جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

فرزند خواندگی و هر چه باید درباره آن بدانید

1,207

بازدید

فرزند خواندگی و هر چه باید درباره آن بدانید ۴٫۲۸/۵ (۸۵٫۵۶%) ۱۸ امتیازs

فرزند خواندگی و هر چه باید درباره آن بدانید/

فرزند خواندگی و هر چه باید درباره آن بدانید

در مورد به فرزندی گرفتن یک کودک و پرورش او دو نکتۀ مهم وجود دارد:

– تا حد ممکن کودک را در نزدیک ترین زمان به تولدش به فرزندی قبول کنید.
– به محض رسیدن کودک به درک مناسب، قضیه را برای او شفاف کنید.


پیرامون هر یک از این دو نکته، دلایلی وجود دارد. دلایل اهمیت نکتۀ نخست از این قرار است:

الف) رابطۀ شما با کودک و برعکس در صورتی همانند یک رابطۀ طبیعی پدر و مادر با فرزند خواهد بود که فرزند دوران طفولیتش را با شما گذرانده باشد.

ب) در این صورت، کودک بیشتر می تواند احساس امنیت را در خود پرورش دهد، زیرا در رابطه ای عمیق با پدر و مادر خود قرار دارد. کودکی که در دوران طفولیت خود از یک فرد به فرد یا افراد دیگر واگذار می شود، نمی تواند به خوبی چنین احساسی را در خود پرورش دهد.

پ) رابطۀ اولیۀ شما با کودک باعث می شود که او تاثیر حضور شما را به خوبی حس کند و در نتیجه به گونه ای رفتار کند که هرگز احساس نکنید متعلق به فرد دیگری است.

اکنون اهمیت علت دوم را بازگو می کنیم:

الف) کودکانی که از شرایط خود مطلع نباشند، از ۹ تا ۱۱ سالگی افکار ناهنجاری در ذهن خود می سازند. این امر زمانی اتفاق می افتد که او توسط بچه های دیگر از وضعیت خود مطلع شود؛ امری که پریشانی عاطفی عمیقی را برای او به دنبال خواهد داشت.

ب) دیر آگاه شدن کودک از شرایط خود همیشه علائمی نظیر انکار موضوع، میل کشف حقیقت یا حتی اصرار به دیدن والدین اصلی را به همراه دارد و حتی ممکن است به دلیل مخفی نگه داشتن موضوع، نسبت به والدین ناتنی خود احساس تنفر کند.

پ) کودک موقتاً قادر نخواهد بود مقابل توضیحات و طعنه های بچه های دیگر صبوری کند.

ت) شاید برخی عوامل خاص طی این دوره در رفتار او بیش از حد نمایان شود. مثلاً کودک بیش از پیش منزوی و گوشه گیر شود و شدت رفتارهای منفی و پرخاشگرانۀ او افزایش یابد. در این میان، والدین ناتنی مرکز حملات رفتاری کودک خواهند بود.

از سوی دیگر، در صورتی که به محض رسیدن او به سن درک، قضیه را برایش شرح دهید، این موارد قابل پیشگیری خواهند بود. شما باید مدت ها پیش از آنکه فرزندتان به سن مدرسه برسد، موضوع را بازگو کنید. می توانید از سن دو و نیم تا سه و نیم سالگی او را مطلع سازید.

در این شرایط گرچه شاید او موضوع را درک نکند، اما با این روش خواهید توانست بستر کار را فراهم کنید. بارداری یا بچه دار شدن یکی از دوستانتان می تواند شروع خوبی برای بازگو کردن مطلب باشد.

دقیقاً چه چیزی به او خواهید گفت؟

به طور کلی دو راه برای بچه دار شدن وجود دارد:

۱- روش معمول که حاصل ازدواج زن و مرد است.

۲- افراد در برخی موارد به دنبال چیزهای خاص هستند و دائماً دور و بر مکان های خاصی پرسه می زنند. آنها چندین سال را در بیمارستان ها برای یافتن نوزادان صرف می کنند تا فرزند دلخواه خود را پیدا کنند.

یکی از مشکلاتی که همیشه پیرامون فرزندخواندگی وجود داشته، نگرش های خود والدین است. آنها در بسیاری از موارد حس می کنند که باید سریعاً لیاقت های خود را به فرزندشان ثابت کنند؛ ولی این کار به راحتی می تواند باعث تباهی کودک شود.

والدین از او انتظار دارند که بلافاصله آنها را به عنوان پدر و مادر واقعی خودش تصور کند، از این رو نگاه کودک برایشان حائز اهمیت است. آنها نباید بیش از حد احساس گناه کنند، زیرا فرزندشان آنها را در مقام آزمایش خواهد گذاشت. البته تمامی کودکان برای پی بردن به این واقعیت از چنین راه هایی استفاده می کنند.

اگر جز کودکی که اخیراً به فرزند خواندگی قبول کرده اید، فرزند دیگری نیز دارید، باید نهایت تلاش خود را به کار گیرید تا عدالت میان آنها کاملاً رعایت شود.

نکته ای که در اینجا خطرناک به نظر می رسد، تنها قصور در قبال فرزند خوانده نیست؛ بلکه مواردی که در اطراف او روی می دهند نیز مهم هستند. آگاه کردن کودک از شرایطش در بلند مدت می تواند بهترین روش باشد. همچنین زودتر آگاه کردن او نیز حائز اهمیت است.

اما باید به این نکته توجه داشت که یادآوری نحوۀ بچه دار شدن به کودک نیز بسیار مهم است. باید آنها را به گونه ای پرورش داد که گویی از یک پدر و مادر متولد شده اند.

در نهایت کسب موفقیت شما و فرزندتان در گرو لذت بردن از کودکتان خواهد بود. به عبارت دیگر، مشکلی جدی در برابر فرزند خوانده ها وجود ندارد جز برخی مشکلات کلی که طبیعی نیز به نظر می رسند. پس والدین می توانند رابطۀ عمیق عاطفی با فرزندخوانده را مانند کودک واقعی خودشان ایجاد کنند.

کودک آنلاین

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه

  بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۸ امتیازs بهترین ترجمه جنین شناسی لانگمن کدام است + مقایسه   جنین شناسی یکی از چالش برانگیز ترین دروس علوم پایه است که مطالعه آن خود چالش های خاص خود را دارد. […]

  خواص آلو برای دیابت چست؟

  خواص آلو برای دیابت چست؟ ۴٫۸۶/۵ (۹۷٫۱۰%) ۶۹ امتیازs خواص آلو برای دیابت چست؟ امروزه می‌توان با مصرف بسیاری از میوه‌ها از مصرف داروهای شیمایی تا حد بسیار زیادی جلوگیری نمود چرا که افرادی که دارای دیابت هستن با مصرف قرص و داروهای شیمایی […]

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !!

  اگر می خواهید خیلی زود جذاب شوید !! ۲٫۰۰/۵ (۴۰٫۰۰%) ۱ امتیاز اگر لبخند می‌زنید، هر چه لبخندتان صادقانه تر و بزرگتر باشد، زیباتر به نظر خواهید رسید. و به همین ترتیب شخص دیگر هم می‌تواند بیشتر جذب شما شود .

  خرید کفش اسپرت مناسب

  خرید کفش اسپرت یکی از مهمترین بخش‌های خرید هر فردی است. چرا که یک کفش مناسب باعث داشتن پاهای سالم و درنتیجه انجام اقدامات سریع‌تر به سمت رویاها می‌شود. درست است که مراجعه به مراکز خرید شاید اولین گزینه‌ای باشد که به ذهن می‌رسد اما […]

  عناوین شغلهای پردرآمد دنیا و ایران

  متخصص هوش مصنوعی و یادگیری ماشین/ تخمین زده می‌شود تا سال ۲۰۲۴ ارزش مشاغل مرتبط با یادگیری ماشین، حدود ۳۱ میلیارد دلار باشد. این گفته به معنای آن است که طی یک دوره زمانی شش ساله، نرخ رشد سالیانه این حوزه بیش از ۴۰ […]

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas

  معرفی بازی‌های Tekken 3 و GTA San Andreas در این مقاله به بررسی و معرفی GTA San Andreas و Tekken 3  می‌پردازیم که محال است هیچ گیمری نامی از این دو بازی نشنیده باشد. این دو بازی در هنگام عرضه در زمان خود توانستند رکوردهای فروش بازی را جا بجا کنند و به شاهکارهای فراموش‌نشدنی تبدیل شوند که به دلیل استقبال فراوان […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi