رایا بوک

بستن تبلیغ close


تبلیغات


جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

تبلیغات کاپریلا

تبلیغات نوار

نیازی نیست که آدم تازه‌ای شوید، تنها باید هنگام برخورد با دیگران، رویکردها و قابلیت‌های خود را تغییر دهید. فراموش نکنید که الگوهای رفتاری ما در طی سالیان درازی شکل گرفته‌اند و تغییر دادن آنها نیازمند زمان است.
کتاب صوتی " روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی" اثر " دان گابور" را از نوار دانلود کنید و گوش دهید.
دانلود کتاب صوتی" روش‌های بازکردن سرِ صحبت و دوست‌یابی " از اینجا

مقاله آشنایی با کتاب دیجیتال (کتاب الکترونیکی)

133 views

بازدید


کتاب الکترونیک

شناخت محتوای کتاب دیجیتال

با وجود شباهت های بسیاری که میان شناخت کتاب های فیزیکی و محتوای کتاب دیجیتال در زنجیره کتاب هست، بر سر الگوهای جدید تجاری و کانال های جدید تحویل کتاب چالش وجود دارد. گفتنی است که شناخت استانداردهای محصولات دیجیتال یک نیاز محسوب می شود.
شماره بین المللی استاندارد کتاب (شابک) برای شناخت و ارائه محصولات دیجیتال در چارچوب زنجیره تامین کتاب در نظر گرفته شده است. هر محصولی باید به طور جداگانه و مستقل معرفی شود و این امر از طریق شالک قابل شناخت است. اگر چه مشخصه فعل دیجیتال نمی تواند جایگزینی برای شابک باشد، می تواند محتوای کتاب دیجیتال را بر روی وب مشخص کند.
ناشران و دیگر عوامل کتاب باید امکاناتی برای استفاده از کد بین المللی استاندارد متن به عنوان وسیله ای برای اختصاص جلوه های مختلف اثر متنی فراهم کنند.
همچنین باید همه شیوه های ممکن برای اختصاص مشخصه ها به ویژه در جایی که کتاب دیجیتال از طریق گزارش دقیق و بینابینی فروش ارائه می شود، بررسی کنند.
استفاده از یک شابک منفرد برای همه جلوه های دیجیتال یک اثر، به طور جدی منع شده است. استفاده از مشخصه های سیزده رقمی مشابه شابک جز در مواردی که توسط آژانس های شابک اختصاص داده می شود، در تمام شرایط به طور جدی منع شده است.
فروش کتاب الکترونیکی و محتوای کتاب دیجیتال امروزه در بخش های حرفه ای و دانشگاهی به جایگاه خاصی رسیده است. قسمتی از این بخش ها، نشریه های پژوهشی، در طول چند دهه اخیر تقریباً به تکامل رسیده اند، یعنی در جایی که دسترسی و کاربرد روزانه به صورت آنلاین است. با آمدن بازار ابزار جدید خوانش الکترونیکی و بروز زنجیره جدید تأمین کتا، به نظر می رسد که انقلاب نشر الکترونیکی در تمام بخش های صنعت کتاب گسترش یافته است.

ebook

چالش های موجود در محتوای کتاب دیجیتال

از نظر ناشرانی که نخستین گام ها را در انتشار کتاب الکترونیکی برداشته اند، مکانیسم تجاری فروش کتاب مستقل به مشتری نسخه الکترونیکی، چه به صورت دانلود روی کامپیوتر شخصی یا هر وسیله دیجیتال، مشابه فروش یک کتاب چاپی است. با وجود این، وقتی محتوای کتاب به صورت دیجیتال است، شماره نهایی الگوهای جدید تجاری، چه به صورت آنلاین چه به صورت آفلاین، موجود است.
بسیاری از این الگوهای جدید تجاری در چارچوب بخش های دانشگاهی و حرفه ای بررسی و آزمایش شده اند. چنین الگوهایی از خرید دائمی و فوری نسخه کتاب الکترونیکی گرفته تا امانت یا اشتراک کتاب را شامل می شود. در چارچوب چنین الگوهایی می توان حقوق کاربرد کتاب را مشخص کرد. این همان دنیای جنجال برانگیز مدیریت حقوق محدود و کنترل شده ناشر است. مدیریت حقوق دیجیتال، حق حرکت محتوا میان ابزار، چه کامپیوتر شخصی چه ابزار دیگر دیجیتال همزمان، حق چاپ صفحات یا همه صفحات و حق گرفتن محتوا از طریق کپی پیست را می دهد. در چارچوب حقوق کاربرد اثر، کنترل نامحدود است : اجازه پرینت یا کپی صفحات یا درصدی از کل صفحات یا حداکثر صفحات را در یک زمان، یا حداکثر در عرض یک هفته یا یک ماه یا هر زمان دیگر می دهد. این ترکیب ها تقریباً نامحدودند و همه آن ها مسائل شناخت چه در زمینه تجارت در زنجیره تأمین و کتاب و چه حفظ ثبت و سیستم های ناشران را مطرح می کنند. با وجود الگوهای جدید تجاری، نیاز به خدمات جدید تخصصی از سوی فروشندگان احساس می شود. سیستم های پیچیده مدیریت محتوا اعم از سیستم های مدیریت ارزیابی دیجیتال و سیستم های انباشت، پول زایی و توزیع دیجیتال گسترش پیدا کرده اند. برخی از این سیستم ها توسط رقبای جدید صنعتی توسعه یافته اند و ناشران و فروشندگان کتاب سنتی تقاضای خود را برای فرمت استاندارد شناخت محصولات دیجیتال آغاز کرده اند.

دانلود مقالات الکترونیکی

متن بالا توضیحی مختصر یکی از مطالب سایت دانلود مقاله سابق (دانلود آرتیکل) می باشد. این سایت در حال جمع آوری کلیه مقالات علمی فارسی می باشد که روزانه این سایت با چندین مطلب در زمینه های مختلف آپدیت می شود.
جستجو و دسترسی به مقالات مختلف در این وب سایت کار سختی نیست و شما که در حال خواندن توضیحات هستید می توانید وارد این سایت شوید و از مطالب ناب این سایت استفاده کنید.
موضوعات این سایت به چند دسته تقسیم شده است تا دسترسی به مطالب راحت تر صورت گیرد. موضوعات این سایت از این قرار است :
اقتصادی، برق و الکترونیک، پزشکی، تاریخی، جغرافیا، حسابداری، دینی و مذهبی، روانشناسی، زندگینامه، سیاسی، مقالات عمران و معماری، فرهنگی، کارآفرینی، کارآموزی، کامپیوتری، گوناگون، مدیریت، مکانیک، مقالات هنری، ورزشی و مقالات رایگان.
فقط کافی است یک بار از این سایت بازدید کنید تا ساعت ها پای توضیحات و مطالب خواندنی این سایت شوید.

دانلود کتاب

مطالب مشابه با این مطلب

  ۷ راه معجزه گر برای آموزش فوتوشاپ

  ۷ راه معجزه گر برای آموزش فوتوشاپ/ یادگیری فوتوشاپ برای بسیاری از مردم به معنای احراز شغلی ایده‌آل است. طراحی گرافیکی و عکاسی از جمله مشاغلی هستند که با فوتوشاپ عجین شده‌اند.

  علل خاموش شدن ناگهانی رایانه ؟

  علل خاموش شدن ناگهانی رایانه ؟ برای بسیاری از کاربران سیستم های خانگی کامپیوتر، پیش آمده است که هنگام کار ناگهان سیستم به طور کلی خاموش شده باشد. کارشناسان برای این اتفاق دلایل بسیاری را مطرح کرده اند، از مشکلات سخت افزاری گرفته تا […]

  قفل ویندوز توسط گوشی هوشمند

  قفل ویندوز توسط گوشی هوشمند/ تقریبا یک سال پیش نسخه Creators Update ویندوز ۱۰ منتشر شد و امکانات فراوانی را در خود جای داد. یکی از این امکانات، قابلیتی پنهان است که کمتر کاربری با آن آشنایی دارد. به کمک این قابلیت در صورتی‌که […]

  آیا می‌دانید ویندوز ۱۰ دارای یک مبدل ارز پنهان است؟!

  آیا می‌دانید ویندوز ۱۰ دارای یک مبدل ارز پنهان است؟! اگر در حال حاضر به یک مبدل ارز نیاز دارید، گزینه‌های زیادی برای انتخاب پیش روی شما وجود دارد. به‌عنوان مثال، با یک جستجوی ساده در گوگل به‌راحتی می‌توانید ابزاری را برای انجام این […]

  از ساختمان های هوشمند BMS چه می دانید ؟

  از ساختمان های هوشمند BMS چه می دانید ؟ هم اکنون سیستم‌های یکپارچه‌ی BMS در ساختمان‌های بزرگ، آسمان‌خراش‌ها و مجتمع‌های تجاری-اداری، مسکونی، صنعتی، فرودگاهی و… کنترل بخش‌های گوناگونی را به عهده دارند:

  هوش مصنوعی و آینده مشاغل

  هوش مصنوعی و آینده مشاغل/ یکی از داغ‌ترین مباحثی که می‌توان به آن پرداخت تاثیر هوش مصنوعی بر مشاغل مختلف است. هوش مصنوعی میلیون‌ها شغل را در آینده از بین خواهد برد.
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد