جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

دانلود کتاب گوجه فرنگی _ مطالب کمتر گفته شده

1,129

بازدید

دانلود کتاب گوجه فرنگی _ مطالب کمتر گفته شده ۳٫۳۰/۵ (۶۶٫۰۶%) ۳۳ امتیازs

کتاب گوجه فرنگی _ مطالب کمتر گفته شده

دانلود کتاب گوجه فرنگی _ مطالب کمتر گفته شده

دانلود کتاب کشاورزی

توسعه کشت گلخانه ای یکی از مهمترین سیاست های وزارت جهاد کشاورزی است و انتقال کشت گوجه به عنوان آب طلب ترین سبزی به گلخانه می تواند صرفه جویی قابل توجهی را در مصرف آب کشاورزی ایجاد کند . ۲۵ – ۲۰ درصد گوجه تولیدی در کشور فرآوری می شود . در مزرعه فاصله کشت ۴۰ سانت در بهار از ۲۰ سانت و ۳۰ سانت بهتر جواب داده و باعث افزایش تعداد و وزن میوه می شود . همچنین برداشت چند مرحله ای اگر چه نیروی کارگری بیشتری را می طلبد ( حدود ۱٫۵ % ) اما به میزان حدود ۱۰ % عملکرد را نیز افزایش می دهد که با توجه به قیمت گوجه می توان در صورت اقتصادی بودن از روش جمع آوری چند مرحله ای استفاده کرد .

در گلخانه نیز در زمستان که نور کم است لامپهای LED با اندازه کوچک ، دوام بالا و عمر طولانی و خنک بودن از منابع بسیار خوب تأمین نور مکمل برای گیاه محسوب می شود . استفاده از نور مکمل در کنار تغذیه گیاهی در شرایط کم نور می تواند باعث بهبود میوه دهی و افزایش میزان گوشت میوه شود . در حال حاضر بیشتر این مقدار از کشت باز تأمین می شود . چون بهای گوجه گلخانه ای حتی در ارزان ترین زمان خود به قیمت گوجه کشت باز نمی رسد به همین خاطر صنایع تبدیلی تاکنون هیچگاه به فکر تأمین نیاز خود از گوجه گلخانه ای نیافتاده اند .

امروزه فعالیت های کشاورزی اساس رونق اقتصادی و رشد و توسعه در جهان اند . یکی از اهداف اساسی کشورهای در حال توسعه دستیابی به رشد و توسعه اقتصادی پایدار است . در این راستا توسعه صادرات می تواند به طور مستقیم عاملی برای رشد اقتصادی باشد . مهمترین مشخصه ایران وابستگی شدید به درآمد نفتی است . بنابراین هرگونه نوسان در قیمت نفت موجب کسری تراز پرداخت های کشور خواهد شد …

برای دانلود کتاب گوجه فرنگی _ مطالب کمتر گفته شده ، به لینک زیر بروید .

 

دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : گروه مطالعات کاربردی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 413 کیلوبایت
نوع فايل : PDF
تعداد صفحه : 45
منبع : www.takbook.com

رمز فایل : www.takbook.com


1+


مطالب مشابه با این مطلب
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد