جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

اگر قصد طلاق دارید _ ۵ مرحله قبل از طلاق

1,598

بازدید

اگر قصد طلاق دارید _ ۵ مرحله قبل از طلاق ۲٫۱۳/۵ (۴۲٫۵۰%) ۸ امتیازs

اگر قصد طلاق دارید _ 5 مرحله قبل از طلاق

اگر قصد طلاق دارید _ ۵ مرحله قبل از طلاق/

بسیاری از زوج‌ها در مقطعی از زندگی خود ناگهان به این نتیجه می‌رسند که نمی‌توانند زندگی مشترکشان را ادامه دهند و به تصمیم‌گیری برای طلاق روی می‌آورند، برای یک تصمیم درست باید شخص اعتماد به نفس داشته، بتواند عشق و نیاز را از هم تشخیص دهد، ارزش‌های خود را بشناسد و …
همانطور که می‌دانیم و علم نیز به آن معتقد است، احساس تنهایی عاملی کشنده است. عموما کارشناسان پیشنهاد می‌دهند که به جای طلاق دوطرف به دنبال راه‌حل هایی بروند تا به کمک آنها بتوانند از طلاق جلوگیری و رابطه را از نو بسازند.

کمتر شنیده‌ایم که کسی بگوید شادی نتیجه بریدن گره‌هاست (نه باز کردن آنها) و یا کسی بگوید شاد زیستن در زندگی نتیجه توانایی در طلاق گرفتن است.

ارتباط با دیگران یکی از مولفه‌های اصلی شادی در انسان‌هاست و از این رو بخش مهمی از زندگی مارا تشکیل می‌دهد. برعکس کسانی که از ایجاد رابطه با دیگران طفره می‌روند سردرگم و ناراحت به نظر می‌آیند.

با این حال شما هم حتما بسیاری را می‌َشناسید که اگر در زمان مناسب قادر نبودند طلاق بگیرند و جدا شوند، زندگی شاد کنونیشان را نیز تجربه نمی‌کردند. بدون شک این افراد در زمان تصمیم‌ گیری برای طلاق احساس شادی نمی‌کرده‌اند اما حس کرده‌اند که ادامه زندگی با این وضع برایشان فاجعه‌بار خواهد بود.

بسیاری ازما روابطی که زود یا دیر رو به اتمام هستند را دیده‌ایم و یا تجربه کرده‌ایم.

بسیاری از اوقات حتی مشاوران ازدواج زمانی که می‌بینند یک رابطه به دلیل خشونت، عدم آزادی‌های شخصی و نیز وجود رنج‌های فراوان در زندگی به بن‌بست رسیده است، به افراد طلاق را پیشنهاد می‌کنند. زندگی کوتاه‌تر از آن است که ناراحت باشیم اما باید گاهی ناراحتی‌های کنونی را برای ایجاد شادی در بلند مدت ترجیح دهیم.

در این مقاله تصمیم نداریم بگوییم که بمانید یا بروید! بلکه می‌خواهیم بدانیم چگونه به این نتیجه برسیم که طلاق راه حل نهاییست. چه اتفاقی می‌افتد که ما تصمیم می‌گیریم که از رابطه خارج شویم و این تصمیم را با جدیت دنبال می‌کنیم؟

تحقیقات نشان می‌دهد ۵ مرحله برای رسیدن به این حس باید طی شود.

۱. اطمینان حاصل کنید که به لحاظ جانی در خطر نیستید

اگر ترک یک زندگی و یا یک فرد برای شما به لحاظ جانی موجب خطرات گوناگون شده و ریسک بالایی داشته باشد، شما از تصمیمتان برای طلاق صرف نظر می‌کنید. شما باید از امنیت جانیتان کاملا مطمئن باشید. افراد وابسته و ضعیف نمی‌توانند کسی را ترک کنند.

ترک فرد غیر قابل پیش‌بینی و غیر قابل کنترل به لحاظ جانی خطرناک است. برای این که این حس از بین برود باید برنامه ریزی دقیقی برای حفظ جان خود داشته باشید. اگر جانتان در خطر است باید خردمندانه و حساب شده کار کنید.

۲. اعتماد به نفس داشته باشید

اگر از جنبه روانشناسانه احساس ترس کنید و اعتماد به نفس نداشته باشید نیز اقدام به طلاق گرفتن نخواهید کرد. بسیاری از تحقیقات در روانشناسی نشان می‌دهد چنین نگرانی‌‌هایی از ترس از پشیمانی، حس انزوای اجتماعی، شرم و عدم توانایی در ایجاد رابطه جدید نشأت می‌گیرد.

به این جملات فکر کنید: من نمی‌توانم شریک جدیدی برای زندگی‌ام پیدا کنم، من پر از اشکالم، من برای کسی آنقدر خوب نیستم.

این‌ها تنها چند مثال از حرف‌هایی است که با آنها خودمان را خفه می‌کنیم و در زندان رنج خودمان را نگه می‌داریم. به کمک دوستان، خانواده و یا یک روانشناس خوب به بهترین دوست خود تبدیل شوید و در زمان لازم تصمیم صحیح را اتخاذ کنید.

۳. ارزش‌های خودتان را معین کنید

همه ما استانداردهایی داریم که اگر از آنها تخطی شود، احساس محدودیت می‌کنیم. عشق به قول معروف چشمان بسیاری از جوانان را کور می‌کند و باعث می‌شود از ارزش‌هایشان چشم بپوشند. لیستی از ارزش‌های خود تهیه کرده و آنان را رتبه بندی کنید.

به عنوان مثال با خود فکر کنید مهربانی، احترام، بخشش، مراقبت‌های مشترک، تأثیرات متقابل، روابط جنسی و محبت چقدر برای شما ارزشمند هستند.

عشق ورزیدن در واقع مراقبت، پذیرش، توجه و درک متقابل است اما ممکن است برای هرکسی این مولفه‌ها متفاوت باشد. عشق برای شما چه معنایی دارد؟ با این مولفه‌ها کلنجار بروید و همه آنها را بر اساس دسته بندی خودتان لیست کنید.

۴. عشق را از نیاز جدا کنید

ما ممکن است کسی را دوست داشته باشیم اما نتوانیم از طریق او به خواسته‌هایمان برسیم. مهم است که شما نیازهای خودرا شناسایی کنید و بررسی کنید که آیا این نیازها توسط فرد مقابل قابل رفع هستند یا خیر.

همه ما انسان‌ها نیازهایی داریم که در حال حاضر قابل پاسخگویی نیستند و یا باید خودمان به دنبال حل آنها برویم و از رو، نباید از کسی توقعی برای حل آنها داشته باشیم اما با این حال به کسانی که می‌گویند شما باید کاملا باید خود مختار و خودمتکی باشید و هیچ انتظاری از طرف مقابل نداشته باشید نباید توجه کنید.

از زاویه دید آنها همسر با ربات هیچ تفاوتی ندارد! زمانی که بتوانید نیازهای خودرا بدون خجالت بیان کنید می‌توانید در صورت عدم پاسخگویی، آنهارا حس کنید و در مقابل آن واکنش دهید.

۵. عوامل برهم زننده رابطه را شناسایی کنید

شما سیستم ارزش‌گذاری خودرا تنظیم کرده و می‌دانید چه نیازهایی دارید. به همین جهت باید مولفه‌هایی که مسبب عبور از این خط قرمزها تا حد زیادی هستند را شناسایی کنید. این سناریو را در نظر بگیرید: یک زن که در طول این سال‌ها به او بی توجهی و بی‌احترامی شده است به این نتیجه می‌رسد که مهم‌ترین مولفه و ارزش برای او خود زندگیست.

همسر او چنان از کنترل خارج شده که به تهدیدی برای زندگی این زن تبدیل شده است. در یک لحظه این زن با خود فکر می‌کند که اگر بتواند به سلامت از این مرحله خارج شود، او را به خیر و ما را به سلامت! او بعدها متوجه خواهد شد که چقدر استانداردهای سطح پایینی برای خود در زندگی گذشته اش تعریف کرده است.

قبل از تصمیم گیری برای طلاق مراحل ذکر شده را برای توانمندسازی خودتان، شناخت خودتان و شناسایی نیازها و ارزش‌های خودتان طی کنید. دنیا جاییست که شما می‌توانید خودتان باشید، شاد باشید و شاد زندگی کنید.

جهان را در نسبت کوچکتر با کسی ببینید که آرزو دارد شمارا در آن خوشبخت کرده و شما را حمایت کند. زمانی که بتوانید خودتان را درک کنید، می‌توانید بفهمید که چه چیزهایی برای شما نیست و به چه چیزهایی تعلق ندارید.

منبع : ستاره

دانلود کتاب


مطالب مشابه با این مطلب

  مهم ترین نشانه های تفاهم زوجین

  در مورد عشق از یکدیگر سوال نمی کنند می‌دانید که طرفتان را دوست دارید و او هم دوستتان دارد و هیچ شکی درمورد هیچکدام از اینها در ذهنتان نیست. کاملاً احساس امنیت می‌کنید و از رابطه‌تان خوشحالید. و حتی اگر ذاتاً آدم نگرانی باشید، […]

  ۱۰ تا از علل خودنمایی همسر و درمان آن

  ۱۰ تا از علل خودنمایی همسر و درمان آن ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۱ امتیاز به طور کلی علل خودنمایی عبارتند از: حس ناامنی

  آنچه مردان به زبان نمی آورند ولی …

  آنچه مردان به زبان نمی آورند ولی … تعجبی ندارد که رابطه زناشویی برای مردان بسیار مهم است. اغلب اوقات، مردان می پذیرند که در فهرست اهداف ازدواج، رابطه زناشویی در رده ی اول قرار دارد و تحقیقات نشان می دهد که مردان تمایل […]

  چراغ قرمزهای همسرداری

  چراغ قرمزهای همسرداری ۴٫۵۰/۵ (۹۰٫۰۰%) ۲ امتیازs حتماً شنیده‌اید که بسیاری از کتب و مقالات به خانم‌‌ها توصیه می‌‌کنند که همسرشان را دست کم نگیرند، او را نادان تصور نکنند و گمان نکنند می‌‌توانند همسرشان را گول بزنند و از انجام برخی رفتارها و […]

  به این ۱۸ علت منطقی به همسرتان وفادار بمانید

  به این ۱۸ علت منطقی به همسرتان وفادار بمانید/ ۱. وفادار بودن به همسرتان او را هم تشویق می‌کند که به شما وفادار باشد. ۲.وفادار بودن باعث دوام رابطه/ازدواج‌تان می‌شود. سریع‌ترین و ساده‌ترین راه برای خاتمه دادن به یک رابطه/ازدواج خیانت کردن است.

  اشکالات آرایشی زنان و متوجه شدن مردها

  اشکالات آرایشی زنان و متوجه شدن مردها/ از این ۱۰ کار که نتیجه آن هیچ جذابیتی برای آقایان ندارد، خودداری کنید. خانم‌ها معمولاً با هم‌جنس‌های خود درمورد «ایرادها» حرف می‌زنند. خیلی راحت می‌توانند ایرادهای آرایش صورت، بد لباس پوشیدن یا آرایش بد مو را […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi