جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

اصول مامایی در کشورهای مختلف

113

بازدید

اصول مامایی در کشورهای مختلف/

اصول مامایی در کشورهای مختلف

شغل ها و حرفه های مختلف در اغلب کشورها ، طبق اصول یکسانی اجرا می شوند. برای مثال یک حسابدار، آتشنشان یا وکیل مدافع در کشور آمریکا تقریبا از همان اصولی پیروی می کنند که افراد با همین شغل ها در کشورهای دیگر مثل آلمان از آنها تبعیت می کنند … اما این موضوع در مورد مامایی مطرح نیست. اگرچه مهم ترین وظیفه ماماها در تمام جهان، فراهم آوردن تجربه خوب از زایمان است اما روش عملکرد آنها در بعضی کشورها با یکدیگر تفاوت دارد.

اصول مامایی در آلمان :

استخدام ماما در این کشور بسیار مرسوم است و خدمات مامایی تحت پوشش بیمه قرار دارند. در واقع ماماها در آلمان باید حتما در اتاق زایمان حضور داشته باشند؛ حتی اگر زایمان توسط متخصص زنان انجام شود.

بنابراین مامایی در این کشور طرفداران بسیاری دارد، به طوری که مادران باید از همان ابتدای بارداری، مامای مختص خود را برای روز زایمان رزرو کنند!
ماماها در آلمان می توانند به صورت مستقل یا در استخدام بیمارستانها فعالیت داشته باشند. زایمان در این کشور معمولا توسط ماما انجام می شود و تنها در صورت بروز مشکلات و عوارض از حضور متخصص زنان استفاده می شود.

ماماهای آلمانی باید بعد از زایمان به طور مرتب به منزل مادر بروند و وضعیت او و نوزاد را زیر نظر بگیرند. آنها همچنین توصیه های لازم در مورد شیردهی، ورزش های لگن، بهبود زخم ناشی از سزارین و … را در اختیار مادران قرار می دهند.

اصول مامایی در ژاپن :

در ژاپن ، ماماها معمولا کنار متخصص زنان در اتاق زایمان حضور دارند. در واقع زایمان تنها با حضور ماما خیلی در این کشور طرفدار ندارد. ماماها در ژاپن از ابتدای بارداری تا زایمان و مراقبت های بعد از آن از خانم ها حمایت می کنند.

اغلب این افراد در بیمارستان ها و کلینیک های زنان مشغول به کار هستند. آنها وضعیت سلامت مادر و جنین را با دقت زیر نظر دارند و با مشاهده کوچک ترین عارضه یا مشکلی، مادر را به متخصص زنان ارجاع می دهند.

ماماها در ژاپن علاوه بر آموزش مادران، وظیفه آموزش خانواده آنها را نیز بر عهده دارند. این افراد از رسم و رسوم خاصی در زمان زایمان پیروی می کنند. برای مثال گرم نگه داشتن بدن مادر را یکی از اولویت های خود می دانند.

آنها بعد از زایمان دور تا دور بخش پایینی شکم مادر را با پارچه نخی می پوشانند تا از این طریق از لگن و کمر محافظت کنند و رحم را منقبض نگه دارند. همچنین برای بهبود شیردهی و جلوگیری از انسداد لوله های شیری، روی سینه های مادر حوله داغ می گذارند و آن را به آرامی ماساژ می دهند.

اصول مامایی در آفریقای جنوبی :

تا قبل از سال ۱۹۷۶ میلادی تمام زنان در این منطقه با حضور ماما در خانه زایمان می کردند. امروزه نیز هنوز زایمان به این روش در آفریقای جنوبی طرفداران زیادی دارد.

تمام ماماها باید در این کشور قبل از شروع فعالیت مامایی، دوره پرستاری را با موفقیت بگذرانند و از سابقه کار کنار متخصص زنان در بیمارستان ها و کلینیک ها برخوردار باشند. آنها روند بارداری را از ابتدا تا زایمان تحت نظر قرار می دهند.

پس از زایمان نیز به طور مرتب به منزل مادر مراجعه می کنند و سلامت او را جویا می شوند.

اصول مامایی در انگلستان :

در این کشور اغلب مراقبت های بارداری توسط ماما انجام می شود. البته در سیستم درمانی انگلستان، مادران توسط ماماهای مختلف معاینه می شوند.

بنابراین اغلب اوقات مشخص نیست در زمان زایمان کدام ماما در اتاق زایمان حضور خواهد داشت، زایمان در این کشور توسط ماماها انجام میشود و تنها بروز مشکل یا عارضه، متخصص زنان در اتاق حضور پیدا خواهد کرد .

خاطرات جالب از زبان یک ماما :

زایمان یکی از بهترین تجربه های زندگی هر خانمی محسوب می شود. این تجربه سرشار از احساسات مختلف مثل عشق، ترس، هیجان و استرس است.

بنابراین بدون شک برای همیشه در ذهن مادر به جا می ماند. خاطرات زایمان گاهی به قدری جالب هستند که نه تنها برای مادر، بلکه برای ماما نیز فراموش نشدنی هستند. ماریا اندرسون، یکی از ماماهای محبوب انگلستان، دو داستان جالب از خاطرات خود را با شما در میان می گذارد.

زایمان با گوشی تلفن همراه !

مشغول کمک به زایمان طبیعی خانمی بودم که مدام از گوشی همراه خود پیامک دریافت می کرد. حتی وقتی نوبت به انقباضات رحمی رسید باز هم گوشی خود را کنار نگذاشت و گهگاه به فرستادن پیامک مشغول بود، تا اینکه از او خواستم پاهایش را با دستانش بالا بگیرد و گوشی را کنار بگذارد. در کمال تعجب بعد از به دنیا آمدن کودک متوجه شدم باز هم گوشی را در دست گرفته است.

نوزاد را روی سینه او خواباندم اما باز هم مادر مشغول پیامک فرستادن بود و توجه چندانی به فرزند خود نداشت. این بار کمی عصبانی شدم و خیلی جدی به او گفتم که این لحظه ها برای برقراری ارتباط با کودک دیگر تکرار نمی شوند و بهتر است گوشی را کنار بگذارد.

مادر در پاسخ گفت که می خواهد همه را در جریان به دنیا آمدن فرزندش بگذارد. من هم در جواب گفتم که دیگران می توانند صبر کنند اما فرزند تو نمی تواند. این بار بالاخره مادر گوشی را کنار گذاشت و فرزندش را بوسید.

مادر یا خاله ؟

یکی از مراجعانم خانمی بود که بارها لقاح مصنوعی (IVF) انجام داده بود اما هر بار دچار سقط می شد. او از بچه دار شدن کاملا ناامید شده بود، تا اینکه خواهرش قبول می کند تخمک بارورشده او را بعد از لقاح خارج رحمی در رحم خود پرورش دهد.

این دو خواهر موضوع را از همه مخفی نگه داشته بودند. خواهر باردار با پوشیدن لباس های گشاد بارداری خود را مخفی می کرد و خواهر دیگر با شکم بند مصنوعی، خود را باردار نشان می داد.

در روز زایمان، خواهر باردار بلافاصله درخواست کرد بچه را در آغوش خواهرش قرار دهم. از چشمان هر دوی آنها اشک می آمد و عشق را می شد از نگاه هر دو خواند. این زایمان حتی من را به گریه انداخته بود.
منبع : راستینه

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  کنترل و درمان آلرژی فصلی

  برای درمان آلرژی فصلی باید عوامل محرک سیستم ایمنی بدن خود را بشناسید. ممکن است تصور کنید که از گرده گل دچار حساسیت می‌شوید اما احتمال دارد بعضی عوامل دیگر، علت بروز حساسیت باشند.

  ۹ نشانه پنهان مشکلات استخوانی

  اگر دچار مشکلات استخوان باشید اما ندانید باعث می‌شود استخوانهای شما بی سر و صدا فرسوده شوند در حالی که شما هرگز متوجه صدمه به آنها نخواهید شد.

  علل و علائم لگن درد

  علل و علائم لگن درد/ درد لگن : لگن از مفصل گوی و کاسه‌ای تشکیل شده و حرکت پا‌ها را در جهات مختلف امکان‌پذیر می‌کند. در واقع سر استخوان ران (فمور) به یک گوی شباهت دارد که در حفره‌ای کاسه مانند (استابولوم) در لگن […]

  خطرات و آسیب های به تأخیر انداختن ادرار

  خطرات و آسیب های به تأخیر انداختن ادرار/ رفتن به دستشویی و دفع ادرار یک نیاز طبیعی بدن است، اما خیلی از افراد عادت دارند تا آخرین لحظه ادرار خود را نگه دارند، در حالیکه از آسیب ها و خطرات ناشی از این کار […]

  چنانچه احساس توده در شکم دارید

  چنانچه احساس توده در شکم دارید/ فرآیند بسیاری از بیماری‌ها از قبیل بدخیمی‌ها، عفونت‌ها، انسداد روده‌ای و بزرگ شدن اعضای داخل شکم با توده‌های شکمی تظاهر می‌کنند.

  ۵ علت حمله قلبی که شاید تا حالا نمی دانستید

  ۵ علت حمله قلبی که شاید تا حالا نمی دانستید/ بسیاری از ما عوامل شناخته‌ شده‌ی خطرساز برای حملات قلبی از جمله سیگار کشیدن، دیابت، فشار خون بالا، چاقی و ورزش نکردن را می‌شناسیم. این عوامل تقریبا در سراسر جهان شناخته شده‌اند، به این […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد