رایا بوک

بستن تبلیغ close


تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

تبلیغات نوار

نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.
دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا

دانلود کتاب صوتی زندگی در پیش رو

492 views

بازدید


دانلود کتاب صوتی زندگی در پیش رو

دانلود کتاب صوتی زندگی در پیش رو

دانلود کتاب صوتی

کتاب صوتی زندگی در پیش رو داستان جذابی است که از زبان شخصیت اصلی این کتاب «محمد» که او را «مومو» صدا می‌زنند، روایت می‌شود. این رمان نوشته رومن گاری نویسنده فرانسوی است که آن را با نام مستعار «امیل آژار» در سال ۱۹۷۵ و با نام «مومو» منتشر کرد. اما در سال ۱۹۸۶ و پس از آن، این کتاب با نام «زندگی در پیش رو» به انتشار رسید.

خلاصه کتاب زندگی در پیش رو:

محمد یا مومو سن واقعی خود را نمی‌داند و حدس می‌زند که ده ساله است، اما در واقعیت چهارده سال دارد. او به همراه افرادی مثل خودش در طبقه ششم ساختمانی که آسانسور ندارد، در یکی از محله‌های فقیرنشین فرانسه زندگی می‌کند. در این ساختمان زنی یهودی به نام «رزا» که در جوانی فاحشه بوده، مسئول مراقبت از این بچه‌ها است.

او با بالاتر رفتن سنش و در وقت پیری، برای ادامه زندگی و تامین معاش خود در قبال دریافت پول از روسپی‌های جوان دیگر، به نگهداری بچه‌های آنان می‌پردازد. چرا که طبق قانون فرانسه، روسپی‌ها به دلیل فساد اخلاقی، حق سرپرستی فرزندانشان را ندارند و باید آن‌ها را به افراد دیگر بسپارند.

کتاب زندگی در پیش رو روایت زندگی مومو از سه سالگی که در کنار مادام رزا زندگی کرده است تا سن چهارده سالگی او می‌باشد. او عرب است و با هویت مسلمان مادرش قرار است بزرگ شود. مومو با روحیه خاص و منحصربه‌فردی که دارد، نزدیک‌ترین دوست مادام رزا می‌شود و همواره در کنار او می‌ماند و شاید این از مهم‌ترین نقاط عطف این داستان باشد؛ پیوند بین رزای یهودی و موموی مسلمان.

مومو شخصیت دوست‌داشتنی کتاب و کودکی متفاوت است که هر لحظه شاهد بدبختی، فقر و داستان‌های غیرمنتظره زندگی بوده و چیزی که او را تبدیل به قهرمانی بی‌نظیر ساخته و شنونده تا پایان داستان او را همراهی می‌کند، امیدواری و عشق است. او کودکی است که با تمام تجربه‌های تلخی را از سر گذرانده و در نهایت سیاه‌بختی و بی‌هویتی با جهانش روبه‌رو شده و همواره معتقد است که: «بدون عشق هرگز نمی‌توان زندگی کرد».

او دنیا را با چشمانی زیبا تماشا می‌کند و این نکته همواره در داستان قابل تامل و شگفت‌انگیز است و ما درمی‌یابیم که «زندگی در پیش رو» از دید مومو، یعنی مسیری پر از امیدواری و سرزندگی.

یکی از سوال‌های مومو که همیشه از دیگران می‌پرسد، این است:
«آیا می‌شود بدون دوست داشتن و عشق زندگی کرد؟»

کاراکتر مومو برای مخاب بسیار جذاب است، چرا که او یک کودک معمولی نیست. دوستان او پیرمردها، روسپیان و شخصیت‌های خیالی هستند و او نسبت به مسائل و پیرامونش دید جالبی دارد.

تم کتاب زندگی در پیش رو:

این کتاب به موضوعات مختلفی از قبیل فقر، فحشا، مهاجرت و پیری پرداخته است. فقر و بیچارگی در این اثر، به نوعی از انواع زندگی بیان شده است، نه به شکل یک بدبختی و این ویژگی متفاوتی است که شنونده هر لحظه، بیش از پیش مشتاق شنیدن این داستان است.

همچنین این کتاب روایت‌گر همزیستی افراد یک جامعه با سلایق و طبقه‌بندی‌های متفاوت است که این نیز تجربه باارزشی برای مخاطب به شمار می‌آید.

مهم‌ترین ویژگی این اثر که آن را برای اکثر مخاطبین بسیار جذاب و شگفت‌انگیز می‌کند، روایت داستان است که از زبان یک کودک بیان می‌شود. مواجهه با فلاکت، لاعلاجی و فقر، موضوعی است که پیش از این هم بسیار به آن پرداخته شده و نویسندگان بسیاری در مورد آن نوشته‌اند.

اما توضیح چنین مسائلی و نحوه برخورد با آن از دید یک کودک ده ساله، حقیقتا اثری حیرت‌انگیز را پدید آورده است.
زندگی در پیش رو، زبانی عامیانه وو جمله‌های طلایی بسیار دارد و شنیدن آن‌ها از زبان یک پسربچه، مخاطب را به تعجب وامی‌دارد. پسربچه‌ای که تنها شخص مهم زندگی‌اش، رزا است و او تمام تلاشش را برای خوب بودن حال او می‌کند.

افتخارات کتاب زندگی در پیش رو:

زندگی در پیش رو، یکی از زیباترین و ستوده‌ترین آثار ادبی است که با نام رومن گاری در تاریخ ادبیات جهان ماندگار شد. این کتاب توانست در سال ۱۹۷۵ جابزه معتبر گنکور را از آن خود کند. این جایزه مهم‌ترین جایزه ادبی فرانسه است.

رومن گاری پیش از این در سال ۱۹۵۶ برای کتاب «ریشه‌های آسمان» موفق به دریافت این جایزه شد. جالب است بدانید این جایزه فقط یک بار در طول زندگی هر نویسنده به او اعطا می‌شود و علت دو بار برنده شدن وی، داشتن اسم مستعار برای کتاب «زندگی در پیش رو» بود و او تنها نویسنده ای است که دو بار موفق به دریافت این جایزه شد!
پس از انتشار این کتاب، فیلمی نیز بر اساس آن ساخته شد که بازیگر نقش مادام رزا (سیمون سینیوره) توانست جایزه اسکار هنرپیشه خارجی را دریافت کند.

شخصیت‌های داستان:

مومو: پسر یتسم مسلمان که به صورت غیرشرعی به دنیا آمده و نگاهش به زندگی و جهان اطراف، بسیار زیبا و قابل درنگ است.
مادام رزا: پیرزن یهودی‌الصلی است که در جوانی فاحشه بوده و در طول جنگ جهانی دوم در اردوگاه نازی‌ها اسیر می‌شود و پس از آن در فرانسه اقامت می‌کند.

آقای هامیل: مردی مسلمان و معتقد که در همسایگی با مومو و مادام رزا می‌باشد. ویکتور هوگو می‌خواند و به آن عشق می‌ورزد و درمورد کتاب قرآن بسیار می‌داند. این دو از مقدسات وی هستند. او درباره خوبی‌ها و از قالی‌هایش با مومو حرف می‌زند.

درباره رومن گاری:

رومن گاری با نام اصلی «رومن کتتسف» در ۸ مه ۱۹۱۴ میلادی در خانواده ای یهودی به دنیا آمد. او فیلم‌نامه‌نویس، خلبان جنگ جهانی دوم و دیپلمات فرانسوی است که حدود چهار نام مستعار برای نویسندگی داشت.

رومن گاری در طول زندگی ۵۹ ساله خود، حدود ۳۰ کتاب اعم از رمان، مجموعه داستان، نمایشنامه و … بر جای گذاشت. دو رمان هم با نام های «فوسکو سینیبالدی» و «شاتان بوگا» منتشر کرد، اما ماندگارترین اسم مستعاری که برای خود انتخاب کرد، «امیل آژار» است.

او در مورد اسم‌های مستعار خود عقده داشت که: «همیشه من یک فرد دیگر بوده‌ام. خواستم تماشاچی زندگی دوم خودم باشم.»

او اولین رمان خود «تحصیلات اروپایی» را در سال ۱۹۴۵ زمانی که در ارتش بود، شروع کرد و توانست «جایزه منتقدین» را در فرانسه دریافت کند. از جمله کتاب‌های وی که به فارسی ترجمه شده‌اند، «خداحافظ گاری کوپر»، «زندگی در پیش‌رو»، « لیدی ال»، «میعاد در سپیده‌دم»، «مردی با کبوتر»، «قلابی»، «بادبادک‌ها» و «سگ سفید» می‌باشند.

خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی زندگی در پیش رو ، از کلید زیر :دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : رومن گاری/محسن خدری
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 311 مگابایت
نوع فايل : MP3
تعداد صفحه : -
منبع : سایت نوارمطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب صوتی کلمات جادویی

  دانلود کتاب صوتی کلمات جادویی کلمات نمی‌توانند کوه ها را جا به جا کنند، اما می‌توانند جمعیتی را تکان دهند. کلمات افکار را شکل می‌دهند، احساسات را به جوش می‌آورند، واکنش ایجاد می‌کنند؛ فاسد می‌کنند و درمان می‌کنند.

  دانلود کتاب صوتی تمرین نیروی حال

  دانلود کتاب صوتی تمرین نیروی حال کتاب صوتی «تمرین نیروی حال» یکی از پرفروش‌ترین کتاب‌های معنوی است. نویسنده این کتاب اکهارت تول معلم معنوی شناخته‌شده‌ای است و به آموزه‌های معنوی خود شهرت دارد.

  دانلود کتاب صوتی فرانکنشتاین

  دانلود کتاب صوتی فرانکنشتاین فرانکنشتاین در واقع بهترین اثر مری شل است. شلی غیر از این چندین رمان، زندگی‌نامه و داستان کوتاه نیز نوشت ولی هیچ یک به اندازه این اثر که شاید نخستین اثری باشد که در آن داستانی علمی با داستانی ترسناک […]

  دانلود کتاب صوتی دراکولا

  دانلود کتاب صوتی دراکولا دراکولا، رمان ترسناکی است که در سال ۱۸۹۷ توسط نویسنده ایرلندی، برام استوکر (۱۸۴۷-۱۹۱۲) نوشته شده است. رمان، معرفی شخصیت کنت دراکولای خون آشام، و داستانی از تلاش دراکولا برای سفر از ترانسیلوانیا به انگلستان، برای پیدا کردن خون تازه […]

  دانلود کتاب صوتی ماهی کور

  دانلود کتاب صوتی ماهی کور “ماهی کور” مجموعه داستان‌های لحظه‌ای یا خیلی کوتاه است که توسط جیمز توماس و رابرت شپارد از نویسندگان مطرح دنیا انتخاب شده است. داستان لحظه‌ای گونه‌ای ادبی است که از بیش از یک دهه پیش به عنوان شکلی از […]

  دانلود کتاب صوتی خودمان گنجی هستیم که آنرا می جوییم

  دانلود کتاب صوتی خودمان گنجی هستیم که آنرا می جوییم آیا قواعد حقیقی و آزموده‌ای وجود دارند که همیشه در رشد شخصی به افراد کمک کنند؟ از نظر جان مکسول پاسخ مثبت است. قانون آینه: باید ارزش درونی خود را بیابید تا بتوانید به […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد