جستجو در تک بوک با گوگل!

تابعيت پايگاه تك بوك از قوانين جمهوري اسلامي ايران

دانلود کتاب صوتی سنگی بر گوری

2,154

بازدید

دانلود کتاب صوتی سنگی بر گوری ۴٫۱۸/۵ (۸۳٫۵۳%) ۱۷ امتیازs

دانلود صوتی سنگی بر گوری

دانلود کتاب صوتی سنگی بر گوری

دانلود کتاب صوتی

سنگی بر گوری
کتاب صوتی سنگی بر گوری اثر کوتاهی از نویسنده بزرگ، جلال آل احمد می‌باشد که شش فصل دارد و در سال ۱۳۴۲ نوشته شده است. جالب است بدانید این اثر حدود بیست سال بعد یعنی در سال ۱۳۶۰ (وقتی که دوازده سال از مرگ جلال گذشته بود) برای اولین بار منتشر شد.

خلاصه داستان
این داستان روایتی صریح و روشن از زندگی خصوصی جلال آل احمد و همسر او، سیمین دانشور است. داستانی که او با جسارت به زندگی خصوصی‌اش پرداخته است و این زندگی ابعادی را در خودش دارد که بازتاب کننده زندگی اجتماعی و یا فرهنگ جامعه نیز می‌باشد. ماجرا بر سر بچه‌دار نشدن جلال و همسرش می‌گذرد.

آن‌ها پس از متوجه شدن این موضوع که قادر به داشتن فرزند نیستند، روش‌های مختلفی را می‌آزمایند؛ به پزشک‌های متعدد مراجعه می‌کنند، به توصیه‌های دیگران گوش می‌دهند، از سر ناچاری به روش‌های خرافاتی رو می‌آورند و روش‌های بسیار دیگر را تجربه می‌کنند.

او در این کتاب به بررسی آزموده‌های خود و همسرش و تمام راه‌های رفته‌ای که در نهایت با شکست مواجه شده است، می‌پردازد. در واقع جلال از همان ابتدا می‌داند که بچه‌دار نخواهد شد، اما ناچار است تن به مسائلی دهد که جامعه از او درخواست دارد و راه گریزی هم از این جریان برای او وجود ندارد.

کتاب صوتی سنگی بر گوری، به تلاش برای حل مشکل «بچه دار نشدن» و سازگاری با این مشکل پرداخته است و تمام خاطره‌هایی که در این کتاب مطرح می‌شود، در قالب داستان طرح شده‌اند.

تم داستان
«سنگی بر گوری» دست نوشته‌ای متفاوت از جلال آل احمد است.
واقع بینی، طنز پنهان، صراحت نویسنده در بازگو کردن مسائل فرهنگی و قلم رک، ساده و بی‌پرده جلال از ویژگی‌های بارز این کتاب است. مهم‌ترین مسئله شجاعتی است که در بیان رفتار و افکار خصوصی او نمایان می‌شود و نظر بسیاری از شنوندگان این است که هر زمان عنوان این کتاب را شنیده‌اند، به میان متن پرتاب و اثر برایشان زنده شده است.

این اثر شرح مستندی از عقیم بودن اوست که سال‌ها بخشی از ذهن و زندگی او را به خود مشغول کرده بود. و  در نتیجه کوشش برای مداوای این بیماری، خاطره نگاری تأثیرگذاری از حالات، عواطف، ذهنیت و مبارزه و شکست راوی یا همان نویسنده است. روایت داستان به گونه‌ای است که می‌دانیم موضوع اصلی با شخصیت‌های آن به لحاظ فکری و احساسی گره خورده است و از آنجا که جلال نویسنده‌ای اجتماعی است، توجه به فرهنگ مردم نیز در این داستان گویای بسیاری از واقعیت‌ها می‌باشد.
به طور کلی «بچه نداشتن» در این اثر همه‌ چیز جلال شده است. او ناامیدانه تلاش می‌کند این موضوع (بچه دار نشدن) را توجیه کند و یا از آزمایشگاه‌ها، مطب‌ها و همچنین از جملات کلیشه‌ای و از سر دلسوزی دیگران فرار کند. اما باز مدت زمان کوتاهی پس از آن، به خانه اول باز می‌گردد و راه حل‌های متفاوت را در پیش می‌گیرد.

به طور کلی شخصیت‌های داستان‌های جلال برای معنا دادن به زندگی خودشان، نگاه و زاویه دید شخصیت‌های دیگر را جست ‌و جو می‌کنند. این شخصیت دیگر، یا به وضوح بیان شده است (مانند خانمی از طبقه اشرافی در داستان «خانم نزهت الدوله» که سه بار طلاق گرفته و باز هم به دنبال شوهر ایده‌آل خود می‌گردد، یا مانند «زن زیادی» که این شخصیت دیگر، «او» ضمیر سوم شخص مفرد است که در واقع کاراکتر شوهر می‌باشد.)
شخصیت‌ها
جلال آل احمد: که راوی داستان است و روایت به صورت تک‌گویی‌های او ارائه می‌شود. او لحنی اعتراضی و انتقادی دارد، اما در نهایت خود او که شخصیت اول داستان نیز است، همسو با روال طبیعی می‌شود.
سیمین دانشور: تنها جملات کوتاهی از او در این کتاب نوشته شده است. جملاتی که طی مکالماتی که با جلال داشته، بیان شده‌اند.

خرید آنلاین و دانلود کتاب صوتی سنگی بر گوری ، از لینک زیر :
دانلود کتاب

نويسنده / مترجم : جلال آل احمد/بابک قهرمانی
زبان کتاب : فارسی
حجم کتاب : 94 مگابایت
نوع فايل : MP3
تعداد صفحه : -
منبع : وبسایت نوار
مطالب مشابه با این مطلب

  دانلود کتاب گویا آخرین شاه آخرین دربار

  اسدالله علم علاوه بر سابقه نخست وزیری در اوایل دهه چهل، تا سال ۱۳۵۶ به مدت ۱۰ سال وزیر دربار شاه و به نوعی یار غار او بود؛ بنابراین یادداشت های هفت جلدی او از مهم ترین منابع برای بررسی ساختار تصمیم گیری رژیم […]

  دانلود کتاب گویا فرزندم تک است

  دانلود کتاب گویا فرزندم تک است ۴٫۰۰/۵ (۸۰٫۰۰%) ۶ امتیازs این کتاب دغدغه‌های تربیتی تک‌ فرزندان را بررسی می ‌کند. آنچه در این کتاب برای شما به نگارش درآمده‌، دغدغه‌های یک مادر است. این کتاب دعوتی است به اندیشیدن درباره‌ی تک‌ فرزندی و دغدغه‌هایی […]

  دانلود کتاب گویا داستان هایی از زندگانی امیرکبیر

  دانلود کتاب گویا داستان هایی از زندگانی امیرکبیر ۳٫۱۰/۵ (۶۲٫۰۰%) ۱۰ امتیازs میرزا محمدتقی خان فراهانی، مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در زمان ناصرالدین‌شاه قاجار بود. در این کتاب داستان هایی از زندگانی او را، به قلم محمود حکیمی، می شنویم.

  دانلود کتاب گویا خانواده به توان دختر

  دانلود کتاب گویا خانواده به توان دختر ۳٫۳۳/۵ (۶۶٫۶۷%) ۳ امتیازs «خانواده به توان دختر» جایگاه دختر در خانواده و وظایف خانواده در قبال او را بررسی می‌کند. در قسمتی از این کتاب می شنویم :

  دانلود کتاب گویا عمارت هلندی

  دانلود کتاب گویا عمارت هلندی ۲٫۸۰/۵ (۵۶٫۰۰%) ۵ امتیازs این رمان احساسی که در زمره‌ی پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز قرار دارد، ۵۰ سال از زندگی دو انسان را روایت می‌کند که از گذشته‌ی خود گریزان هستند و جز یکدیگر تکیه‌گاهی ندارند. درباره‌ی نویسنده آن پچت (Ann […]

  دانلود کتاب گویا داستانهای کوتاه جی دی سلینجر

  این کتاب گویا مجموعه‌ی شش داستان کوتاه از نویسنده‌‌ی سرشناس آمریکایی «جروم دیوید سلینجر» است. داستان‌هایی که در این مجموعه می‌شنوید، عبارت‌‌اند از: ۱- قلب یک داستان پاره‌پاره؛ ۲- هفته‌ای یه بار آدمو نمی‌کُشه؛ ۳- این ساندویچ مایونز نداره؛ ۴- دخترکی در سال ۱۹۴۱ […]
هو الکاتب


پایگاه اینترنتی دانلود رايگان كتاب تك بوك در ستاد ساماندهي سايتهاي ايراني به ثبت رسيده است و  بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند و به هیچ ارگان یا سازمانی وابسته نیست و هر گونه فعالیت غیر اخلاقی و سیاسی در آن ممنوع میباشد.
این پایگاه اینترنتی هیچ مسئولیتی در قبال محتویات کتاب ها و مطالب موجود در سایت نمی پذیرد و محتویات آنها مستقیما به نویسنده آنها مربوط میشود.
در صورت مشاهده کتابی خارج از قوانین در اینجا اعلام کنید تا حذف شود(حتما نام کامل کتاب و دلیل حذف قید شود) ،  درخواستهای سلیقه ای رسیدگی نخواهد شد.
در صورتیکه شما نویسنده یا ناشر یکی از کتاب هایی هستید که به اشتباه در این پایگاه اینترنتی قرار داده شده از اینجا تقاضای حذف کتاب کنید تا بسرعت حذف شود.
كتابخانه رايگان تك كتاب
دانلود كتاب هنر نيست ، خواندن كتاب هنر است.


تمامی حقوق و مطالب سایت برای تک بوک محفوظ است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع ممنوع می باشد.


فید نقشه سایت


دانلود کتاب , دانلود کتاب اندروید , کتاب , pdf , دانلود , کتاب آموزش , دانلود رایگان کتاب

تمامی حقوق برای سایت تک بوک محفوظ میباشد

logo-samandehi