تا اینکه از او خواستم پاهایش را با دستانش بالا بگیرد و گوشی را کنار بگذارد. در کمال تعجب بعد از به دنیا آمدن کودک متوجه شدم باز هم گوشی را در دست گرفته است.

نوزاد را روی سینه او خواباندم اما باز هم مادر مشغول پیامک فرستادن بود و توجه چندانی به فرزند خود نداشت. این بار کمی عصبانی شدم و خیلی جدی به او گفتم که این لحظه ها برای برقراری ارتباط با کودک دیگر تکرار نمی شوند و بهتر است گوشی را کنار بگذارد.

مادر در پاسخ گفت که می خواهد همه را در جریان به دنیا آمدن فرزندش بگذارد. من هم در جواب گفتم که دیگران می توانند صبر کنند اما فرزند تو نمی تواند. این بار بالاخره مادر گوشی را کنار گذاشت و فرزندش را بوسید.

مادر یا خاله ؟

یکی از مراجعانم خانمی بود که بارها لقاح مصنوعی (IVF) انجام داده بود اما هر بار دچار سقط می شد. او از بچه دار شدن کاملا ناامید شده بود، تا اینکه خواهرش قبول می کند تخمک بارورشده او را بعد از لقاح خارج رحمی در رحم خود پرورش دهد.

این دو خواهر موضوع را از همه مخفی نگه داشته بودند. خواهر باردار با پوشیدن لباس های گشاد بارداری خود را مخفی می کرد و خواهر دیگر با شکم بند مصنوعی، خود را باردار نشان می داد.

در روز زایمان، خواهر باردار بلافاصله درخواست کرد بچه را در آغوش خواهرش قرار دهم. از چشمان هر دوی آنها اشک می آمد و عشق را می شد از نگاه هر دو خواند. این زایمان حتی من را به گریه انداخته بود.
منبع : راستینه

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  چه کنیم تا قند خون نگیریم ؟

  چه کنیم تا قند خون نگیریم ؟ ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز ۱. شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه شده را از رژیم غذایی خود حذف کنید: خوردن غذا‌هایی که شکر و کربوهیدرات‌های تصفیه شده دارند، می‌توانند ریسک و خطر ابتلا به دیابت را بیشتر کنند. بدن […]

  جراحان آمریکایی با موفقیت کلیه یک خوک را به یک بیمار پیوند زدند

  برای نخستین بار کلیه یک خوک به انسان پیوند زده شد، آن هم بدون رخ دادن واکنش حاد رد پیوند از سوی سیستم ایمنی بدن بیمار.

  طراحی سایت پزشکی حرفه ای

  طراحی سایت پزشکی حرفه ای: امروزه با پیشرفت اینترنت و دسترسی بسیاری از افراد به آن بسیاری از خرید ها و دریافت خدمات از طریق اینترنت انجام می شود.سایت هایی وجود دارند که هر یک در زمینه های مختلفی فعالیت می کنند برخی از […]

  اگر غلظت خون دارید بخوانید

  اگر غلظت خون دارید بخوانید ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز درمان قطعی و سریع غلظت خون با چند راهکار ساده را در این مطلب بخوانید. غلظت خون یعنی چه؟

  آیا واکسن کرونا عوارض دارد ؟

  آیا واکسن کرونا عوارض دارد ؟ در حالی که خبرها از واکسن کرونا روز به روز بیشتر می شود و امیدها افزایش می یابد این پرسش مطرح است که چنین واکسنی چه عوارضی دارد؟

  تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف

    عنوان مقاله: تفاوتهای اصلی میان روشهای هایفو و آر اف       فناوریهای جدید، روشهای کم تهاجمی را برای مبارزه با علائم پیری به ارمغان آورده است. اما موثرترین روشی که باید انتخاب کنید چیست؟ با افزایش سن، پوست ما خاصیت ارتجاعی […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi