جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب صوتی اعتماد کار ساز است

467

بازدید

دانلود کتاب صوتی اعتماد کار ساز است ۳٫۰۴/۵ (۶۰٫۷۵%) ۵۳ امتیازs

کتاب صوتی اعتماد کار ساز است

دانلود کتاب صوتی اعتماد کار ساز است

دانلود کتاب صوتی

اعتماد چیست؟ اعتماد چگونه در میان مردم به وجود می‌آید؟ اگر اعتماد از بین برود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟ کن بلانچارد، نویسنده محبوب نیویورک تایمز است که همراه با سینتیا المستید و مارتا لورنس کتاب اعتماد کارساز است را که چهار اصل کلیدی برای ایجاد روابط پایدار می‌باشد را تالیف کرد. این کتاب که در ۳۰ آوریل ۲۰۱۳ برای اولین بار منتشر شد، راهنمایی برای کمک به حرکت مردم به سوی یکی از پیچیده ترین مسائلی است که در تمام مراحل زندگی ما تاثیر می‌گذارد؛ مسئله‌ای به نام اعتماد.

کتاب صوتی اعتماد کار ساز است به ما نشان می‌دهد که چگونه با کسانی که در اطرافمان هستند، تعامل داشته باشیم و بتوانیم زندگی بهتری را تجربه کنیم. در جامعه امروز ایجاد اعتماد و حفظ آن، بسیار اهمیت دارد.

خلاصه کتاب اعتماد کار ساز است:

به اعتقاد کن بلانچارد، اعتماد در عمل و رفتار بیان می‌شود و کلمات به تنهایی کافی نیستند. او تمایز بسیاری بین کسانی که اعتمادها را از بین می برند و کسانی که اعتمادساز هستند، قائل است. به اعتقاد وی اقداماتی که مرتبا کار و ایده‌های دیگران را رد می‌کنند، از بین‌برنده اعتماد هستند، اما از سوی دیگر شناخت کار دیگران، قدردانی و حمایت از آن‌ها، اعتماد واقعی را به وجود می‌آورند.

 

کن در کتابش به کسانی اشاره می‌کند که سخت به دیگران اعتماد می‌کنند. افراد دارای این ویژگی، احساس خوبی نسبت به خود ندارند و احساس عدم ارتباط عاطفی با مردم اطرافشان می‌کنند. آنها نمی‌توانند اطلاعات مهم را با دیگران به اشتراک بگذارند و اغلب احساس می‌کنند که توسط دیگران کنار گذاشته می‌شوند.

هم کارکنان و هم مدیران دارای این ویژگی، کمترین میزان بازدهی را در کارشان دارند. با شناخت و درک علل کم اعتمادی، آن‌ها بهتر می‌توانند اعتماد خود را نسبت به خود و دیگران به دست آورند.

اعتماد پایه‌ای برای روابط انسانی خوب و سالم است. اجازه می‌دهد مردم به خوبی در کنار هم کار کنند، احساس اعتماد به نفس بیشتری داشته باشند تا بتوانند ریسک کنند و برای نوآوری چیزهای جدید آماده شوند.

با این وجود، افرادی که معمولا سخت به دیگران اعتماد می‌کنند، در محل کار علایم زیر را از خود بروز می‌دهند:
مسئولیت کار خود را نمی‌پذیرند، نگرشی غیرقابل اعتماد به مسائل و رفتاری غیرقابل اعتماد دارند، به تعهدات خود عمل نمی‌کند، دروغ می‌گویند و تقلب می‌کنند، شایعات را پخش می‌کنند و مدیرانی هم هستند که عملکرد کارمندان را به رسمیت نمی‌شناسد و یا پاداشی برای آن‌ها در نظر نمی‌گیرند.

کتاب صوتی اعتماد کارساز است زبانی مشترک بین همه افراد است که می‌تواند اختلافات را جایگزین صلح و همکاری کند و مهارت‌هایی را ایجاد کند تا همه بتوانند به طور هماهنگ در کنار یکدیگر کار کنند.

مولفان این کتاب چهار عنصر اعتماد را که برای هر رابطه سالم و پایدار حیاتی می‌باشند، معرفی کرده‌اند و آن را مدل ABCD نامیده‌اند که در آن هر حرف، به معنای یک کلمه است: توانایی، باورپذیری، پیوستگی و قابلیت اطمینان. بر اساس این عناصر، وضعیت اعتماد متقابل در رابطه بین افراد تعیین می‌شود و پس از آن مردم می‌توانند با یکدیگر در مورد این‌که چگونه اعتماد در بین افراد افزایش می‌یابد، بحث و گفت‌و‌گو کنند. شما وقتی اعتماد می‌کنید، در واقع اعتماد ایجاد می‌کنید:

A (Able – Demonstrate Competence)
توانایی داشتن؛ شایستگی خود را نشان دهید. وقتی که افراد تخصص لازم برای شغل، نقش و موقعیت خود را دارند، توانایی‌های خود را نشان می‌دهند. آن‌ها به طور پیوسته به نتایجی دست می‌یابند که در حل مسائل و تصمیماتشان موثر است. نشان دادن شایستگی خود به دیگران باعث اعتماد به نفس بیشتر و جلب اعتماد آن‌ها به شما می‌شود.

B (Believable – Act with Integrity)
باورپذیر بودن؛ با صداقت رفتار کنید. افراد قابل اعتماد با دیگران صادق هستند. آن‌ها با توجه به ارزش‌های خود رفتار می‌کنند، رفتاری عادلانه با مردم دارند و بااخلاق هستند. به کار بردن این اعمال در ایجاد اعتماد در روابط ضروری است.

C (Connected – Care About Others)
پیوستگی؛ به دیگران اهمیت دهید. پیوستگی به معنای تمرکز بر روی افراد، داشتن مهارت‌های ارتباطی خوب و شناخت سهم مشارکت دیگران است. مراقبت از دیگران و اهمیت دادن به آن‌ها باعث ایجاد اعتماد می‌شود، زیرا مردم بیشتر از آن که ببینند شما چقدر می‌دانید و اطلاعاتتان چقدر است، به این‌که چقدر از آن‌ها مراقبت می‌کنید، اهمیت قائلند و می‌توانند به شما اعتماد کنند.

D (Dependable – Maintain Reliability)
قابل اتکاء بودن؛ اعتبار خود را حفظ کنید. افراد قابل اعتماد، به تعهدات خود پایبند هستند و به موقع به درخواست‌های دیگران پاسخ می‌دهند.
این چهار کلید می‌تواند به روابطی که دارای حس اعتماد نیستند، کمک کند و شما را در جهت داشتن و حفظ اعتماد سوق دهد. بلانچارد می‌گوید: «آن‌چه که در مورد خودتان یاد می‌گیرید، می‌تواند چشم شما را باز کند.» بسیاری از ما زمانی که رفتارمان باعث ایجاد اعتماد در دیگران می‌شود، از آن بی‌خبریم.

شما با اعتمادتان چه می‌کنید؟ آیا رفتارهای شما با نیت شما سازگار است؟ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره تفکر کن بلانچارد و دوستانش می‌توانید این کتاب صوتی را گوش کنید.

تم کتاب اعتماد کار ساز است:

این کتاب با یک داستان آغاز می‌شود. داستان خانواده آقای بریهیل و حیوانات دست آموز خانه‌اش. حیواناتی که آغازگر رویدادهایی در خانه هستند که مقدمه‌ای شیرین برای بهبود اعتماد در دنیای آن‌ها و دنیای بیرون از آن‌جاست.

پس از آن پرسشنامه‌ای در کتاب طراحی شده است که هر فرد می‌تواند به نسبت آن میزان قابل اعتماد بودن خود را بسنجد. در ادامه این کتاب به مسائلی می‌پردازد که می‌تواند منجر به از بین رفتن اعتماد شود و با ذکر راه‌حل‌های مختلف آن را تحلیل می‌کند. بخش بعدی به بررسی دقیق‌تر مدل الفبای اعتماد می‌پردازد.

در این بخش، جزئیاتی بیشتر و نیز مصداق‌هایی عینی در مورد هریک از چهار جزء سازنده مدل الفبای اعتماد ارائه می‌شود. در ابتدا این چهار جزء در قالب عوامل «تضعیف کننده» و «تقویت کننده» اعتماد ارائه می‌شوند.

درباره نویسندگان:

کن بلانچارد نویسنده معروف آمریکایی و اندیشمند بزرگ در حوزه مدیریت و کسب‌و‌کار است که تاکنون کتاب‌های زیادی همچون «کی پنیر منو جابجا کرد؟» و نیر سری کتاب‌های «مدیر یک دقیقه‌ای» از او منتشر شده است.

یکی از ویژگی‌های آثار او این است که می‌تواند مفاهیم پیچیده مدیریتی را در قالب داستانی جذاب و ساده بیان کند. آقای بلانچارد بر این باور است که این شیوه، سبب افزایش اثربخشی و انتقال بهتر و عمیق‌تر مفاهیم به خواننده می‌شود. حدود ۲۰ میلیون نسخه از کتاب‌های او تاکنون در سراسر جهان به فروش رفته و به بیش از ۲۵ زبان ترجمه شده است.

سینتیا الملستید یکی از کارشناسان برجسته در حوزه مدیریت نیروی انسانی است که سال‌ها پیش و پس از مدت‌ها تحقیق و مطالعه توانست به یک مدل جامع و کاربردی برای تعریف و ارزیابی اعتماد دست یابد.

مارتا لورنس مدیر اجرایی شرکت‌های کن بلانچارد است.

خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی اعتماد کار ساز است ، از لینک زیر :
دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : سینتیا المستید,مارتا لورنس,کن بلانچارد/صالح سپهری‌فر
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 140 مگابایت
نوع فايل : MP3
تعداد صفحه : -
منبع : وبسایت نوارمطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد

  دانلود کتاب صوتی دیوید کاپرفیلد ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۷ امتیازs رمان «دیوید کاپرفیلد» روایت زندگی شخصی دیکنز است. داستانی که از کودکی دیوید آغاز می‌شود و تا بزرگسالی او ادامه می یابد.

  دانلود کتاب صوتی سیرت رسول الله

  کتاب «سیره ابن هشام» با تلخیص و انشای شرف‌الدین محمدبن‌عبدالله به زندگینامه حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) می‌پردازد و زندگی آن حضرت را از بدو تولد تا زمان وفات شرح می‌دهد….

  دانلود کتاب صوتی ۵۰ روش عالی برای رشد فردی

  دانلود کتاب صوتی ۵۰ روش عالی برای رشد فردی ۳٫۰۰/۵ (۶۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آیا دوست دارید آینده ای عالی بسازید ؟ آیا شما رشد کردن و ترقی را دوست دارید ؟ آیا مدام در طلب پیشرفت و بهتر شدن خودتون هستید ؟

  دانلود کتاب رمان صوتی شور و شوق

  دانلود کتاب رمان صوتی شور و شوق ۳٫۵۰/۵ (۷۰٫۰۰%) ۲ امتیازs آلیس مونرو، نویسنده کانادایی، مصرانه کار نویسندگی‌اش را محدود به حوزه داستان کوتاه کرده است. آلیس مونرو تاکنون ۱۲ مجموعه داستان کوتاه منتشر کرده و فقط یک رمان نوشته است.

  دانلود کتاب صوتی امیر سهراب باشکوه

  «امیرسهراب» کودک نه ساله ی ساده لوحی که نقاشی اش ضعیف است، در کلاس معلم نقاشی به سختی پذیرفته می شود. اما او چندان پیشرفتی نمی کند، تا اینکه….

  دانلود کتاب صوتی مزایای منزوی بودن

  دانلود کتاب صوتی مزایای منزوی بودن ۱٫۰۰/۵ (۲۰٫۰۰%) ۱ امتیاز وقایع رمان، در اوایل دهه‌ی ۹۰ رخ می‌دهد و تمام حوادث داستان از طریق نامه‌هایی که چارلی به دوست خیالی خود ارسال می‌کند، گفته می‌شود.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد